Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

TheMagda 09:50, 23 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
No mnie też jakoś ta kolorowa kora nie przekonuje. Może żwirek? Ne biały, trochę ciemniejszy, hę????
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
beta 14:55, 23 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
nl_kinia napisał(a)
kule są w miejscach docelowych jak się rozrosną będą do siebie prawie dotykały, przynajmniej taki miałam plan...
bliżej budynku nie mogę na razie nic sadzić, bo nie wiem czy nie będziemy go tynkować [póki co to jest moja rabatka, która może (choć nie musi) okazać się przechowalnikiem jedynie, ale gdybym miała czekać i potem wszystko kupić na raz, to chyba bym zbankrutowała]
poza tym za stożkiem będzie szpaler z paproci, więc już i miejsca nie będzie zbyt dużo zostawało.

jak się na spokojnie przyglądam to dochodzę do wniosku, że może robię jednak miękką falowaną linię bliżej kul, o tak:



wtedy rabatka nie będzie za szeroka. domalowałam stożka i kilka zurawek, czyli tak jak planowałam pierwotnie - i tu pytanie, czy do tych żurawek dać żółtą czy naturalną korę? hmmm
pewnie trzmielinową obwódkę bym sobie w takim wypadku jednak darowała.


aaaa... żurawka, to chyba nie będzie Georgia Peach, bo ta (podobno) ma nie kwitnąć...



to jest fajne, nawet bardzo

a planujesz jakieś pnącza na tym murze?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
nl_kinia 08:11, 24 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Cześć Beatko
na razie z tyłu ławki, pośrodku, nasadziłam bluszcza do zadarnienia - myślałam też, żeby w przyszłości może nie tyle po murze (bo od tego i grzyb się robi i robactwo wszelakie wchodzi) ale po jakiejś fajnej, kształtnej drabince go puścić (i zrobić np. duże zielone serce) ale nie wiem czy to nie będzie kiczowate

z drugiej strony ławki, gdzie będzie troszkę więcej słońca chcę clematisa posadzić, tylko to już na wiosnę. a że z tej strony też zostało dużo miejsca, to może nasadzę po obu stronach(?) hmm

Madziu, żwirek będzie tylko na obrzeżu - taki jak pod ławką, żeby nie konkurował. Poza tym nie mam tyle kasy, żeby go na rabaty sypać, to raz a dwa, że pod kamyczki musisz dać folię, żeby ich w ziemię nie wbiło - a nie chcę folii kłaść pod rośliny...
____________________
Kingi ogrodowe początki
Monia_B 08:29, 24 sie 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
hej

a ja bym tą rabatę rozjasniła troche, taka dla mnie smutna troszkę
może żywopłocik z trzmieliny zrobić niski albo żurawke jasną dać citronelle albo lime electric
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
nl_kinia 09:27, 24 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
właśnie miała być lime ... tylko że żółto-zielonej nie ma u nas

ale juz nad żywopłocikiem zawijaskowym z trzmieliny puszczonym od rogu betonu pod domem do ławki, nieśmiało myślałam wczoraj mniej więcej tak:



kto wie, kto wie ...?

Monia, a wiesz, że ja na długi weekend u Babci w Lubaniu byłam? jesteś już drugą osobą z tego miasteczka, którą spotkałam na ogrodowisku
ech ... rozmarzyłam się, Lubań zawsze będzie mi się kojarzył z dzieciństwem...
____________________
Kingi ogrodowe początki
beta 09:56, 24 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Kiniu a jakbyś dała cisy pod ścianę?

to zabawne...piszesz o sercu z bluszczu...właśnie ostatnio takie serce mojemu bluszczowi w domu zrobiłam i powiem, że dla mnie nie wygląda kiczowato...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
nl_kinia 10:37, 24 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
a cisy lubią cień?
na razie myślałam pod ścianą tylko o paprociach podsadzonych (zamiast chwastów) barwinkiem i bluszczem.

hmmm.. w takim razie przemyślę pomysł z sercem
____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 12:09, 24 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
nl_kinia napisał(a)
a cisy lubią cień?
na razie myślałam pod ścianą tylko o paprociach podsadzonych (zamiast chwastów) barwinkiem i bluszczem.

hmmm.. w takim razie przemyślę pomysł z sercem


Kiniu jednak chyba wcześniej mnie odwiedzisz niż się Tobie wydaje. Po paprocie i wrzosy oczywiście
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
beta 12:28, 24 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
nl_kinia napisał(a)
a cisy lubią cień?
na razie myślałam pod ścianą tylko o paprociach podsadzonych (zamiast chwastów) barwinkiem i bluszczem.

hmmm.. w takim razie przemyślę pomysł z sercem


cisy to właśnie w szczególności chyba cieniolubne są, ale trzebaby się upewnić

paprocie tez zawsze mi się podobały, słyszałam tylko że trzeba je w ryzach trzymać bo się panoszą
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
nl_kinia 10:18, 25 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Madziu, paprocie to ja już mam bliżej upatrzone ;] i tylko czekam na czas do przesadzania ;]

a na wrzosy nie mam nawet przechowalnika jeszcze (słonecznego), więc póki co sobie daruję

Beatka, zmartwiłaś mnie z tymi cisami muszę w takim razie doczytać, bo juz planowałam na przyszłość w 100% nasłonecznionym miejscu zrobić z nich kulki zamiast cieniolubnych bukszpanów...

co do ekspansywności paproci, to właśnie na to liczę, że zrobi mi się z nich porządny szpaler
____________________
Kingi ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies