Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

due 14:42, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Dziękuję Wam wszystkim za życzenia zdrowia, dziś jest trochę lepiej bo mniej boli i jestem dobrej myśli.
Witaj Asiu Miło mi Cię gościć i zaglądaj jak często tylko chcesz. A tytuł oddaje to co czuję, wszyscy moi znajomi powiedzą, że dom budowałam dla ogrodu a nie ogród urządzałam dla domu.
RomkaDzięki za informację, a co do sumaka to pomysł mojego męża, który powiedział, że go okiełzna. Zobaczymy jak mu z nim pójdzie
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
due 14:59, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Wracam i wstawiam zaraz nowe zdjęcia
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
Welka 15:16, 23 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Rosahumusem podlewałam chyba ostatnio w poniedziałek, jeszcze z raz we wrześniu podleję, ale ja się nie znam na nawozach, więc nie mam pewności czy dobrze robię i nie sugeruj się może mną. Generalnie podlewam te rośliny, do których nie mam specjalnego nawozu (do iglaków, rh, hortensji mam inne), kalina, bezo czarnych liściach i krzewuszki rosną jak szalone (w zeszłym roku nie miały takich dużych przyrostów), podlewam też żurawki, ale tu trzeba uważać na liście- podlewam zawsze wieczorem, chlapnęłam u kilku na listki i na drugi dzień, zwłaszcza u żółtych, listki były jakby poprzypalane. Teraz się starałam, listków nie podlałam i jest dobrze


Doczytałam, że Romka o liściach też Ci napisała

Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
due 15:21, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Przedstawiam urządzenie ortopedyczne, które zostawił mi M jak wyjeżdżał. Zrobione z kija od szczotki, zakrętki od butelki, kawałka gąbki ogrodowej takiej podkładanej pod kolana przy sadzeniu i przylepiec antypoślizgowy.

Chyba to opatentuję. Proste, tanie i wygodne. Dzięki niemu i koleżance z drugiej strony co jakiś czas mogę pokuśtykać po chodniczkach i pooglądać mój kochany ogródek.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
romka 15:32, 23 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
due napisał(a)
Przedstawiam urządzenie ortopedyczne,

Chyba to opatentuję.


opatentuj koniecznie!!!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
due 15:50, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Dzięki Ewelinko doczytałam też w necie i zamierzam kupić i podlać we wrześniu niektóre roślinki.
Proszę następna partia zdjęć:
Kawałek rabaty od skalniaka, niestety hosty które tam posadziłam zmienią miejsce, bo to jest dla nich zbyt słoneczne, nie służy im to wcale. Posadzę pod drzewkami, żeby ją trochę cieniowały. Błędy ciągłe błędy, wiedziałam że tak będzie ale mi się tam spodobały i teraz płacz i praca, a roślinki cierpią.

Klony Flamingo podwiązane na razie taśmami od niedawno przywiezionej lodówki, bo nic innego nie było pod ręką a wiatr hula jak oszalały.
Różanka od strony tarasu. Przy tarasie cisy małe żurawki pomiędzy nimi i róża szczepiona na pniu Monika, zabiera się do następnego kwitnienia.

Tam przed wykuszem są róże i w środku nich hortensja, chciałam tam dosadzić jeszcze jakieś iglaki na nóżkach (przy rogach wykuszu), ale boję się że tam za mało miejsca, jest na nie raptem po 40 cm od środka róży do obrzeża domu, a w dodatku obrzeże jest przecież utwardzone betonem, który jest pod ziemią wierzchnią ale zabiera przestrzeń korzeniom. Więc chyba sobie daruję, na trzech metrach kw 5 róż i hortensja to już i tak wiele.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
Moniika 17:01, 23 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
due napisał(a)
Dzięki Ewelinko doczytałam też w necie i zamierzam kupić i podlać we wrześniu niektóre roślinki.
Proszę następna partia zdjęć:
Kawałek rabaty od skalniaka, niestety hosty które tam posadziłam zmienią miejsce, bo to jest dla nich zbyt słoneczne, nie służy im to wcale. Posadzę pod drzewkami, żeby ją trochę cieniowały. Błędy ciągłe błędy, wiedziałam że tak będzie ale mi się tam spodobały i teraz płacz i praca, a roślinki cierpią.

Klony Flamingo podwiązane na razie taśmami od niedawno przywiezionej lodówki, bo nic innego nie było pod ręką a wiatr hula jak oszalały.
Różanka od strony tarasu. Przy tarasie cisy małe żurawki pomiędzy nimi i róża szczepiona na pniu Monika, zabiera się do następnego kwitnienia.

Tam przed wykuszem są róże i w środku nich hortensja, chciałam tam dosadzić jeszcze jakieś iglaki na nóżkach (przy rogach wykuszu), ale boję się że tam za mało miejsca, jest na nie raptem po 40 cm od środka róży do obrzeża domu, a w dodatku obrzeże jest przecież utwardzone betonem, który jest pod ziemią wierzchnią ale zabiera przestrzeń korzeniom. Więc chyba sobie daruję, na trzech metrach kw 5 róż i hortensja to już i tak wiele.

Hej bardzo ładnie to wygląda szczgólnie koło wykusza
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
romka 17:06, 23 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
wiesz Ty co, z chęcią bym była Twoją drugą kulą, gdybyś na kawę w tym przeuroczym ogródku zaprosiła
superaśnie już to wygląda!!!! będę pewnie piszczeć z zachwytu jak skończycie na tip top
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
due 18:00, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Monika i Romka Zapraszam na kawkę. Monika ma co prawda bliżej więc pewnie szybciej do mnie trafi, a Ciebie Romka zapraszam nad morze, a jak tu już będziesz to wpadnij.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
due 18:01, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Teraz chwila przerwy, a wieczorem spróbuję do Was wrócić.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies