Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Przemka w ogrodzie.

Pokaż wątki Pokaż posty

U Przemka w ogrodzie.

Milka 14:31, 27 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
przemekg napisał(a)
A jeszcze się pochwalę nowym zakątkiem jaki udało mi sie zrobic tej wiosny na niezagospodarowanym jeszcze terenie, w ubiegłym roku były pokrzywy i odpoady po remontach i pracach budowlanych, na szczęście dziś to już przeszłość, jak dla mnie za bylinowo ale jeszcze coś się wymyśli.



najgorsza wada tego zakątka to bardzo duży spadek terenu, pod pólnocną ścianą domu miejsce znalazły żurakwi i paprocie, a na bardziej słonecznej wystawie rabata trawiasta, taka mała sawanna ale w tym roku miskanty dostały ostro w kość i do teraz sie zbierają a jeszcze po przesadzeniu ciężko im idzie.

I jeszcze może kilka ogólnych obrazków przed burzą






Przemku, pięknie, a kamieni ciut zazdroszczę, nie byłoby gazonów
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
przemekg 14:49, 27 lip 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Bardzo dziękuję za te miłe słowa
Och kamieni to mam ile dusza zapragnie, więc tak aby trochę się ich pozbyć zagospodarowałem część ich w ogrodzie, może i ładniejsze równe krawędzie rabat z pięknie dociętą linią trawnika, ale i z kamieniami jakoś jest a przynajmniej mniej pracy.
Kolorów u mnie nie brakuje, mój ogród był z drzew i krzewów , teraz doszły kolory chwilami czuję że jest ich za dużo ! ale to głównie w lipcu bo lilie, liliowce, floksy i inne z czsem się uspokoi, a takie wesołe barwne oblicze ogrodu przez kilka tygodni też może być.
Kolejna grupa rośli to liliowce, tych chcę jeszcze więcej, a oto kilka z nich.





____________________
U Przemka w ogrodzie
zbigniew_gazda 14:59, 27 lip 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Cześć Przemku - dobrze że już wszystko ok. ze sprzętem. Bajkowo i kolorowo u Ciebie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Tess 14:59, 27 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Witaj, Przemku
Jestem u Ciebie pierwszy raz - nie wiem, jak to się stało, że dotąd tego ogrodu nie znalazłam
Bardzo mi się u Ciebie podoba
Rabaty w kamieniach świetnie wyglądają. I te feeria kolorów!
Pięknie

Irenko, przestań już z tymi gazonami - dobrze jest, a będzie lepiej
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 15:04, 27 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudnej urody są, a jak dobrze widzę, masz i pełne liliowce?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
przemekg 10:39, 29 lip 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
zbigniew_gazda napisał(a)
Bajkowo i kolorowo u Ciebie.


Ech a jednak, kolorowo , bajkowo nigdy nie chciałem aby uzyskać taki efekt
przesadziłem jednak z ta różnorodnością, ale co zrobic jak tyle roślin się podoba i zachwyca, z których zrezygnować
Zwłaszcza teraz jak tyle kwitnie jest za mało spokoju, krzykliwie, stanowczo za wesoło.
Na szczęście za chwilę zaczną królowac hortensje a te wprowadzają zupełnie inny nastój, zdecydowanie bardziej mi odpowiadający.

A liliowce bardzo lubię zwłaszcza większe kępy są bardzo urokliwe i wbrew pozorom cieszą kwiatami bardzo długo, mam równiez kilka odmian i o pełnych kwiatach, jednak wszystkie lubię i jesienia jeszcze trochę muszę ich dokupić. Tylko zastanawiam się czy własnie tych bylin w krzykliwych kolorach nie zgromadzic w jednym odrębnym zakątku, aby pozostała część ogrodu się uspokoiła i aby było delikatniej, bardziej nastojowo, stonowano.

Phantom

Ubiegłoroczny hit różowa annabellka

Bombshell

Annabelle
____________________
U Przemka w ogrodzie
Welka 16:35, 29 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam, przejrzałam tylko ostatnie dwie strony, ale żurawki i hortensje sprawiły, ze zaraz przeczytam od początku, bo już mi się tu podoba

Z przyjemnością przejrzałam, zauroczyły mnie klony, które po zrobieniu ogrodzenia u mnie na pewno zawitają, tylko ciągle nie mogę zdecydować się czy żółte czy raczej czerwone, choc i Drummondii jest ładny
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
przemekg 21:03, 04 sie 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Ewelinka dziękuję za miłe słowa, a klony piękne są i wybór ogromny, czerwone są przez cały sezon, natomiast żółte często tylko wiosną sa wyraźnie zółte a później zielenieją ale to też zalezne od odmiany i stanowiska, u mnie ostatnio zawitał czerwony kulisty purple globe, tegoroczna nowość w szkółce Państwa Szmit.
A u mnie zaczyna się spektakl hortensji
z kazdym dniem kwiaty stają sie wueksze i lepiej wykształcone.








Ale lilie nadal kwitną i nieziemsko pachną
____________________
U Przemka w ogrodzie
Welka 21:33, 04 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
U Szmitów raczej bedę 18.08 to sobie go obejrzę mam nadzieję, ale w tym roku nie będę miała go gdzie wsadzić. Hortensje piękne, a o liliach dopiero w tym roku się dowiedziałam, że tak długo kwitną i długo stoją w wazonie, więc prędzej czy później je sobie sprawię
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
przemekg 22:00, 09 sie 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
A u mnie nadal
burzowo


hortensjowo


liliowcowo


i kolorowo:/
____________________
U Przemka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies