Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu drewnianego kościoła

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu drewnianego kościoła

majkel0326 11:19, 04 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Magda! Zajrzałam do Twojego wątku i jestem zauroczona! Pięknie u Ciebie,raj na ziemi,można powiedzieć.Podobają mi się te stare drzewa,kościółek robi nastrój.Prawdziwy tajemniczy ogród.Masz u siebie jakieś ciekawe byliny lub trawy? Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Maja - Moje roślinki
agrokotlina 12:42, 04 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Pszczelarnia napisał(a)
Agrokotlino , trudno mi coś doradzać, bo ja ten Twój ogród uwielbiam jak jest. Może tylko bym gdzieś rabatę wrzuciła - klasyczną w kształcie bylinową (która ma piękną oprawę wokół). I mam pomysł na Twój wirydarz. Wrzucę skany.
Twojego wysokogórskiego ogrodu nie da się sprowadzić na parterowe niziny.


Ewo, Ty mnie nie rozpieszczaj. Wiesz, jak jest, bo mój ogród znasz od kuchni i nie tylko. Po ostatnim lecie, gdy kuśtykałam po nim ze złamana nogą, zarósł i zdziczał. Wtedy postanowiłam, że basta... Muszę nad nim popracować, bo inaczej za parę lat zostanie tylko wspomnienie po ogrodzie.
Po pierwsze - część przed stodołą, między kamiennymi filarami (czy ją nazywasz wirydarzem)

Tu jest przestrzeń, która powstała po dawnej pryzmie kompostowej, z którą zupełnie nie wiem, co począć. Od północnej strony posadziłam pięć cisów przy murku, a potem nadeszło lato i moja złamana noga... Gdy znajdę więcej zdjęć, pokażę dokładnie jak to wygląda i może poradzicie, co z tym począć...
Jeśli Ewo myślisz o tym miejscu, to niecierpliwie czekam na skany
Po drugie - wnętrze ruiny. Porosło hederą i czasem zastanawiam się, czy w tym stanie, nie jest idealnym miejscem na sen wieczny. Zanim jednak tam spocznę, chciałabym jeszcze trochę nad nią popracować
Może nie tak gruntownie, ale zapanować nad gąszczem, który tam powstał ... I jeszcze mnóstwo pomysłów, które na razie są w fazie dojrzewania...
____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
agrokotlina 12:44, 04 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Pszczelarnia napisał(a)
Jeszcze mi się przypomniało. Magda, 12.01. mamy spotkanie na stoku. Jest wątek. Przyjedź na wieczór do nas. Jak stoisz z czasem?

Dziękuję pięknie za zaproszenie Jeśli nie pojadę do Wrocławia na babskie spotkanie, to na pewno zajrze do Was...
____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
agrokotlina 17:27, 05 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Maju,
dziękuję za odwiedziny A skoro pytasz o byliny, pokażę je z pewnością kiedyś, choć u mnie dość pospolite rosną
Natomiast wyjątkową miłością darzę róże, więc pokażę, takie jakie mam, by sobie nastrój poprawić w tej deszczowej aurze. Dalej, jak czas pozwoli wrócę do historii naszego pojawienia się na wzgórzu obok osiemnastowiecznego, drewnianego kościoła.



____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
agrokotlina 17:35, 05 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
I jeszcze kilka zdjęć, jeśli pozwolicie



____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
agrokotlina 17:54, 05 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223



____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
agrokotlina 18:03, 05 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223



Tak wyglądają moje damy na wzgórzu, gdzie wiatry je szarpią, śnieżne zamiecie gnębią i mrozy siarczyste uszkadzają, a one jakby na przekór tym wszystkim przeciwnościom aury kwitną i dają mi wiele radości...
____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
Zeta 18:06, 05 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Piękne zdjęcia pokazujesz .... chociaż u Ciebie mogę obejżeć róże .....ja nie mam niestety zbyt wymagające jak na takiego laika hehe .....i za dużo piasku u mnie ...pozdrawiam i zaglądam
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
agniecha973 18:07, 05 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Rzeczywiście piękne masz te damy. Ja dopiero zacznę przygodę z różami. Mam nadzieję, że też mnie będą cieszyć, nie mniej niż Ciebie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
dajana 19:19, 05 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witam i ja bardzo serdecznie Kocham takie miejsca a Góry od zawsze mnie uspokajały Kiedy jest mi żle wsiadam do samochodu i jadę popatrzeć na Góry,wracam nakarmiona widokami z dodatkową energią i pięknem w sercu .Zawsze chciałam mieszkać w takim miejscu .Nie zazdroszczę lecz się zachwycam ,podziwiam .Na brak pracy narzekać nie możesz ,zapewne masz jej nadmiar ale ten klimat wynagradza ci cięższe dni.Nie wykluczone że kiedyś zawitam do ciebie jako turysta ,,takie miejsce pomogłoby mi przywrócić równowagę lekko nadszarpniętą w ostatnim czasie .Zauważyłam prawdziwy piec do chleba ,to moje marzenie które też zrealizuję.Masz coś co i ja posiadam ,wkład kominkowy identyczny No i miłość do róż.Zbzikowałam na ich punkcie zupełnie .Wszystko co u ciebie ujrzałam było miłym przeżyciem ale najbardziej podziwiam Wasz trud i pracę włożona w zmiany Z ruin wyszło takie cudeńko Wiadomo ze samo nic się nie zrobiło .Serdecznie pozdrawiam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies