Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród u stóp klasztoru 16:10, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
alinak napisał(a)
na dobranoc jeszcze inne kfiotki z mojego ogródka ...bo przecież nie samą różą żyje człowiek

JEŻÓWKA , SADŹCE I WERBENY NA ANGIELSKIEJ



PYSZNOGŁÓWKA ( MONARDA ) NA ANGIELSKIEJ





JĘZYCZKI - PRZEWALSKIEGO I ROCKET



AKANT




RDEST i rozplenica Hameln w tle





Alinko, masz rację Róże piękne są, ale to, co tu pokazałaś, wcale nie odstają
Są piękne
A pysznogłówka mnie zachwyciła
Wszystkie te kwiatuchy chcę mieć. No chcę Wpisałam na listę chciejstw
Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 15:56, 23 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Enya73 napisał(a)
Mam ją już 2 sezon, ale kupiłam już dość dużą sadzonkę. Pokażę w całości, choć tak średnio mi wyszło to zdjęcie. Ona wygląda lepiej w rzeczywistości, niż na zdjęciu.



to podobnie jak ja w tym roku już łądne drzewko, ale M. znowu ją podciachał, chce jak najbardziej odkryć pień, a górę dopiero puści na wysokości 2m
Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 15:50, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Do góry
Dzięki Ewelinko doczytałam też w necie i zamierzam kupić i podlać we wrześniu niektóre roślinki.
Proszę następna partia zdjęć:
Kawałek rabaty od skalniaka, niestety hosty które tam posadziłam zmienią miejsce, bo to jest dla nich zbyt słoneczne, nie służy im to wcale. Posadzę pod drzewkami, żeby ją trochę cieniowały. Błędy ciągłe błędy, wiedziałam że tak będzie ale mi się tam spodobały i teraz płacz i praca, a roślinki cierpią.

Klony Flamingo podwiązane na razie taśmami od niedawno przywiezionej lodówki, bo nic innego nie było pod ręką a wiatr hula jak oszalały.
Różanka od strony tarasu. Przy tarasie cisy małe żurawki pomiędzy nimi i róża szczepiona na pniu Monika, zabiera się do następnego kwitnienia.

Tam przed wykuszem są róże i w środku nich hortensja, chciałam tam dosadzić jeszcze jakieś iglaki na nóżkach (przy rogach wykuszu), ale boję się że tam za mało miejsca, jest na nie raptem po 40 cm od środka róży do obrzeża domu, a w dodatku obrzeże jest przecież utwardzone betonem, który jest pod ziemią wierzchnią ale zabiera przestrzeń korzeniom. Więc chyba sobie daruję, na trzech metrach kw 5 róż i hortensja to już i tak wiele.
Ogród w Tarnowie 15:33, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Strasznie dawno śladu nie zostawiałam, choć czasem zaglądałam, podziwiając niezmiennie Twój ogród
To dziś postanowiłam jednak nie zaglądać "na gapę"

Piękny Twój ogród, nieustająco, bez względu na pore roku

Piękne kwiaty kupiłeś, nie mogę doczekać się kiedy pokażesz, jak wkomponujesz je w ogród

Ryszardzie, mam jeszcze pytanko:
Czy Twój milin i bluszcz pnią się na siatce czy na jakiejś pergoli?

Richie napisał(a)




Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 15:32, 23 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Do góry
due napisał(a)
Przedstawiam urządzenie ortopedyczne,

Chyba to opatentuję.


opatentuj koniecznie!!!!!
Kwiatki i rabatki u Elizy 15:30, 23 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
eliza3 napisał(a)


Wsadziłam, ale w ten upał wygląda jak jedno wielkie nieszczęście, ciekawe czy się przyjmie?Wyczytałam, że jest to szałwia lekarska.





tak, to ona, moja identyczna, tyle, ze wielka;

grzybki bomba, oby nie znikły nagle


Już kiedyś miałam taką, ale wymarzła...tę wsadziłam wczoraj, a roślinka do tej pory się nie podniosła, listki ma cały czas zwiędnięte... pora była nie odpowiednia - za gorąco.



Musisz teraz często ją podlewać, najlepiej rano i wieczorkiem. W okresie przejściowym możesz też nad nią rozpiąć taki parasol z białej agro, wtedy na pewno się pozbiera. Potem może rosnąć w pełnym słońcu.
Poza tym one lubią ziemię zasadową.
Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 15:21, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Do góry
Przedstawiam urządzenie ortopedyczne, które zostawił mi M jak wyjeżdżał. Zrobione z kija od szczotki, zakrętki od butelki, kawałka gąbki ogrodowej takiej podkładanej pod kolana przy sadzeniu i przylepiec antypoślizgowy.

Chyba to opatentuję. Proste, tanie i wygodne. Dzięki niemu i koleżance z drugiej strony co jakiś czas mogę pokuśtykać po chodniczkach i pooglądać mój kochany ogródek.
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 15:14, 23 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 186
Do góry
Pięknie u Ciebie Sebek,ogrodowiskowo i bajkowo. Cudnie wygląda łano verbeny ,ale Danusia pisała ,że nigdy jej nie przezimowała. Czy wysiewasz je co roku z nasion prosto do gruntu?
I jeszcze kilka pytań. Twoje żurawki są cudne,jakie masz odmiany i czy wszystkie Ci przezimowały ?Rosną w półcieniu?
Dziekuję z góry
Kwiatki i rabatki u Elizy 15:12, 23 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Kindzia napisał(a)
To Twoja

a to moja





Bingo! Kropka w kropkę, zero wątpliwości...jednak białe są najsubtelniejsze, trzeba pomyśleć o rozmnożeniu. Niektóre dziewczyny mają duże sukcesy w sadzonkowaniu, może trzeba spróbować..
Tu na razie jest ściernisko... 14:55, 23 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
nl_kinia napisał(a)
kule są w miejscach docelowych jak się rozrosną będą do siebie prawie dotykały, przynajmniej taki miałam plan...
bliżej budynku nie mogę na razie nic sadzić, bo nie wiem czy nie będziemy go tynkować [póki co to jest moja rabatka, która może (choć nie musi) okazać się przechowalnikiem jedynie, ale gdybym miała czekać i potem wszystko kupić na raz, to chyba bym zbankrutowała]
poza tym za stożkiem będzie szpaler z paproci, więc już i miejsca nie będzie zbyt dużo zostawało.

jak się na spokojnie przyglądam to dochodzę do wniosku, że może robię jednak miękką falowaną linię bliżej kul, o tak:



wtedy rabatka nie będzie za szeroka. domalowałam stożka i kilka zurawek, czyli tak jak planowałam pierwotnie - i tu pytanie, czy do tych żurawek dać żółtą czy naturalną korę? hmmm
pewnie trzmielinową obwódkę bym sobie w takim wypadku jednak darowała.


aaaa... żurawka, to chyba nie będzie Georgia Peach, bo ta (podobno) ma nie kwitnąć...



to jest fajne, nawet bardzo

a planujesz jakieś pnącza na tym murze?
Spotkanie u Kapiasów - wrzesień 2012 14:35, 23 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)


Bardzo proszę o pomoc!!!

Tam nikt nie chce zajrzeć, to pozwolę sobie jeszcze tutaj


Na pewno bukietowa, bardzo możliwe, że 'Tardiva'


Chyba nie
Kwiatki i rabatki u Elizy 14:34, 23 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
To Twoja

a to moja



Nigdy nie mów nigdy 14:31, 23 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
eliza3 napisał(a)

Jasne. Zięciuś gra w zespole country. Po południu wkleję linki


Czekam, chętnie obejrzę... dzięki za pomoc przy identyfikacji róży...

Teraz tylko jestem na chwilkę, ale pokażę mojego Choipna (kupiłam w szkółce z kartką),







Do później


Kwiatki i rabatki u Elizy 14:14, 23 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
eliza3 napisał(a)


Wsadziłam, ale w ten upał wygląda jak jedno wielkie nieszczęście, ciekawe czy się przyjmie?Wyczytałam, że jest to szałwia lekarska.





tak, to ona, moja identyczna, tyle, ze wielka;

grzybki bomba, oby nie znikły nagle


Już kiedyś miałam taką, ale wymarzła...tę wsadziłam wczoraj, a roślinka do tej pory się nie podniosła, listki ma cały czas zwiędnięte... pora była nie odpowiednia - za gorąco.


ona lubi cień, ewentualnie półcień i wodę pod spód
Kwiatki i rabatki u Elizy 14:10, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
eliza3 napisał(a)
Len, dla tych którzy lubią i dla tych którzy może polubią.







Elu, w życiu nie widziałam lnu na żywo, a już zupełnie nie przyszłoby mi do głowy, że może tak pięknie zdobić ogród!
Super pomysł
Chyba zapożyczę

Dzięki za wizytę
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 14:01, 23 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Różyczka no name, wielkokwiatowa, kwitnie


Aronii będzie sporo - mimo tego że mamy tylko 1 krzaczek.


Wczorajszy zakup - borówka amerykańska dla Teściowej


Z owocami!


Nowa rabata, jeszcze kora i obwódka z bukszpanu z przodu i już:




Ostróżka przed ptaszorkami kwitnie na nowo

Drzewa, krzewy, byliny zimujące do donic... 13:39, 23 sie 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Do góry
Fajnie, że trafiłam na ten wątek.
Mam balkon (wystawa południowa) zaraz obok sąsiadów, fajnie byłoby wysłonić się zielonym ekranem. Próbowałam z cyprysem lawsona, ale nie dały rady, potem były thuje szmaragd i też nie przetrwały zimy, pewnie także ze względu na zaniedbania z mojej strony.

Chciałabym spróbować jeszcze raz, z zimozielonymi. Danusia wspomniała choiny kanadyjskie, cisy i to by mi się podobało.
Czy donicę trzeba specjalnie przygotować, ocieplić?
Zastanawia mnie także co z odprowadzaniem nadmiaru wody z takich wielkich donic i skrzyń. Przecież nie ma tam podstawek
Moje zmagania ogrodowe 13:26, 23 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Pinot Noir

Vesuwius

I Sweet Tea oraz Chocolate Ruffles w kiepskim stanie, ale mają małe korzonki i wierzę w nie



Czekam dziś na kuriera z Pinky Winky dla rodziców, w końcu tata będzie zadowolony
Moje zmagania ogrodowe 13:23, 23 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Witam!
Anieszka, zdecydowanie wolę jak zbliża się wiosna niż jesień, ale ta nieubłaganie się zbliża
Aniu, dziś odpoczynek od słoików
Kubi, czyli dla mnie przestroga żeby z widłami nie latać, bo to zaproszenie dla kretów
Monika, pogubiłaś cyferki, znów w pierwszej chwili Cię nie poznałam Słoiki zawsze tak stawiałam po pasteryzowaniu, ale potem je odwracałam i do piwnicy, teraz w piwnicy będą stały sposobem Ani - do góry nogami.
Maju witaj i oczywiście zapraszam. Lubię robić przetwory, wczoraj co prawda miałam tego za dużo, bo maliny, pomidory, sałatka z ogórków i ogórki chilli, ale zimą jaka różnorodność bedzie

Dostałam dziś nadwyżki żurawkowe od znajomej, niektóre z malutkimi korzonkami, zobaczymy czy dadzą radę
Cafe Ole

Lipstick

Midnight Rose

Peppermint Spice
Jakie rośliny do ogrodu? 13:18, 23 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 40
Do góry
Witam Szanownych forumowiczów. Czy można przesadzić poniższego iglaka? Rośnie w tym miejscu 4 lata.Proszę o podpowiedź na powyższe pytania.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies