Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W cieniu - zacieniona 20:53, 07 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Jeżówki cd....
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:53, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry




stożki niestety nadal czekają na podsadzenie....


a tu połączenie o które mi chodziło czyli kwiaty Grandiflora i kwiaty budleji Empire blue
Bajkowy ogród Weroniki 20:53, 07 sie 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry

Śnieżny Walc w sierpniu nie jest taki śnieżno biały


Kronenburg jest piękna od pączka do pełnego kwiatu, zmienia kolor z czerwonego na ciemny różowy.
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 20:51, 07 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
cd

to do ciurkadełka prawie doszłam ... prawie bo dziewczyny popłynęły z erotyką inaczej i sama zgłupiałam ... ... szczęśliwie wszystko jasne ... Agatka zgięta wpół od tygodnia łączy się w bólu ze zgiętym wpół Adasiem ... pozdrawia realistycznie o dogorywaniu w takiej marnej kondycji wspomniawszy ... kropka ...

powracając znów się czepię kamiennego ciurkadełka ... nic dziwnego, że wróbelki zlatują z całej okolicy bo to iście królewskie łazienki ... niestety wróbelki wstydliwe i na czas dnia otwartego przytomnie się ewakuowały ... co pozwoliło nam zwykłym śmiertelnikom cieszyć oczy i uszy a nade wszystko emocje ...

Puste pole z wysepką kwiatową 20:51, 07 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry



O matko!
Pojechalismy z M na dzialeczkę .nic nie połamane, tylko jabłek naspadało dużo i taki ogólny rozpierdzielnik! wiaderka , gałęzie drobne porozrzucane.Miskę znalazłam miedzy liliami!!
Niestety dach mi przecieka w altance
Buziol Elu


Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:50, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
a tu druga rabata hortensjowa - po drugiej stronie reanimowanego bukszpana - tutaj są hortensje Grandiflora i Anabelki w towarzystwie budleji i podsadzane żurawkami




kwiat Grandiflora
Puste pole z wysepką kwiatową 20:50, 07 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Elfik napisał(a)
Tereniu, Miluśka – ten rozchodnik w ub. roku był niewielką sadzonką, ku mojej uciesze tak pięknie się już rozrósł i zakwitł pierwszy. Inne całe w nabrzmiałych pąkach jeszcze.... Będę się chwalić...
Celinko – no popatrz, jak ja manipuluję... Niby ładnie, ale w całości już mi się nie za bardzo podoba i chętnie bym wszystko przerobiła, ale sił brak...




A dla mnie to wygląda cudnie - uwielbiam takie kolorowe poduchy!

A wichury współczuję
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:48, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry




na pierwszym planie regenerowany bukszpan
W cieniu - zacieniona 20:48, 07 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Ulubienice motyli...
Żurawka - Heuchera 20:47, 07 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Do góry
Dokładam moją 'Purple Petticoat' - podsypana ziemią, w przyszłym roku będzie rozsadzana



oraz dwie nieznane mi żurawki



Ogródek Hanusi po zimie 20:46, 07 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Bożenko, wymiary.....No nie wiem,ale skoro w kopercie się zmieści..... zawiśnie u mnie.....gwóźdź już czeka.
No a ja ...ogromnie szczęśliwa.

Po tygodniowym upale na Kurpiach..... dzisiejsza pogoda nad morzem......balsamem mi!
Wszystkich wojażujących pozdrawiam ,a pilnujących ogródka... również,ale tym ostatnim deszczu życzę.




Zakwitły mi 2 werbeny,a pozostałe 15 sadzonek czekają na posadzenie do doniczek na zimowe przechowanie.
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:46, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry



W cieniu - zacieniona 20:45, 07 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Pomidorki na starym pniu śliwy pięknie dojrzewają.
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:44, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
hortensje, hortensje.....



Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:42, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
agata_chroscicka napisał(a)
a te szaro-niebieskie kępki to co to? To znaczy wiem, że festuca ale jaka odmiana? Bo szukam takiej malutkiej.
W sprawie tej nigry nie pomogę, bo nawet nie wiem jak wygląda A poza tym ta rabata wydaje mi się już tak pełna, doskonała, że nie widzę tam miejsca. ALe ja mam bardzo ograniczoną wyobraźnię więc tym się absolutnie nie sugeruj


Witaj Agatko!
to kostrzewa sina. Kupiłam ją w ubiegłym roku, który był początkiem jakichkolwiek prac na naszym poletku i na samym początku, kiedy dokładnie nic nie było przemyślane ) obecne nasadzenie też jest przypadkowe, bo nie wiedziałam już co z nią zrobić a i sił już nie miałam po tegorocznej wiosennej akcji
Nigra jest piękna jestem nią zauroczona kupiłam szczepioną na pniu na wysokości 2 m czyli będzie wysoko tworzyć koronę i do tego w formę kulistą ta Nigra od dawna była obiektem mojego porządania )) trudno o nią teraz bo ostatnia zima załatwiła uprawy, a to co przetrwało pojechało na wschód. Może dopiero wiosną coś będzie. Była jedna jedyna w centrum ogrodniczym.
Dziękuję za komplement dla rabaty, ale to jeszcze nie jest to efekt pewnie będzie za kilka lat, chociaż i to co jest już cieszy
Za dobre słowo, dla Ciebie jedna z hortensji
W cieniu - zacieniona 20:40, 07 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Dziękuję za pozdrowienia...trochę mnie nie było...
W cieniu - zacieniona 20:39, 07 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
majkel0326 napisał(a)
Bogusiu,ja jeszcze na temat szałwii trójbarwnej.Czy to roślina jednoroczna? Przyznam,że nie spotkałam się jeszcze z tą rośliną,a bardzo mi się u Ciebie spodobała.
Maju ,to roślina jednoroczna...ale pięknie się sama wysiewa,trzeba tylko wiosną nie zniszczyć wschodów.
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:34, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Przypomniałam sobie, że mam przecież projekt tej rabaty od Danusi! wstawiam zatem i chyba tak posadzę tą Nigrę. Nasadzenia świerków i hortensji oraz miskantów są zgodne z projektem, bukszpany mniej, bo nie mam przeciez jeszcze żwirowej rabaty, która w przyszłości powstanie a może zamiast łezki będzie kiedyś żwirowe kółko? zatem jeśli posadzę Nigrę zgodnie z projektem to i tak będę miała możliwość zrobienia czy to łezki czy też kółka może być?

W miniformacie 20:32, 07 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Do góry
Poziomka napisał(a)







Witaj Beato
bardzo ciekawa i klimatyczna doniczka - kociołek na petunie. Do czego służył nim przypadła mu ta miła rola ?
Urokliwe kępy jeżówek, są ozdobą sierpnowego ogrodu.Lubię je za przydymione kolory i za to że długo można cieszyć się ich urodą.
Pozdrawiam Jasia



Poziomko dziękuję za odwiedziny.

Klimatyczna doniczka do nieużywany żeliwny gril, do którego została wstawiona doniczka.

Jeżówki też bardzo lubię między innymi za to, że świetnie sobie radzą na rabacie o południowej wystawie, ale w tym roku bardzo szybko przekwitają. Jakiś ten rok dziwy w moim ogrodzie. Hortensje ledwo co rosną nie mówiąc już o kwitnieniu.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:28, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
mogę również przesadzić żywopłocik bukszpanowy pod Nigrę o ile na coś się przyda


wstawię może starsze zdjęcie z lepszą perspektywą na tą rabatę


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies