Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

emka 21:06, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
ewa004 witam Cię serdecznie w moich skromnych progach
Trzeba przyznać, mam trochę farta w życiu
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 21:56, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszerz w takim razie rabaty a rośliny sadź dalej od płota. Ja radze jak w normalnym ogrodzie a jak psy latają to już insza inszość.

Krawężnik się wkopuje taki betonowy jak dla chodnika. Jak zawraca pies to ziemia tak się nie odwala i roślin nie narusza. Ale ja uwielbiam ogrody dla ludzi jednak nie dla piesków, pieski powinny chodzić na spacery.

Na pierwszym zdjęciu to nie wiem co doradzić skoro mają biegać pieski To nic nie sadź, bo nic nie da rady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:58, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




Co ja mam tutaj doradzić? albo ogród albo pieski, inaczej się nie da akurat tutaj, za mało miejsca. A ekrany równolegle do płota się robi.

Tylko napisu ukośnie nie da się zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 22:06, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu ten mój pies nie jest taki zły potrzebuje tylko troche miejsca przy płocie.Jakoś szczęśliwie nie kopie już dołów , ucywilizował się trochę, także rośliny są bezpieczne.
Będę musiała przesunąć całość bardziej wgłąb ogródka... a w sumie i tak nie mogę sadzić żywopłotu tuż przy ogrodzeniu, bo muszę je co pewien czas malować, także potrzebuję dojścia. Postaram się wkopać krawężnik, na pewno nie zrezygnuję z roślin
____________________
Zielonym do góry
emka 22:15, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu, tak w ogóle to jestem otwarta na wszelkie propozycje, przy niczym się nie upieram wszystko można jeszcze zmienić
podobają mi się zarówno miękkie, faliste rabaty, jak i te geomtryczne ( choć nie wiem czy takie pasowałyby u mnie?)
strasznie fajne są bukszpanowe zawijaski i wiem , że ten ogrodowiskowy element muszę gdzieś mieć no i dzięki Tobie poznałam i pokochałam świerki serbskie, dla których też musi się znależć miejsce;
także jak widać pełna dowolność
____________________
Zielonym do góry
Toszka 22:18, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myślę, ze jedynym rozsądnym wyjsciem jest odsunięcie roślin od płotu na długość psa. Czasami spacery nie są w stanie powstrzymać temperamentu i potrzeby stróżowania zwierzaka. Jedyna nadzieja, że z tego wyrośnie...Z praktyki wiem, że lepiej jest psu naznaczyć scieżki niz mieć wszystko stratowane. Teraz sztuką będzie pogodzić piękno z chaosem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
emka 22:20, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
w kwestii ekranów- jak powinna być mniej więcej ich długość? odległość między drzewkami liściastymi byłaby ok. 4,5 m, to może takie 2,5 metrowe dać przed każdym drzewkiem?
w jakiej odległości od pni drzew sadzić cisy?
____________________
Zielonym do góry
emka 22:27, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Toszka no właśnie mój pies ma tu swój rewir, pozostała część ogrodu jest trakowana bardzo łagodnie, raczej "relaksacyjnie" całe szczęście, że udało się nam to osiągnąć, bo początki nie były takie różowe

Nasz pies lubi stróżować także na schodach wejściowych, tu ma dobry punkt widokowy, zwłasza na listonosza. Nie mogę go pozbawić tych małych przyjemności, juz taka jego natura...
Muszę znaleźć jakiś kompromis
____________________
Zielonym do góry
emka 15:57, 02 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Czy posadzenie bukszpanów ( jako obwódka owalnej rabaty) o wys. ok 20 cm da już jako taki efekt? znalazłam na allegro http://allegro.pl/bukszpan-duzy-20-25-cm-foto-producent-i2980855948.html ( sprzedawca polecany na tym forum, więc może warto?)
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 23:55, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emka napisał(a)
w kwestii ekranów- jak powinna być mniej więcej ich długość? odległość między drzewkami liściastymi byłaby ok. 4,5 m, to może takie 2,5 metrowe dać przed każdym drzewkiem?
w jakiej odległości od pni drzew sadzić cisy?


Ekrany to między drzewkami ale za, czyli bliżej płotu, a nie przed drzewkami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies