Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy. 15:14, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
kaisog1 napisał(a)
...mnie sie cus wydaje, że za mała ta rabata na to wszystko... może Szefowa by spojrzała


A jaka szeroka ona jest?

kaisog1 napisał(a)
Ogród - Moje spełnione marzenie 15:09, 04 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Do góry
Wygląda tak... Od strony domu ma dwa metry, na końcu szpic... W środkowej części ma może trzy metry.. Kształtu nie ma żadnego... Myślałam zrobić fale, lub owal, jak będę kłaść nowe chodniki... Nie narysuję planu, bo zupełnie nie potrafię... Mam to w głowie ale nie przeleję na papier... Na te rosliny nie patrz, bo ich już tam nie ma...

Zdjęcia Roku 15:06, 04 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Za karę kazali mi klęczeć przez godzinę
Zdjęcia Roku 15:02, 04 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Tłum: Kto tu tak nabałaganił???????


Anka: Już sprzątam, sprzątam i się spieszę.. ale kto tak nabrudził??


Maciek: Cicho sza... może mnie nie zauważy..... schowam się za kępką tataraka....

Zdjęcia Roku 14:58, 04 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Marzenko...brawo... podobało mi się
Dopiszę ciąg dalszy..

Zbyszek: Patrz dlaczego moja łopatka jest najlepsza.....
Danusia: Hmmmm


Danusia: Patrz nawet dołka porządnego łopatka nie wykopała... pokażę Ci jak to sie robi..


Anka:
To może jednak miotełką pokopiemy?? A potem w kałuży posprzątamy?




ogrodoweimpresjejolki 14:30, 04 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Gabriela napisał(a)
Jotka, aleś ty konsekwentna. Róża na piątek jest cudowna.
A co do weny poetyckiej, widzę że Cię nie opuszcza. [/quote

Konsekwentna? Staram się
Mama zawsze mi powiadała: jak już zaczniesz to trzeba skończyć
A ponadto od czasu do czasu zaglądam do mojego pamiętnika szkolnego. A tam taki wpis mojej wychowawczyni :

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy. 14:27, 04 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
kraania napisał(a)
Kolejna rabta do przeróbki: koło na trawniku, rośnie na niej lawenda i 7 szt. sosny bośniackiej "smidtii". Sosenki są praktycznie niewidoczne (może jeszcze za małe?) .


Rabatka jest widoczna z tarasu.


wg mnie z czasem ta rabata gdzie dominować będą sosenki będzie śliczna, ale na to trzeba czasu, bo wolno rosną.Być może lawenda do takich karzełków jest za wysoka, za mocna.
Może wymienić ją na jakieś niskie, delikatne byliny czy trawy.
Ty masz specyficzny ogród, piękny, o leśnym, naturalistycznym charakterze, szkoda byłoby zgubić ten charakter, dlatego tu, za domem nie dawałabym obwódek z bukszpanu, róż też nie.
Co do sosenek- może dywan z dębika ośmiopłtkowego, mącznicy lekarskiej, jak w podobnym charakterze do lawendy to andromeda 'Compacta', macierzanka np cytrynowa, acena drobnolistna ( choć ciut bałaganiarska). Wśród kęp kostrzewy niedźwiedzie futro czy podobnej też będzie fajnie, choć masz ich dużo, możesz nie chcieć wiecej.

Do rabatki 4- dałabym tam duużo golterii i może kępy lirope ( zakładam że tam nie przypala słońce), lawendę bym zabrała
Choinka żywa po świętach, postępowanie 14:26, 04 sty 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Do góry
czy to są przyrosty?
Mój kawałek raju II 14:24, 04 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Do góry
Aniu, już się wyrobiłam...

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy. 14:01, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
A może takie coś...

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy. 13:48, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
kaisog1 napisał(a)
...a juz napisałam u Szefowej Zobaczymy

Dzięki Gosiu . Może jak Szefowa zajrzy to mi jeszcze podpowie jak wsadzić te cisy w rabacie nr 3
Gardenarium napisał(a)

I kolejna rabata: ponownie lawenda i trawy, w środku lawendy kosodrzewina. Brakuje mi drugiego piętra, czegoś zimozielonego. To raba przy wejściu do domu. Tutaj myślałam o miłorzębie Mariken.



A jak dla mnie miłorząb da kiepski efekt, a co byś powiedziała na horti Silver Dollar, albo Vanille Fraise? trzy sztuki w jednym miejscu jak wejdą? albo złociste cisy Elegentissima?
Pionowy ukłąd zakłóci ten pieniek od sosny, Na sosnę puść bluszcz Hedera.


kraania napisał(a)
Danusiu w tej rabacie obok posadziłam Limkę, więc tutaj może cisy ? To miałby być stożki? na pniu? Bluszcz posadzę.
Igiełkowy ogródeczek 13:38, 04 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Do góry
A ja teraz przedstawię moją nową rabatkę, którą rozpoczęłam we wrześniu i jeszcze nic tam nie rośnie, ale na wiosnę mam zamiar to zmienić. Dla niewtajemniczonych to ma być rabatka "japońska" ale po mojemu, czyli ze sztuką japońską niewiele będzie miała wspólnego, ale roślinki w większości będą takie jak w ogrodzie japońskim, czyli bonsai, klon, trawki, bukszpaniki i igiełki oczywiście itd.
Fotki z września, zaczęło się od tego iż zakochałam się w ogrodzie "z czerwonym mostkiem" i zapragnęłam mieć taki zakątek u siebie. Ja mam zupełnie inne warunki, ale mostek musiał być
Ze ściąganiem trawy miałam na początku problemy, ale później tak się wprawiłam, że nawet nie przypuszczałam, że mi to tak szybko pójdzie, chyba technikę sobie wyrobiłam
Narazie jest ściernisko a będzie.....





A tak naprawdę to najbardziej zależało mi aby wreszcie ten cały burdel przy ścianie posprzątać, nazbierało się tam pełno pozostałości budowlanych, więc postanowiłam część z nich jakoś zagospodarować, żeby już było czyściutko.
Postawić trawkę nad i... 13:33, 04 sty 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
No i przegapiłam setkę Ale już jestem i składam spóźnione gratulacje. Życzę Ci, aby wraz z wiosną w Twoim ogrodzie nastąpiły takie zmiany, z których będziesz w 100% zadowolona



Zdjęcia Roku 13:30, 04 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
no, zabawa jest świetna ! rzeczywiście niezły kabaret

Ania: a teraz ogłaszamy konkurs ! kto stosuje najlepsze narzędzie podczas pracy w ogrodzie ?


Zbysiu: ta łopata jest niezastąpiona !
Danusia: no, nie Zbysiu ! ta moja łopatka to najlepsza rzecz do skopania rabaty, nie spotkałam bardziej praktycznego narzędzia !
Ania: a ja sądzę, że miotła ! wszystko można zamieść pod duże trawy !


Krysia : jednak to Zbysiu jest zwycięzcą ! oto nagroda ! wielki tort ogrodowiskowy !


Ania : Zbysiu, gratulacje ! tu masz dokument na potwierdzenie zwycięstwa !


Bogdzia : zwycięstwo zwycięstwem... ale jaka nagroda ! trzeba ją uwiecznić !


Zbysiu: dzięki ! ale niech będzie to nagroda dla nas wszystkich ! bo ogrodowisko to my !
Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy. 13:28, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy. 13:11, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
Gosiu chciałam pokombinować z tą pierwszą rabatą. Rozplenice, Mariken, rozchodniki + runianka. No i może coś z tą 4. Wymyśliłam sobie to tak:

Zwijasek z bukszpanów, z przodu trzy kulki bukszpanowe podsadzone carexem evergold, dalej żurawka. Pomiędzy Limką a sosną żurawka citronella?
Co o tym sądzisz?
Postawić trawkę nad i... 12:51, 04 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Do góry
Gratulacje z okazji 100 stron, życzę dalszych, równie owocnych...

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy. 12:49, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
Doszłam do wniosku, że mam na tyle rozwiniętą wyobraźnię, że może ogarnę to jakoś bez GardenPuzzle . Wolę za te pieniądze kupić rośliny
Mam jeszcze jedno zdjęcie rabaty nr 4.


W cieniu drewnianego kościoła 12:42, 04 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Agrokotlino , trudno mi coś doradzać, bo ja ten Twój ogród uwielbiam jak jest. Może tylko bym gdzieś rabatę wrzuciła - klasyczną w kształcie bylinową (która ma piękną oprawę wokół). I mam pomysł na Twój wirydarz. Wrzucę skany.
Twojego wysokogórskiego ogrodu nie da się sprowadzić na parterowe niziny.


Ewo, Ty mnie nie rozpieszczaj. Wiesz, jak jest, bo mój ogród znasz od kuchni i nie tylko. Po ostatnim lecie, gdy kuśtykałam po nim ze złamana nogą, zarósł i zdziczał. Wtedy postanowiłam, że basta... Muszę nad nim popracować, bo inaczej za parę lat zostanie tylko wspomnienie po ogrodzie.
Po pierwsze - część przed stodołą, między kamiennymi filarami (czy ją nazywasz wirydarzem)

Tu jest przestrzeń, która powstała po dawnej pryzmie kompostowej, z którą zupełnie nie wiem, co począć. Od północnej strony posadziłam pięć cisów przy murku, a potem nadeszło lato i moja złamana noga... Gdy znajdę więcej zdjęć, pokażę dokładnie jak to wygląda i może poradzicie, co z tym począć...
Jeśli Ewo myślisz o tym miejscu, to niecierpliwie czekam na skany
Po drugie - wnętrze ruiny. Porosło hederą i czasem zastanawiam się, czy w tym stanie, nie jest idealnym miejscem na sen wieczny. Zanim jednak tam spocznę, chciałabym jeszcze trochę nad nią popracować
Może nie tak gruntownie, ale zapanować nad gąszczem, który tam powstał ... I jeszcze mnóstwo pomysłów, które na razie są w fazie dojrzewania...
Mój kawałek raju II 12:29, 04 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Basiu na pewno zakwitną rób jak napisała Hania

złamany hipek ma 6 pączków
a tu zostaly już tylko 3 kwiaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies