Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

tulucy 11:00, 02 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Brechtam się w biurze, litości


Z bransoletką - przeszukane zostały wszystkie worki na bio, 6 sztuk wtedy było. Najpierw ja. Potem m, który stwierdził, że na pewno źle to zrobiłam i niedokładnie.... Czekałam, kiedy mu przyjdzie do głowy myśl,żeby wypożyczyć wykrywacz metali...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 11:01, 02 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ale oczywiście kazanie na temat tego, że się do ogrodu nie wychodzi jak do teatru było niezbędne.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 11:22, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
kiedyś do naszej szkolnej sali wleciał gołąb i narobił nauczycielce polskiego na biurko- zamknęliśmy okno, by nie wypuścić winowajcy


A kara była surowa?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:24, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
tulucy napisał(a)
Ale oczywiście kazanie na temat tego, że się do ogrodu nie wychodzi jak do teatru było niezbędne.


E, ale do kogo ta mowa, trzeba przecież jakoś wyglądać
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 14:34, 02 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
Bardzo dziękuję za wsparcie, to naprawdę robi człowiekowi dobrze.
Małż żyw i miejmy nadzieję, że dostępnymi środkami w miarę opanuje sytuację, chociaż, umówmy się, zmiana diety na zdrowszą nie jest dla faceta łatwą sprawą.

M. też twierdzi, że pierścionek się znajdzie. A ja myślę, że teraz moja działka jest niezwykle cenna z tym zakopanym złotem, dokonały się moje z nią zaślubiny i teraz to nawet nie mogłabym jej sprzedać

Historia z mewą była zabawna do końca, (poza tym, że to zwierzę bezlitosne, na szczęście byłam już PO kawie), bo miałam możliwość obserwowania, co z tym słoiczkiem wyczynia. Otóż mewa porwała go na dach (płaski) naprzeciwległego budynku i tam próbowała odpakować. Najpierw pofrunął ręcznik papierowy, potem woreczek foliowy. Słoik porzuciła, poleciała za woreczkiem i złapała go w locie, ale tak niefortunnie, że zakrył jej głowę. Leciała tak przez moment, po czym wypuściła i odleciała. Samotny słoiczek pozostał na dachu, z wolna przykrył go padający śnieg. Kurtyna.

Koleżanki, które ze mną obserwowały zajście twierdzą, że w sumie miałam szczęście, że mewa nie upuściła zdobyczy zanim doleciała na dach. Fakt, na dziedzińcu między budynkami stoi równy rządek samochodów dyrekcji. Po zbadaniu odcisków linii papilarnych doszliby, czyj słoiczek spowodował wgniecenie w dachu i pewnie nikt by nie uwierzył w historię z mewą

Oplulam ekran telefonu ze śmiechu. Niezła historia z mewą
Może pierścionek się znajdzie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 18:16, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)

Oplulam ekran telefonu ze śmiechu. Niezła historia z mewą
Może pierścionek się znajdzie?


Ja nie wiem, czy to nie jest całkiem niezły pomysł z tym wykrywaczem metali Przypadkiem mamy wykrywacz, nieduży, dziecko kiedyś sobie zażyczyło w sklepie National G., nie wiem tylko, czy jest na tyle czuły, żeby wykryć takie maleństwo.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:56, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ponieważ tu i ówdzie dalie są na tapecie, a dla mnie chęć ratowania ich przed mrozem zapoczątkowała serię niefortunnych zdarzeń, należy im się porządne podsumowanie

Przejrzałam tegoroczne zdjęcia, nie do wiary, że było tak kolorowo i zielono, i że to poszło tak szybko. Ale bez marudzenia, przyjemnie jest po prostu popatrzeć na letnie zdjęcia
Co ja tam mam?
Le Baron
Bacardi
Czerwona, która miała być Black Diamond
Diana's Memory
Cafe au lait
Franz Kafka
Wizard of Oz
Lambada
Fansy Pants
Smokey
Phantom
Geerlings Beatrice
NN żółto-różowa
oraz parę sztuk, które nie zakwitły, więc ciężko powiedzieć, czym są.
Obiecałam, że będę tylko chwalić. Należy im się, lato było takie sobie, upał w czerwcu, od sierpnia jesień, jak zwykle za mało ciepła i słońca dla dalii, więc te, które dobrze kwitły, to naprawdę dobre odmiany.
Na podium muszą się pomieścić Baron, Bacardi, Cafe, Diana's i Smokey.

BARON







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:13, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Baron to świetna dalia, która tworzy zgrabny, okrągły krzaczek średniej wielkości, kwitnie chętnie i bogato.







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:18, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
BACARDI










Sama jej sobie zazdroszczę i cieszę się, że udało mi się ją zdobyć
Kwitnie chętnie, jest trochę wyższa, ok. 1 m, wymaga podpierania. Kwitnie na okrągło, kwiaty ciekawe, zmienne. Dobre, długie łodygi do bukietów.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:23, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czerwona, która miała być Black Diamond, ale to raczej inna odmiana i tylko dlatego poza podium, poza tym piękna - rosła z Bacardi w jednej skrzyni, więc na zdjęciach są razem.










____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies