Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 11:07, 02 sty 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
Bogdzia napisał(a)
W przedsylwestrowy wieczór szczęścia życzę wiele
Wam ogrodowiskowi moi Przyjaciele.
Niechaj w Nowym Roku sprzyja Wam pogoda
świeci cudne słonko, z nieba spada woda.
Byliny niech kwitną cudnymi kwiatami,
drzewa hojnie obdarzają swymi owocami,
na grządkach warzywnych zbiory będą duże ,
przez rok cały niechaj kwitną storczyki i róże.
Życzę zdrowia i pieniążków na wydatki nowe
oczywiście przede wszystkim na te ogrodowe.
Miłych wielu spotkań, wycieczek bez liku
podziwiajcie też ogrody Holendrów, Anglików,
a gdy wrażeniami ktoś będzie zmęczony
w wolnej chwili niech obejrzy me rododendrony.
I każdemu jeszcze zycze takiej sposobnosci
by był gościem , lub by innych w swym ogrodzie gościł.



Bogdziu serdecznie dziękuję.
Mam nadzieję, że ponownie się spotkamy na którymś spotkaniu Ogrodowiczan.
Roztoczańskie klimaty 11:06, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Zeta napisał(a)
[


Zeta, masz piękny ogród, w bardzo lubianym przeze mnie stylu, widać przemyślane kompozycje, fajnie zapowiada się ta skalniakowa skarpa, na zdjęciu powyżej. Aż trudno uwierzyć, że to ogród amatora, a nie zaprojektowany przez profesjonalnego projektanta. Pozdrawiam.
Początki w Kruklandii 10:41, 02 sty 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Dziękuję wszystkim bardzo za życzenia noworoczne! Bardzo bardzo!!!!
Ja życzę Wam przede wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń, nie tylko tych ogrodowiskowych

A na swoje usprawiedliwie mam to:
Mój pierwszy tort...heee....

Wczoraj wszystkie zdjęcia wyszły mi rozmazane...ciekawe czemu?

A to tort z cukierni....ani on ładny ani smaczny
Od teraz sama będę robić i się wyszkolę tak jak Gosiak

Kucyk pony to miał być....a wyszła kobyła z szaleństwem w oczach



Ogród w skali mikro :) 09:59, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Do góry
gierczusia napisał(a)






Witaj Elu ten wiaz jeszcze bardzo młodziutki, jesli juz chcesz go formować przymocuj do niego solidny palik krate możesz przywiazać lub przybic właśnie do niego.
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=271533
Formowac najlepiej wiosną kiedy rusza soki,gałązki muszą być elastyczne inaczej sie połamią, przy formowaniu żwróć uwage na paki moga poodpadać- tak zazwyczaj formujemy klony, platany,tulipnowce jeśli chodzi o ten wiąz on jest dośc rozłożysty zbiegiem czasu pod nim robi sie dość sporo miejsca w jednym z ogrodow które znam rosna dwa 12 letnie i bez formowania jest tam dużo przestrzeni jak zrobie foto to Ci pokaze
Zdjęcia Roku 09:02, 02 sty 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Kuklik napisał(a)




Mówię Wam - u Pszczółki w potoku pływają taaakie ryby !!! Musimy wieczorem zabrać duży szaflik .
Zdjęcia Roku 08:23, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Ale wkoło jest wesoło

Zdjęcia Roku 08:22, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Wieloszka / Madżenka: Buk trikolor będzie pasował TAM!
Noemi: Poczekam aż się zdecydują, wtedy popatrzę.

Zdjęcia Roku 08:12, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Z serii "Danusia i chabazie" - Nic mi więcej do szczęścia nie trzeba





Zdjęcia Roku 08:02, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Powolutku, po cichutku, muszę zdobyć te dwa ostatnie miskanty dla siebie



He he, nic z tego, już są u mnie w bagażniku



Zdjęcia Roku 01:45, 02 sty 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Danusiu, gdzie się zapodziałaś?... robimy zdjęcie



Ale jestem dumny, to będzie kiedyś pomnik przyrody....

Zdjęcia Roku 01:23, 02 sty 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Nie mam pojęcia co tu rośnie



Tomku, trudno mi się w tych roślinach rozeznać, ja tu tylko noszę żonie torebkę



Wojsławice

Chodź zobacz ile tu pięknych roślin



Eeee....nuda



Muszę to przeczekać



Na kwiatkach się nie znam ale muszę podpatrzeć jak ta lampa zainstalowana, przydałoby nam się takie oświetlenie w ogrodzie

Zdjęcia Roku 01:09, 02 sty 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Rysiu, ale nam tu dobrze

Rysio: Pogadam z Anią może pozwoli jeszcze pozostać

Od czego zacząć? 01:07, 02 sty 2013


Dołączył: 31 gru 2012
Posty: 6
Do góry
Strasznie tego dużo!
Ale dzięki pytaniom i wskazówkom coś niecoś zaczyna się klarować.
Przede wszystkim zadaje sobie sprawę iż muszę poprawić jakość ziemi.Zaplanowałam już założenie kompostownika,ale pozyskanie z niego wartościowej ziemi to jednak pewna odległość w czasie.
Dlatego podoba mi się pomysł z podniesionymi rabatami i wykorzystanie różnych fajnych pojemników np na zioła.
Określiłam też funkcję jaką ma ten ogród spełniać.Ponieważ i w innym miejscu działki mam altanę,miejsce do grilowania i tam się też toczy życie towarzyskie więc tu chciałabym stworzyć zaciszne miejsce z ławeczką w otoczeniu pachnących kwiatów i ziół z widokiem na oczko wodne.
Ogród widoczny jest z domu dlatego fajnie byłoby gdyby o każdej porze roku prezentował się ciekawie.
Chciałabym postawić na rośliny zielone o różnych odcieniach liści.
Nie wiem natomiast czy chciałabym dużo roślin kwitnących.Dostawianie roślin kwitnących w doniczkach wydaje się daje więcej możliwości.Ale myślę ,że herbaciana róża i żółta pachnąca azalia mogłaby znaleźć miejsce w pobliżu tej ławeczki.Się rozmarzyłam
No ale wracając na ziemię ...wklejam zdjęcie wykopanej już "dziury -oczka "
a plan ogródka jutro bo nie umiem wstawić i o zgrozo już ssstrasznie późno.
Tymczasem dziękuję


Zdjęcia Roku 00:57, 02 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
...żeby tylko nie wpaść...


...tą tabliczkę chciałaś Danusiu...?
Zdjęcia Roku 00:55, 02 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Kuklik napisał(a)

Też byśmy coś zjedli..., ale dzieci na koc nie wpuszczają, choć na kolanach błagamy...



Nie martwcie się dziewczyny...na pewno znajdę jeszcze coś do jedzenia...



znalazłam ale do picia
Zdjęcia Roku 00:52, 02 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
jeszcze tylko troszeczkę... zaraz obejmę cały...
Zdjęcia Roku 00:38, 02 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
O nie! Kto wrzuca śmieci do stawu!


Zaraz go wyłowię!


Mam go!
Zdjęcia Roku 00:33, 02 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
Też bym chciał mieć takie włosy...
Zdjęcia Roku 00:32, 02 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry

Też byśmy coś zjedli..., ale dzieci na koc nie wpuszczają, choć na kolanach błagamy...



Nie martwcie się dziewczyny...na pewno znajdę jeszcze coś do jedzenia...

Ogród w lesie 00:21, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies