Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

aneta230972 00:32, 01 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Ula o la la!
Dziękuję Ci bardzo tym bardziej ,że czasowo trafiłaś w 10-tkę.
Przed momentem skończyłam właśnie moje zakupki nasionkowe. I będę super szczęśliwa jeżeli będę miała przynajmniej 1/3 takich plonów jak TY
Mój płotek do warzywniaka właśnie się tworzy
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
monteverde 01:25, 01 lut 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kawałek mojego warzywniaka w maju
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aneta230972 12:53, 01 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Aniu ale warzywniak. Piszesz, że to kawałek? Jeżu kolczasty-gigantyczny
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Sosenka 15:59, 01 lut 2013


Dołączył: 19 sty 2013
Posty: 26
jak chcesz kupić zdrowe i nie drogie sadzonki (pomidorki , papryka itp )to zapraszam na ul. basztową w Krakowie do sklepu firmowego Polonu . Pani która tam sprzedaje jej b.sympatyczna i potrafi doradzić .
____________________
Sosenkowy świat
agata19762 21:36, 01 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
WITAJ
mój też pierwszy raz tworzyłam....
byłam bardzo dumna, wiem, że to nieskromne...
warzywniak świetna sprawa !!!!

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
aneta230972 21:46, 01 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
No proszę Cię Agata piękny warzywniak. I groszek, który uwielbiam jest
Biegnę do Ciebie
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Toszka 23:29, 02 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A gdzie gospodyni?
Haloooooo!!!!!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
aneta230972 01:04, 03 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
No to mnie Toszka złapałaś
Czytam ciągle o tych żywopłotach. Nie wiem czy czasem nie posadzimy dookoła świerka serbskiego zamiast tuji z jednej strony. Wyczytałam włąśnie, że tuja niewiele znaczy w ekosystemie ponieważ produkuje bardzo mało tlenu a potrzebuję na tej naszej pustyni coś co produkuje duuuuużo tlenu. W naszych terenach ludziska strasznie zatruwają powietrze spalając w zimie w piecach dosłownie wszystko. Tragedia
A cisy podobno są toksyczne, trujące i już w Starożytnym Rzymie wierzono, że sen w cieniu cisów nie służy dobremu zdrowiu (info. z forum o kotkach bo dla nich podobno cisy są wyjątkowo niebezpieczne).
Im więcej czytam tym jestem głupsza
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Toszka 01:47, 03 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Problem ludzi palących wszystkim w piecach nie dotyka tylko twojej okolicy. Powiem więcej - to nie tylko problem w Polsce. Na zachodzie ludzie nazywają to "grilowaniem". Wiem to. Widziałam nie raz.

Owszem cis jest trujący prócz osnówki. Ale tez jest rośliną leczniczą Odwar z igieł był kiedyś stosowany przy niedociśnieniu krwi. Z cisów izolowane są substancje, z których produkuje się preparaty przeciwnowotworowe używane najczęściej w leczeniu raka jajników oraz w leczeniu raka piersi, płuc, prostaty, żołądka i nowotworów głowy i szyi.
Czy to nie fascynujące ?- roslina kontrast:
dobro i zło;
białe i czarne;
życie i śmierć
Jakoś nie zauważyłam by zwierzaki miały zapędy konsumpcyjne na cisa. Strzyżony nie owocuje - to ważne info przy małych dzieciach. Ale myślę, że to jakieś demonizowanie tak pięknej rośliny. Bardzo wiele roślin w naszych ogrodach jest trujących, ot. pospolita konwalia
Jeszcze przed trafieniem na forum zdecydowałam, że wybieram cisa, bo to nasza rodzima roślina, czyli przystosowana do naszych warunków. Nasza, polska.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Madzenka 10:17, 03 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anetko skoro się przygotowałaś teoretycznie to będę podglądać, bo ja chcę mieć warzywniak ale jakoś,nie do tej calej wiedzy o uprawie nie ciągnie.... Kupię gotowe sadzonki na pierwszy sezon
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies