Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kwiatki i rabatki u Elizy 19:44, 11 wrz 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Do góry
eliza3 napisał(a)
Winko nastawione, Będzie czym częstować, tylko piwniczki jeszcze nie ma...




ale profesjonalny sprzęt
Boćkowe perypetie ogrodkowe 19:44, 11 wrz 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
Hej, hej

Wpadam na chwilunie i lece Was poodwiedzac zanim mnie znowu wciagnie czarna dziura

Na poczatek wieeeelkie podziekowanie za pamiec i cierpliwosc do mnie.

Rzeczywiscie z Ania mialysmy niezwykle spotkanie. I nawet nie bylo jak spokojnie poplotkowac, bo ja w sporej grupie przyjaciol i z moimi Facetami, Ania ze swoim Facetem, ale spedzilysmy wspanialy i niezwykle ciekawy dzien.

Jak juz Ania napisala spotkalam moje sklonowane futro. Mlody dopiero mial mine

Po powrocie z urlopu totalna degrengolada w domu i zagrodzie (o pracy nie wspomne) Futro obrazone, ze nie pojechalo na wakacje i do dnia dzisiejszego strzela fochy, ale mam na niego sposob - weterynarz Niech ja go tylko zapakuje w trasporterek i strach zajrzy do kuperka
Mopy, odkurzacz i scierki stesknione, pralka z suszarka wrecz nie mogly sie nas doczekac

A teraz najgorsze co sie wydarzyc moglo:

Niemal tydzien czekalismy na odbior techniczny przylacza i az plakac mi sie chce jak ten trawnik bedzie wygladal zanim zasypiemy dziure i polozymy nadeschnieta darn
Nigdy nie mów nigdy 19:43, 11 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Nie mam pytań. To na pocieszenie przesyłam




Kubusiowo 19:42, 11 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Gosiaczku, pamiętasz, przywiozłam coś do Pęchcina, i nie wiedziałam jak będzie wyglądać

Otóż właśnie zakwitło







Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 19:28, 11 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
jak zwykle spóźniona! Ale z obydwu okazji wszystkiego co najlepsze Ściskam


Ogród Bogusława 19:28, 11 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2470
Do góry
Napisaleś , że mogę pytać..., więc proszę jeżeli możesz napisz więcej na temat tego kamienia!!!

Nie wpadłam na kamień, a robię cos takiego - szyję woreczki z zielonego płotna, do środka wkładam woreczek foliowy , do którego wsypuje ziemię.
Zaleta łatwiej mogę dostosowac wagę jaka jest mi potrzebna do obciążenia gałęzi i nie przeszkadza przy pielęgnacji podloża. Wiem, że nie każdą gałąż nalezy i można potrakować w ten sposob.
A moje pytanie? Dlaczego w szerszym zakresie nie stosujesz tego sposobu obciążania w swoim ogrodzie?
Napisz proszę o wadach i zaletech tego sposobu. No i co myślisz o woreczkach z ziemią? To ostatnie jest dla mnie ważne, ze względu na to, że dopiero od paru tygodni powiesiłam parę woreczow na jednej roslinie.
A poza tym pomyslałam, ze może kogos innego również to zainteresuje. Wprawdzie jest nas tylko parę osób na forum, które chcą 'pobawić' sie w formowanie roslin, ale może warto nawet dla tej garstki.
Wystarczy, aby ktos popatrzył na to czego dokonałeś. Masz rację, to zabawa dla cierpliwych, ale jakie rezultaty Dla mnie rewelacja.
Pzdr.ewa
Ogród z perspektywą na przyszłość 19:26, 11 wrz 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Do góry
Posadziłam, ale coś mi nie pasuje, albo przyzwyczaić się nie mogę. Dosdatkowo M stwierdził, że robię tęczę. Chyba lepiej mi odpowiadały jak stały w grupie w kwadratach. Może to jakiś pomysł. Pewnie niedługo bedę je przesadzała. Jutro wrzucę fotki, bo już za ciemno jest.

Na pocieszenie jednak bardzo udały mi się donice

Ogród w Holandii 19:26, 11 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
a tu odpowiedź na pytanie "co słychać":




Pod obrazki trzeba jeszcze podłozyc ryk piły łańcuchowej

Tak oto właśnie trwa w moim i sąsiedzkim ogrodzie akcja wycinania tujowego zywopłotu. Jutro akcja wywożenia tego, co dzis będzie ścięte
I wkrótce nowy płot i nowa rabata
Ogród z perspektywą na przyszłość 19:15, 11 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
kwiatholandii napisał(a)
Dziś kolejna dostawa wrzosów.Wieczorem będzie sadzenie kolejnych pod sosnami. dodatkowo donice na froncie wypełnie białymi






Nic.... tylko Monika napadła na jakieś CO i wszystkie wrzosy wykupiła. Super będzie
Początki w Kruklandii 19:05, 11 wrz 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Do góry
Juzia_G napisał(a)
Boszzzz jak mi te trzmieliny nie leżą!!! Chyba im tam nie pasuje, bo są takie wypłowiałe i brzydkie....
Już miałam je dzisiaj wywalić....ale będę twarda i daje im czas do przyszłego lata. Podsypałam nawet korą cholery

Jak im się nie poprawi...to won. Kamyki sobie tam wysypię i nic więcej oprócz bukszpanów nie będzie!!! O!




Juzia, a jakbyś je przesadziła pod jakieś drzewko - nawet kilka można na tę rabatkę, co widać z prawej strony, pod kulkę na pniu, wśród tych traw.....Co myślisz o takiej propozycji?
Kwiatki i rabatki u Elizy 19:01, 11 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Winko nastawione, Będzie czym częstować, tylko piwniczki jeszcze nie ma...


Ogród do odświeżenia 19:01, 11 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
Kindzia napisał(a)
Miłego dnia Juleczko



Dzięki Kasiu
Ogród do odświeżenia 19:00, 11 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
asc napisał(a)
Ja też ,ja też, ja też.... zapisuję się do klubu za gęsto sadzących....


Dzięki Aniu, pocieszyłaś mnie, bo nie lubię być sama, mam nadzieję, że roślinom jednak nie zaszkodzę
Rododendronowy ogród II. 18:58, 11 wrz 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 538
Do góry
Dziękuję ci za podpowiedz w sprawie różaneczników. Mam jednak wątpliwości co konkretnie obrywać - bo to co moim zdaniem powinnam obrywać wyrasta jakby z przyszłego pąka. Obawiam się żeby nie zniszczyć przyszłych zawiązków pąków. A zatem obrywamy tylko te zapałki wystające z pąka, zostawiając napęczniały pączek (masło maślane ), czy trzeba poczekać aż pączek wyrośnie.
Nie za bardzo wiem jak różaneczniki rosną - każdy koniec gałązki zakończony jest pączkiem. Czy z części z nich wyrastają kwiaty a z części listki? Jeśli tak to które obrywamy i jak je rozpoznać?
Wiem, powinnam poszukać w google, ale pomyślałam, że jak zrobię swoim zdjęcie, to bardziej będę pewna.
A zatem co konkretnie obrywasz?




Ogrodnik mimo woli 18:56, 11 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Była prośba o pokazanie rozchodnika, wiec pokazuję I stwierdzam, że rosna gorzej niz inne....



Kondziowy Ogród :) 18:45, 11 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
No dobra, doczytałam..... Kondzio nas nie pogonił.......

Kondzio.. z ogrodem jak z naszymi dziećmi.. nie zawsze idealne ale je kochamy i liczymy, ze sie zmienią na lepsze...... a czym starsze.. tym szanse maleja...
Sprawa o wiele łatwiejsza w ogrodzie ..... i zupełenie odwrotna...

I też Cię przeproszę za dyskusje na Twoim wątku....

Ogród w Tarnowie 18:35, 11 wrz 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Tegoroczne upały i susza w Tarnowie zmusiły mnie poniekąd do założenia instalacji nawadniającej ogród, w czwartek wchodzi firma na 2 dni i będzie mała dewastacja trawnika.
Codzienne prawie 1,5godz. podlewanie i to wieczorem, a więc w porze spotkań z kolegami na kawie w pabie już mnie pomału wyłącza z życia towarzyskiego. Są u mnie pewne trudności techniczne z dwoma poziomami ogrodu dlatego to odkładałem w czasie ale profesjonaliści już to rozwiązali aby jak najmniej było śladów po tej robocie.
Fotki z prac będą na bieżąco a póki co to takie co nieco.







Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 18:35, 11 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
irena_milek napisał(a)

Irenko jak będziesz tak pędzić to rekord ogrodowiska pobijesz w szybkości na 1000 stron
Kule ślicznie wykulkowane !!! Trawy piękne, będę się uśmiechać o nie Twoja japońska u mnie pieknie się przyjęła i na tle bukszpanów wygląda znakomicie


Marzenko, cały czas kukam na licznik

cieszę się, że trawka się oswaja, w mig urośnie i też będziesz dzielić i rozdawać!!

czyli kulki ok, ufff...
dostałam od Marty ziemię i cebule; nazwy ; Double Beuty of Apledoown, Rialto, Orange Princess, Chato....to początek; teraz nie wiem w koszu sadzić czy nie?


Irenko double i chato mam i i je uwielbiam, szczegolnie double. Orange znakomita - nie mam jej chyba się skuszę!!! A rialto nie mogę wygoolać
Ogrodnik mimo woli 18:13, 11 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
irena_milek napisał(a)
i taka balnga mnie ominęła!! a ja zamiast z wami, na berberysach się mściłam cięłam jak miło po ciemku...i kolce we mnie teraz!

Aniu, twój ogród lubię i mój, jak piszesz, jak każde dziecko!!

no to akcent do impreski!

O w mordę....ścięli Ci włosy...... bo domyślam się, że w środku śpiewasz Ty
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 18:06, 11 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
agniecha973 napisał(a)
Moje cebulki

300 szt. krokusów Joanna d'Arc, kilkanaście czosnków Globemaster i chyba 7 szt. Mount Everest.





Narcyzy białe, tylko po 2 opakowania



Narcyzy botaniczne Minnow 200 szt. i mieszanka botanicznych 250 szt. i kilkanaście czosnków Purple Sensation







Oprócz tego kilka paczek tulipanów i szafirków, bez zdj.



Agnieszka, ale nakupiłąś! może i będzie pracy, ale za to na wiosnę jaki widok!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies