Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród do odświeżenia 19:43, 19 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Znaczy się : obie szykujemy się na wiosnę



Warmińskie dylematy 19:42, 19 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Do góry
Joasko, Abiko dziękuję serdecznie za wizytę, rozchodników okazałych mam pod dostatkiem, bo to jedne z ulubionych roślin mojej mamy, więc dostałabym w prezencie ile chcę w sumie to jakieś wyjście, lubię jak kwitną, tylko co do nich, żeby utrzymać efekt pełnej rabaty przez cały rok, trawy to chyba trochę za mało, muszę poprzeglądać jakieś kompozycje z rozchodnikami ?

Tess świetna myśl, zwłaszcza że dzisiaj dostałam bukszpany w prezencie jedną małą kulkę od mamy i spory krzaczor od sąsiadów, którzy stwierdzili, że im ten bukszpan tylko zawadza ale hakone u mnie nie ma nigdzie, jest nie do kupienia, więc muszę szukać innych rozwiązań, dzisiaj byłam z Monteverde w dwóch szkółkach i z carexów była jedna doniczka, którą oczywiście capnęłam

Moniko Ty u mnie, a ja przed chwilką szukałam Ciebie w Twoim wątku, co za telepatia też się zdecydowałam na bukszpany i przywiozłam trochę małych sadzonek od mamy, która jest mistrzynią w rozmnażaniu roślin

A poniżej kilka fotek z dzisiejszych zakupów, w szkółkach nie fotografowałyśmy, bo przez cały czas padało, mamy tylko zbiorowisko w samochodzie, a jutro już pokażę rośliny na swoich miejscach w ogrodzie





I na koniec, Ania robi zdjęcia roślinom pod swoim domem, a ja Ani
oczywiście od Ani nie wyszłam z gołymi rękami i zostałam czymś cudnym obdarowana, ale zdjęcie i opis jutro, jak już zabiorę się za wsadzanie

Ogród zapachów u Jasi 19:35, 19 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Poziomka napisał(a)

Basiu może przyszły rok będzie łaskawszy

Mam taką nadzieję, Jasiu
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 19:32, 19 wrz 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Do góry
weronika77 napisał(a)

Moje dzisiejsze zakupy .Róże ciąg dalszy

Rosarium Utersen



Piękna jest ta róża, ale to chyba nie Rosarium U. Kształt i kolor...Ta trzecia wydaje się być
Rosarium U.?
Moja wygląda tak:
img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/22/226722/original.JPG[/img]


Dziewczęta a to moja pnąca Uetersen ma kolor mocnego różu,mam ich kilka w różnych cz.ogrodu i mają zawsze ten kolor a nawet jeszcze ciemniejszy.
R.Uetersen


Rosa Rosarium


Jakie widzę różnice ?Uetersen ma ciemniejsze liście i kwiat/kilka w bukiecie/ i długie ponad 2-3 m pędy a R.Rosarium jest bardziej parkowa ,pędy są często skierowane na boki ,jaśniejsze liście i kwiat w większych bukietach.Danusiu faktycznie piękna jest ta jasna róża ale napewno inne jest jej imię.
Potem doczytałam,jak poszłam na wcześniejsze strony.Szkoda ,że na tym forum nie można poprawiać wpisu na bieżąco.Pozdrawiam serdecznie.
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 19:30, 19 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Karolinko gratulacje 500-tki!!!!

Mój 4 arowy azyl... 19:23, 19 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Konwaliowe owocki Jakoś dużo ich w tym roku...

Mój kawałek raju II 19:23, 19 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Dzisiaj przyjechała do mnie Megi, przywiozła obiecaną Kotulę owłosioną
wypiłyśmy kawuszkę i potem pojechałyśmy do OBI po korę przekompostowaną
, kupiłyśmy też tam koszyki do cebulek i krokusy Sky Blue i Lady Killer, a następnie pojechałyśmy do Wójtowa i tam odwiedziłyśmy 2 centra ogrodnicze w każdym coś kupując tak wyglądał samochód po powrocie do domu
Megi zmęczona ale szczęśliwa z racji zakupionych roślinek wróciła do domu Megi bardzo dziękuję za mile spędzony z Tobą dzień chodź deszczowy i w ogóle za wszystko
Mój 4 arowy azyl... 19:21, 19 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
To drugi pęd kwiatowy tej ostróżki. Na pierwszym nie zawiązały się nasiona! Może teraz?

Mój 4 arowy azyl... 19:17, 19 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Aniu asc, mam! To Wieczernica szczawiówka (Acronicta rumicis).

Ta kolorowa gąsienica po przepoczwarzeniu się nie będzie już tak kolorową. Będzie nocnym, szarym, niepozornym motylem, czyli ćmą!
Tu można ją obejrzeć:http://www.fotowilga.pl/displayimage.php?album=53&pos=4

A to jej gąsienica
Kiedyś będzie tu pięknie ... 19:00, 19 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Ustrojstwo pod nazwą pikownik w cenie 12,99

Przyda sie do wtykania cebul gdzie większych dołków nie wykopię
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 18:47, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Zakwitła ponownie Verbena rigida

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 18:47, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Potem przyciął kanciki na ulicy

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 18:46, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Po robocie Sebuś wybrał się do drugiej roboty

Pielenie na zielonym dachu













Zimozielony ogród przy białym domu 18:41, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Dosadziłam długie, postrzępione bluszcze







Zimozielony ogród przy białym domu 18:40, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Poziomowanie donicy, bo kostka "leci" ze spadkiem.



Warmińskie dylematy 18:35, 19 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
Megi napisał(a)
tutaj jeszcze jeden widok, na rabatę hortensjową, docelowo będzie ich tutaj rosnąć 11, brakuje jeszcze 3 sztuk, czekam na umówioną dostawę ale zastanawiam się, czy ciągnąć bukszpanowy mini żywopłocik widoczny w rogu zdjęcia, czy wprowadzić nowe rośliny, żeby zakryć doły horti, bukszpan też to w końcu zrobi, tylko ten czas ?



Hej! Fajna ta rabata hortensjowa ja pociągnełabym bukszpan do końca, trochę trzeba na efekt poczekać ale za to potem jest pięknie!!!
Kiedyś będzie tu pięknie ... 18:32, 19 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Tess napisał(a)


Tess jeszcze nie są kulkami, bo je w tym roku jeszcze ostro nie cięłam. Mam miniaturową laurowiśnię gajo o kulistym pokroju, zamierzm ją formować w kule

Dzięki, tak się domyslałam U Evchen własnie taką polecałaś.
Choć na zdjeciach nie zlokalizowałam
Miłego dnia

Tess laurowiśnia gajo, rosną 4 szt obok siebie. Jedną wzięłam w kółeczko.

W ubiegłym roku miały może 15 cm, w tym ponad 30-40 cm. Ponieważ już się fajnie zaaklimatyzowały w przyszłym roku mocno je pociacham
Zimozielony ogród przy białym domu 17:50, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Rozpoczynamy brukowanie kolejnego placyku. Będą tutaj nieregularnie duże płyty 90cm x 45 cm i grys granitowy między nimi.





Zimozielony ogród przy białym domu 17:49, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
"Czerwony kubraczek" układa drewno kominkowe

Zimozielony ogród przy białym domu 17:49, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Grzesio czyści tuje



Podosadzane

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies