Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany - najwyższy czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany - najwyższy czas

Jabeska 14:46, 18 lip 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
grapaka napisał(a)

i co z tą rabatką?zostawić tak jak jest? czy dać tę śliwę czy inne na pniu? przed oknem są te nieszczęsne okręgi. Tam gdzie goła ziemia chwilowo rośnie hortensja L w donicy rośnie hosta i w to miejsce myślałam o wstawieniu trzeciego okręgu- wszystkie wypełnić korą tak jak pod oknem a w przyszłości pod oknem i okręgi kamykami. Co Wy na to? trawka jutro będzie skoszona



Fajna buźka na parapecie wyrosła.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
grapaka 15:08, 18 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Jabeskobuźka w zimie miała śliczną śniegową czapęz ciekawości zapytam o te włazy
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Jabeska 12:51, 20 lip 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Włazy są chyba do kupienia. Na pokrywie obok napisu jak się dobrze przyglądniesz jest producent. Wejdź na stronę i znajdziesz ofertę A u nas na chodniku już ktoś sobie jedną taką wymienił na zwykłą, szkoda już niewiele ich zostało.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Ozz 21:50, 21 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
W tym trójkącie z jałowcami i tawułami zrobiłabym chyba małe przemeblowanie - tzn tawułę z tyłu przesadzić na przód, dokupić jeszcze dwie (lub więcej) i zrobić z nich z przodu niską obwódkę, w środku płożący wiltonii, a pod ptaszyskiem coś wyższego, jako rzecze Danusia... może róża płożąca/rabatowa? W zależności oczywiście od tego ile tam słońca.

Mnie się na rabatę przy tarasie bardzo podoba pomysł Danusiny: bordowa śliwa+hortensje+bukszpan+begonie - taki samograj, zgrabnie, elegancko i o każdej porze roku coś ładnego będzie.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
grapaka 17:45, 22 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

Obecnie jest tak ,ale może jeszcze być inaczejmiędzy begoniami rośnie mały carex tak myślę, że to on.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Ewcia88 19:11, 22 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Ptaszysko cudne
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
grapaka 11:28, 23 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

wymiar tej rabatki to szer.przed płotkiem 2,65w najszerszym miejscu, a najwęższym 40cm, długość 4,95
To foto aktualne ale czy te tawułki nie wymienić na coś trwalszego żółtego raczej?
Nie wiem czy np:cyprysik groszkowy (chamaecyparis pisifera) Filfera Aurea Nana
ewentualnie Sungold lub nowy żywotnik zach. Mirjam albo żywotnik zach (tuja occidentalis) Golden Globe, ew. Little Champion lub danica
A może faktycznie obwódka z tawułki lub trzmieliny zamiast begonii albo przed begonią
No chyba, że jeszcze dwie sztuki kulek lawsona bądź trzmieliny na kiju, ew. jeszcze dwie za rogiem
Co mądre głowy na to???
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 11:56, 23 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
A może tak jak jest tylko niech się wszystko rozrośnie i precyzyjnie wykulkujeta tawuła, która nawiązuje do dalszego planuA tak w ogóle brakuje mi srebrnych kul w tym miejscuzamiast ptaka.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Megi 10:37, 27 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Grapako, dla ułatwienia decyzji przesyłam Ci zdjęcie z obwódką z tawułek, przedni nimi widać cyprysiki (tylko moje to chyba sungold ?). Tawuły wyglądają przez większą część sezonu bardzo ładnie, teraz są mocno wykulkowane, bo wcześniej miałam zepsute nożyce i jakoś ciągle nie po drodze było pojechać po nowe, a one się rozrastały i rozrastały (przepraszam za słabą jakość zdjęcia w rzeczywistości kolory są znacznie żywsze)
____________________
Urszulla 14:32, 27 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Jestem z wizytą u Ciebie. Byłam zachycona czwartym planem który Danusia Ci przysłała( str.4 u Ciebie). Odpisałam sobie roślinki. Ja będę mieć taką długą rabatę wzdłuż wejęscia do domu- to ta rabatą którą u mnie ogladałaś i podobały Ci się Filifery Aurea Nana
Przeczytałam o pierisach-może o nich pomyśl bo oglądałam na internecie i fajnie wyglądają. Ciekawe gdzie można je kupić?
U Ciebie duże zmiany od zeszłego roku. Ja do jesieni też bym chciała wiele zrobić, ale tak jak Ty mam zbyt wiele zakątków i miejsc na rabaty- nie da się wszystkiego naraz
Pozdrawiam, Urszula
To dla Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies