Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogródek Hanusi po zimie 20:55, 27 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Bożenko! Kadzidełko przynieśli! Ja lubię takie z cedrowym zapachem! A Ty jakie? Może różany by ci odpowiadał?
Zaraz zapalam!

Miłych gości będziemy witać !
Dajanko! TY pierwsza! Wchodź,rozgość się! Nabiegałaś się dzisiaj ,czas na odpoczynek!
Agatko,u mnie nie pada, u Bożenki też nie.Przysiadaj się! Wodę nastawiam,a do herbaty to i coś inszego się znajdzie.....

gołąbki w liściach winogron,albo

pączki,albo



Czym chata bogata......zapraszam.
Mój 4 arowy azyl... 20:47, 27 sty 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Moje floksy Różowe zakwitają najwcześniej... te ostatnie nieco później, są wyższe, z domieszka fioletu







Ogród Sylwii od początku cz.II 20:17, 27 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Syla napisał(a)



Aż musiałam się cofnąć, żeby zobaczyć gdzie Marta hica, ale nie znalazłam, a ferie widać udane a te zdjęcia Kubusia super, buziaj go ode mnie no i powodzenia w projektowaniu w domku
Mój mały skrawek ziemi 20:11, 27 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Do góry
Witam,
oto mój projekt własnoręczny mojego ogrodu
Ogród jest stary , swoimi siłami próbuję go zmienić , ale ciężko mi to idzie . Jest w nim parę jeszcze starych nasadzeń np orzech , jabłonie 2 , grusza itp


1- Taras , przy nim 2 pnącza ,iglaki , lilie , czosnki


2- rabata - wierzba uformowana na dwie kulki, iglak płożący i kulka bukszpanowa


3-rabata - ( jeszcze nie dokończona)kule bukszpanowe , migdałek, otoczona lawendą , a w środku gliniany garnek z rozchodnikiem


4- rabata - kwiaty sezonowe jeżówki , lilie , tulipany , juka


5- wrzosowisko


6- rabata z której na wiosnę mam zamiar zrobić skalniak

7- rabata z krzewami, thujami, i miejsce z żurawkami


8- kojec dla psa, a przy nim stara jabłoń , i róże pnące , oraz thuje

9- rabata z trawami

10- Jabłoń ozdobna , pienna , a pod nią lawenda

11- Stara studnia z pergolą na róże i kwiaty sezonowe

12- krzewy ozdobne - ketmia azalia, lilak, hortensja , tawuła

13 duży krzak jaśminowca

Rutewka Delavay'a (Thalictrum delavayi) 20:11, 27 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Rutewka Delavay'a (Thalictrum delavayi) potoczna nazwa rutewka dwuskrzydłowa
dorasta 1,5-2m na dość sztywnym pędzie czasami wymagane jet lekkie podparcie
u mnie przetrzymała dwie ostatnie zimy

Mój kawałek raju II 20:07, 27 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Modraszka i bogatka
no i pareczka urzędująca na gruszy
i bogatki
ani sójce, ani srokom nie udało mi się dzisiaj zrobić fotek, może jutro
Mój kawałek raju II 20:02, 27 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
No co ja mogę dzisiaj pokazać jak nic się nie dzieje, ale sfociłam kruka z chlebem w dziobie, a jego fumfel i kawka czekali kiedy ten kawałek upuści nie wyraźnie bo to było po drugiej stronie ulicy wysoko na klonie
no i moja ulubiona sikorka modraszka ona jest taka drobniutka ale odważna

sikorka bogatka odpoczywa po słonince

Sosenkowy świat 20:01, 27 sty 2013


Dołączył: 19 sty 2013
Posty: 26
Do góry
a oto kilka zdjęć zimą ; ))
Postawić trawkę nad i... 19:56, 27 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Do góry
...co robi baba w ciemne zimowe wieczory...??



....bułki piecze....hmmmm
Rabaty angielskie 19:55, 27 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
Gabriela napisał(a)
Veronica to przetacznik, a veronicastrum to przetacznikowiec, ten drugi ma lancetowate liście , po trzy w okółku, kwiaty niewiele się różnią od przetacznika kłosowego. Przywiozłam sobie z Anglii egzemplarz różowy, podzieliłam sadzonkę na dwie części i zobaczymy co będzie po zimie.


przetacznikowiec jest dużo wyższy od każdej odmiany przetacznika , ma ok. 80 cm wysokości

kwiat w naturalnej wielkości





i tutaj widoczna cała roślina koło thuji






Działka prawie w Borach Tucholskich 19:54, 27 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
druga zgadywanka to wiązówka bulwkowa Plena- Filipendulina vulgaris Plena



Sosenkowy świat 19:46, 27 sty 2013


Dołączył: 19 sty 2013
Posty: 26
Do góry
c.d
Oto domki dla owadów które zrobił mój mąż ponieważ nie chciało mu się ciąć drzewa ; pp


a oto lilie

Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi 19:42, 27 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
I takie szybkie porównanie





Działka prawie w Borach Tucholskich 19:42, 27 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Gosia to może pierwsze lila bąbelki
rutewka Delavaya(dwuskrzydłowa )


nie mylić z rutewką orlikolistną na którą niektórzy mówią pełny(pierzasty) orlik

Lecę w kulki... 19:39, 27 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
Aniu wpadłam na chwilę i widzę, ze świętujesz Ode mnie masz kfiotka i życzenia wszystkiego co najlepsze i samych cudnych chwil w ogrodzie



Rododendronowy ogród II. 19:37, 27 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Bogdzia napisał(a)




Najpierw zmierzył Cię strasznym wzrokiem...a potem pokazał hnnnnn dooopkę...a to nieładnie z jego strony......
Mój jesienny ogród 19:37, 27 sty 2013


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Do góry
Witajcie, jestem, ale jakoś ostatnio spanie mnie brało i nie miałem siły na pisanie, chodziłem o 21 spać.
Magdziu, cieszę się z Twoich odwiedzin i z tego że trafiłem w Twoje niedoszłe marzenia. Z tym kamperem to świetny pomysł, ale musiała byś tu spędzić przynajmniej miesiąc żeby choć trochę zobaczyć. Mam nadzieję że uda mi się skoczyć do Jasper i Banff. Jest to ode mnie 300 km, to niby nie daleko, ale bez samochodu to prawie nie realne, myślę że jednak coś wymyślę żeby tam wpaść, Być w Kanadzie i nie odwiedzić tych pięknych miejsc, to porażka.
Haniu, jestem zdrowy, choć trochę byłem zaziębiony ale już jest OK. słońca coraz więcej i zaczyna pachnieć wiosną, to za miesiąc już zagości na dobre a na razie tylko przebłyski. Pokażę kilka fot z telefonu, teraz kręcę sporo filmików, w czwartek nagrałem całą drogę z budowy do domu.
Aniu, miałem jechać z chłopakami na Silver Star ale chyba nic z tego nie będzie i zaraz wyruszam rowerem na miasto.
Pokażę fotki z budowy gdyż była piękna pogoda i widoki też.







Teraz moja ulica wieczorową porą, na jednym końcu góra i na drugim też


na koniec moje śniadanie miska ryżu, wyglądała tak kolorowo że musiałem ją zrobić i pokazać Wam

Kwiatki i rabatki u Elizy 19:36, 27 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
eliza3 napisał(a)
Pozdrawiam wszystkich w sobotnie popołudnie.
Dzisiaj obserwowałam moją panią kos. Zadomowiła się na dobre, pilnuje swojego terytorium tak zawzięcie, że nawet śpi nad jedzeniem Ma duży apetyt i jest wdzięcznym obiektem do obserwacji, ostatnio zasmakowały jej płatki owsiane, ale i tak najbardziej lubi jabłka.




Elizko u mnie to samo pani kosowa siedzi i pilnuje karmnika, przegania innych chętnych, co dwa dni ma ode mnie jabłko szkoda, że karmnik mam za daleko i nie mam stosownego obiektywu do zbliżeń a więc i fotek nie mam
za to popatrzę u ciebie, oprócz pani kosowej co do ciebie przyfruwa?
Testowe dodawanie zdjęć 19:33, 27 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
"Baśniowy" Ogród 19:32, 27 sty 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Do góry
asc napisał(a)
Hej Basieńka... jak podopieczny..i jak ślizgawka lodowa????


Mała fajna jest rośnie jak na drożdżach oko powoli się goi na szczęście,a ślizgawka dzięki jakoś sobie radzę,od wtorku zapowiadają odwilż i znowu ciapa będzię,już chyba wolę ten mróz


Urszulla napisał(a)
Przeczytałam...i też zastanawiam się jak z moim będzie....bo nocą chodzi i tak gdzie chce. Najgorsze u mnie sikanie.....ale wymyśliłam że tam gdzie sika porobię na początek paliki żeby nie po roślinach
To też ogrodowe problemy do rozwiązywania.


Ula a jakiego masz psiaka moja tez na razie robi gdzie chce ,ale co zrobić może jak podrośnie to trochę zmądrzeje,ale na pewno bez żadnych strat się nie obejdzie,ale co tam pies w domu musi być,,żeby szczekać na złodziei
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies