Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 10:06, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

Nie samymi hortensjami ogród stoi ...
Firletka, mak i maruna to akurat rośliny, które siejąc się same wybierają miejsce w ogrodzie. Pozwalam im na to... ale jednak w sposób trochę kontrolowany
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 09:57, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

W połowie lipca gdy h. ogrodowe i krzewiaste były już w pełnym rozkicie, bukietówki zaczynały dopiero zbierać się do kwitnienia.

Ogrodowe marzenie Mrokasi 09:47, 07 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21539
Do góry
W sobotę było niemal wiosennie a dziś...
Ogrodowe wariacje 09:46, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Wiaan napisał(a)
Wiola to są tuje, które nie wiem kiedy ciąć. Sadzone w 2019 roku i nieźle urosły




Ładnie wyglądają-ja jeszcze bym nie cięła. U Ciebie przynajmniej równe a u mnie trzy sztuki -pod oknem w kuchni-rosną piętrowo chociaż były posadzone praktycznie tej samej wysokości
Ptasi gaj 09:45, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Vanilla sky



Bardzo smakowity ten miskant

Szkoda że ja nie bardzo już mam gdzie upychać takie światłoluby.
Ogród prawie wymarzony … 09:20, 07 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
Z tego cieszę się najbardziej -ruszyły moje wytłaczankowe tulipany






Uuu to cieszę się razem z Tobą i czekam na moje nowe kolorki, mam nadzieję, że wyjdą. Tak naprawdę to +4 było dopiero wczoraj a wcześniej cały czas w okolicach zera i ziąb okropny a słońce to jeż nie wiem jak wygląda
Ogród prawie wymarzony … 09:07, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Z tego cieszę się najbardziej -ruszyły moje wytłaczankowe tulipany




Glina i zielsko 09:04, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
LIDKA napisał(a)


Pręt pokazuje poszerzenie. Po całosci rabaty ten 1m daje
ok 20 kilka m2.

Huuuura


Przesuń pręt o minimum pół metra może mąz nie zauważy najwyżej będzie na ogrodnika
Ogród prawie wymarzony … 09:02, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Jak pisałam rabaty częściowo ogarnięte. Jest pustka... widać tylko tulipany i czosnki...


Glina i zielsko 09:01, 07 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13865
Do góry


Pręt pokazuje poszerzenie. Po całosci rabaty ten 1m daje
ok 20 kilka m2.

Huuuura
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:55, 07 lut 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Tez ich nie lubie i tez mam w ogrodzie, ale zaczelam usuwać czarne kupki ze spodu liści to może trochę się ograniczy
A dzisiaj biało….
Ogrodowe wariacje 08:53, 07 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Wiola to są tuje, które nie wiem kiedy ciąć. Sadzone w 2019 roku i nieźle urosły


Ogród prawie wymarzony … 07:28, 07 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
Właśnie obcinam lawendy. To moja lawenda zimozielona jak myślicie skrócić ja trochę, obciąć całkowicie czy obciąć tylko suche kwiatostany ?



Tu środek




Justyna, lawenda wygląda super. Zetnij kwiatostany i tak z 5cm z liśćmi. Generalnie całkowite i mocne cięcie robi się wtedy, gdy jest łysa od dołu, to pobudza rozkrzewianie. Moje były łamane przy budowie i ścięłam niemal do ziemi i oczywiście dobrze odrosły. Taki zabieg robiłam kilka razy, bo moje w tej chwili będą mieć 25 lat. Zasada mówi, że tniemy wiosną, marzec najlepszy i w sierpniu.Ale w każdym ogrodzie ona inaczej wygląda, różne odmiany, więc trzeba dostosować do własnych potrzeb to cięcie.
Mirkowy ogród (początki) 07:17, 07 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Mirka napisał(a)
Stipa



Mirko, piękności! Obejrzałam z przyjemnością Twoje trawy. Jaka to odmiana stipy? Piękna kompozycja!
Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień 07:17, 07 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
I jeszcze brachytricha Milki.
No cudo

Milka napisał(a)


To cię nimi kuszę, w masie cudownie wyglądają. Potem foto usunę.


Milka ja Twoje foto skopiuje i zapisze sobie, dobrze?
Cudo!
Wilczy ogród 07:16, 07 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Milka napisał(a)


To cię nimi kuszę, w masie cudownie wyglądają. Potem foto usunę.


Milka ja Twoje foto skopiuje i zapisze sobie, dobrze?
Cudo!
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 01:47, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

Od początku lipca w pełni kwitnienia były też hortensje Strong i Pink Annabell

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 01:46, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

Te hortensje z pierwszych fotek wyhodowane z patyczka gdzieś tam prawdopodobnie skubniętego . Pierwszy raz zakwitły. Cieszyłam się jak dziecko, które dostało niespodziankę
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 01:41, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

te hortensje rosną w sporych donicach.
Niestety trochę pracy z nimi jest. Przechowywanie, transport ciężkich donic, codzienne podlewanie. Ale kwitnienie niezawodne.Liczyłam ile kwiatów na jednym krzewie... wyszło mi 125

Zastanawiam się czy mogę co roku na wiosnę nieco przyciąć korzenie bo już donice stają się za ciasne

Magary Dramaty z Rabaty 01:35, 07 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
znalazłam zdjęcie kompostownika, które obrazują warunki świetlne w tym rejonie:

to pewnie okolice czerwca-lipca:


a to koniec maja, tak mi się wydaje:
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies