Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój 4 arowy azyl... 19:37, 20 sie 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Goldilock jeszcze w pączkach


a tu już rozwinięta, tyle że cały jej środek wyżarł konik polny. Przepędziłam, ale czy do następnej nie wróci?!
Eupatorium purpureum - sadziec purpurowy 19:05, 20 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Do góry
Gardenarium napisał(a)


Sadźce z miskantami





ale czad!!! mi to też się marzy w ogrodzie tak na gęsto
Eupatorium purpureum - sadziec purpurowy 19:02, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Nadmienię, że sadźce rosną w Polsce dziko nad wodami. Jednak ogrodowe odmiany są dużo ładniejsze niż dzikie.

Sadźce z miskantami





Hortensjami i rudbekią

Ogrodomania Oli 18:58, 20 sie 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Do góry
Eupatorium purpureum - sadziec purpurowy 18:50, 20 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry


W ogrodzie w Pęchcinie można było spotkać sadźce.

Romciu, jeśli się spodoba, to mogę się podzielić. Rozrasta się w szalonym tempie
Ogrodomania Oli 18:45, 20 sie 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Do góry
Załączam parę świeżych fotek, choć nie dorastają one do pięt tym, które przywieźliście z Pęchcina.


Eupatorium purpureum - sadziec purpurowy 18:35, 20 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Jest miododajna.



Eupatorium purpureum - sadziec purpurowy 18:33, 20 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Roślina zwabia motyle do ogrodu



Eupatorium purpureum - sadziec purpurowy 18:31, 20 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Sadziec to okazała bylina dorastająca do dwóch metrów wysokości.

Kwitnie od lipca do października, kwiaty są purpuroworóżowe, zebrane w gęste baldachogrona.
Pędy sztywne, czerwone, ozdobne. Liście ciemnozielone, szorstkie.

Bylina niewymagająca, bardzo łatwa w uprawie. Lubi gleby wilgotne, próchnicze, zasadowe.
Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Sztywne pędy nie wymagają podpierania.

Jest całkowicie mrozoodporna.

Stosowana do nasadzeń naturalistycznych, niezastąpiona w pobliżu zbiorników wodnych oraz w kompozycji z dużymi trawami i bylinami.

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 18:28, 20 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
KasiaWB napisał(a)








ssuuuuuupppeerrr! ten widoczek to mój ulubiony

o tak, ślicznie a georgie peach faktycznie dają niesamowity efekt w słońcu
ogrodoweimpresjejolki 18:26, 20 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
tengel27 napisał(a)


U nas tez trochę pokropiła, ale jes pochmurno i bardzo duszno, nie ma czym oddychać, w mieszkaniu chłodniej jak na dworze.
Jolu slicznie ci kwitną powojniki, ja kupiłam sobie jednego u Szmita, jak będzie leprze światło to zrobię fotkę

U mnie praktycznie cały dzień pada; na szczęście burze już tylko słychać gdzieś z dala. Jutro w planie od rana działeczka, wezmę aparat to może w przerwie pracy coś niecoś pstryknę


Nie z dala tylko ode mnie Właśnie się przetoczyła nad moją wioską.

Powojniki wyglądają pięknie


Dawid, piękne to one były w zeszłym roku





A w tym roku są w takiej samej marnej kondycji jak ja

Moje zmagania ogrodowe 18:23, 20 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Sadzoneczka jeżówki od Roberta w towarzystwie Green Jewel

Rozchodnik Iceberg, w którym jestem zakochana (ta biel naprawdę tak bije po oczach)




Wypieliłam warzywniak, teraz muszę poprzekładać sałatkę z ogórków do słoików i zapasteryzować, podlewanie dziś odpada, bo wcześniej porządnie popadało.
Moje zmagania ogrodowe 18:18, 20 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Witam!
Kasik, ja z praca na dobre startuję 03.09, ale w przyszłym tygodniu poprawki i rada, wiec muszę zacząć przygotowania.
Bożenko, proszę bardzo turzyca Frosted Curls



kostrzewa sina


ogrodoweimpresjejolki 18:11, 20 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Pytacie, to odpowiem - ze zdrowiem lepiej

Pobieram energię również patrząc na moje wnuki

A i trawnik skorzystał

Dwa czerwone dęby 18:08, 20 sie 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Do góry
monteverde napisał(a)
Cześć Myszka, rh pięknie wyglądają, ale po przekwitnięciu nie jest tam za ciemno? lawenda ślicznie kwitła, czy Mariken jest wyższy od Trolla?przy oczku 1 tuja jaka to odmiana? pozdrawiam



Aniu coś tam jeszcze napewno dosadzę , ale już nie w tym roku .Myślałam żeby uzupełniać to miejsce jednorocznymi , może niecierpki lub begonie .
Nie wiem czym różni się Mariken od Trolla , pewnie wyglądem liści , muszę popatrzeć na jakieś fotki .Wysokość miłorzębów zależy od miejsca szczepienia .Mam jeszcze w donicach Mariken szczepiony bardzo nisko



A te tuje to jeszcze po poprzednich właścicielach , więc tylko mogę się domyślać jaka to odmiana.
Kwiatki i rabatki u Elizy 18:04, 20 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry

Rozchodniki




ale piękny!!! chyba ten muszę nabyć, mam jakiś inny
Dalie - Dahlia 18:01, 20 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry





Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 17:55, 20 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Do góry
Annabelle, posadzona kilka kęp razem.


Bardzo mi się spodobał ten zestaw. Szarości i brudny róż. Czyli łan rozchodników i z tyłu chyba Anafalis perłowy (jeśli to coś innego, to niech mnie ktoś poprawi. A może bylica?




Rozgardiasz przy "stole".


Widok od stołu na oczko (oko!) wodne.


Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 17:53, 20 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Do góry
To jeszcze kilka moich wspomnień tutaj dołożę.
Oto długa aleja spacerowa. Po obu stronach wspaniałe wielkie kępy bylin, krzewów i jednorocznych. A na końcu ławeczka, aby po tak długim spacerze można było na chwilę spocząć i obejrzeć ogród z innej, jakby odwrotnej perspektywy. Mój M dotarł aż do samiutkiego końca


Wśród floksów. Zauważyłam, że często sadzają floksy parami, tak aby jedna barwa podkreślała drugą.


Moją uwagę zwróciły te wysokie żółte kwiaty. Jakby podobne do rudbekii, ale pewności nie mam. Wyglądały jak zwiewne motyle na tych swoich długich łodygach.


Nasadzenia ze zwykłych małych begonii. Dotychczas podobały mi się wylącznie białe i u siebie w ogrodzie będę mieć tylko takie, ale muszę przyznać, że te rozległe czerwone plamy też dają niezły efekt.


Łany werbeny patagońskiej, które chyba na wszystkich zrobiły duże wrażenie. Są niestety jednoroczne, ale podobno same się chętnie rozsiewają.


Ta hakonechloa to prawdziwy piękny potwór. Ile ona ma lat i czy rośnie tu tylko jedna?
ogrodoweimpresjejolki 17:47, 20 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
jotka napisał(a)
Witam po przerwie
Wczoraj z powodu upałów na działce było tylko po(d)lewanie i relaks Dziadek zapewniał wodne zabawy wnukom, ale i postronnym trochę się oberwało

Przed wyjściem trochę podlewania. Ale miałam wrażenie, ze wszystko odparowuje, a nie wsiąka w ziemię





podlewanie bajeczne

i chyba juz akumulatorki działają, skoro Jolu chcesz na zieleni miejskiej plewić
pozdrawiam i czekam na relację z działeczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies