Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Puste pole z wysepką kwiatową 21:34, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Do góry
Danusiu, mam dylemat, czym podsadzić to miejsce?



To jest rozpalona południowa ściana, tu wszystko strasznie wysycha... Myślałam o takich jasnozielonych jałowcach, ale mam już takie 4, rosną różnej wielkości, ale jeden jest gigant! -
a tu jest wąsko, więc TO nie może się za szeroko rozrastać...



Masz pomysł, Danusiu?
Motyw drobiu i drób w ogrodzie angielskim 21:32, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
A gołębniki? To też powszechne u Anglików (Marle Place)




Kiedyś będzie tu pięknie ... 21:32, 13 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
kasik778 napisał(a)
Ja na wiosnę kupiłam masę tych koszyczków do sadzenie cebulek, zaczęłam sadzić i po piątym czy szóstym dałam sobie spokój, zajmują dużo miejsca, nie są zbyt wygodne do wkopywania, sadzarkę kupiłam i tez jest do niczego, rozeszła mi się błyskawicznie, a jak gleba jest zbita, to wbicie jej jest udręką,
też pierwszy raz będę sadzić plamy tulipanów, zobaczymy jaki będzie efekt


Kasik ja dokładnie akie same mialam przeżycia z koszyczkami i sadzarką
Plamy wyglądają pięknie. Liczyłam po ile sadziłam w 2011 tulipanów w plamie od 20-25
Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :) 21:31, 13 wrz 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
jezu kobitki serio szefowa to mnie wywali z hukiem
tu barierki np. (robił mój Małż) a 10.10.2012 ma dojść szkło od szklarza



Ogród dla Agusi 21:30, 13 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
akanta napisał(a)


Akanto, jak się nazywa ta róża? Lato mieliście suche, mówisz? Ale róże muszą mieć swoje pięć minut a jesienne róże mają swoich wielbicieli.
Motyw drobiu i drób w ogrodzie angielskim 21:26, 13 wrz 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Do góry
Do poruszenia tego tematu skłoniło mnie wydanie bardzo ciekawej ksiazki która stała sie bestsellerem na rynku wydawniczym" Chicken Gardens"/szczególy w dziale o literaturze ogrodniczej/
U nas moze jeszcze nie przyszedł czas na kury w ogrodzie, bo jak na razie kojarzone sa wyłacznie z wiejskim podwórkiem,ale w Anglii temat jest jak najbardziej na czasie.Myśle ,ze podobnie jak kompostowniki,które na dobre się już u nas przyjeły ,będa i kury.
Ogladajac ogrody angielskie czy to małe 'cottage garden' czy duze posiadłości zawsze mozna było spotkac sie z ich obecnoscia./Nie mowac juz o typowowych ogródkach działkowych,gdzie modne stało sie adoptowanie "zmaltretowanych"kur z ferm przemysłowych./Nie są to jakies duze ilości,a zazwyczaj pare sztuk pieknych rasowych kur.
Na poczatek Wyken Hall Gardens


oraz kurki w małym cottage garden Lucy Redman
Rododendronowy ogród II. 21:25, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
To wszystko działo się wczoraj . Tylko te dwie sikorki jadły z tego karmnika. Co było dziś opowiem jutro.





Moja największa pasja - ogród 21:25, 13 wrz 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
Urszulla napisał(a)



a to jest najważniejsza osoba w rodzince
i główny sprawca mojego braku czasu




fajniutki, bardzo podobny do M.
[/quote

ale oczęta ma po mamie
Kiedyś będzie tu pięknie ... 21:23, 13 wrz 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
Ja na wiosnę kupiłam masę tych koszyczków do sadzenie cebulek, zaczęłam sadzić i po piątym czy szóstym dałam sobie spokój, zajmują dużo miejsca, nie są zbyt wygodne do wkopywania, sadzarkę kupiłam i tez jest do niczego, rozeszła mi się błyskawicznie, a jak gleba jest zbita, to wbicie jej jest udręką,
też pierwszy raz będę sadzić plamy tulipanów, zobaczymy jaki będzie efekt
Rododendronowy ogród II. 21:23, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
oraz jedzącą sikorkę szarytke az w końcu wykapowała do czego to słuzy i tez postanowiła się najeśc.







Rajski ogród Ani 21:22, 13 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
an_tre napisał(a)






.....przecudowne zdjęcie!
Rododendronowy ogród II. 21:19, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Potem przyleciała bogatka. Ta już całkiem nie wiedziała do czego to słuzy ale była chętna do nauki. Długo oglądała karmnik









Początki w Kruklandii 21:18, 13 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
a ja taki mam widoczek dla Ciebie



ta skrzynka pasuje jak ulał do Tereki pól i łąk skąpanych we mgle
Kubusiowo 21:17, 13 wrz 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Gratulacje 600 !!!! Błyskawico

Rododendronowy ogród II. 21:16, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry





Rododendronowy ogród II. 21:14, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Odpisałam wszystkim to teraz nowinki z mojego ogrodu. Z nudów przez padający deszcz postanowiłam spróbowac jak ptaki zareagują na nowe karmniki które w tym roku kupiłam. No i powiesiłam jeden. Stałam w oknie z aparatem i obserwowałm. Jakiś czas była pełna ignorancja i udawanie że nic nie zauważyły.



Po około godzinnym czekaniu przyleciała do niego pierwsza sikorka- szarytka lub czarnogłówka ( nie rozróżniam). Popatrzyła na niego i widac że światowo obyta ( karmnik jest holenderski) bo od razu dobrała się do jedzenia.





Dla odmiany czas na zmiany... 21:10, 13 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
a teraz chwalę się



lawenda od koleżanki z jej włąsnego chowu, w tamtym roku z gałązki, a z boku moja kupiona dwa dni temu

i jeszcze takie tam



grzecznie wszyscy siedzą w skrzynce
Dla odmiany czas na zmiany... 21:07, 13 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
dzis po południu zabrałam się za cięcie tego rudzielca, myslałam że pójdzie jak po maśle, a tu niekoniecznie

zresztą zobaczcie sami

najpierw zdjęcie bohatera



ostatnimi czasy bardzo się posunął w swej rudości

w trakcie cięcia stwierdziłam że nawet fajnie mógłby wyglądać jako bonsai



potem delikatnie odwiodłam gałęzie na boki żeby sobie wyobrazić jak by wyglądac miał ten kij



i dalsze plątanie



i nie bardzo teraz wiem co dalej?

czy ta czupryna to się wogólę kiedyś zagęści i czy jest szansa na kulkę? pewnie górę też by trzebabyło delikatnie ciachnąć?

nawet nie przypuszczałam że on aż taki suchy jest

pomóżcie
Ogród Sylwii od początku :) 21:07, 13 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
Enya73 napisał(a)
O to ciekawe będzie
My też chcemy wykorzystać obecny taras pod budowę ogrodu zimowego, ale będzie nietypowy, bo taras to 1/4 koła. Sylwia czy mogłabyś wrzucić projekt? Ewentualnie na priv albo na mojego maila (masz go na pewno. Strasznie jesteśmy ciekawi

Mam rozrysowaną koncepcję bez wizualizacji .....



Buk pospolity - Fagus sylvatica 21:04, 13 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Rohan Obelisk


Danusiu czy aby na pewno bo właśnie posadziłem Rohan Obelisk



a to Purpurea Pendula w tle wiąz który po utracie kolorków został ostrzyżony do pnia



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies