Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 15:23, 26 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3589
Do góry
Tayberry



April podbija las... 15:16, 26 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
April podbija las... 15:14, 26 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
April podbija las... 15:11, 26 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
Dziś spędziłam kilka miłych godzin w ogrodzie Joli . To niewiarygodne jak ogród się zmienił od mojej ostatniej wizyty rok temu - rozrósł się, stare rabaty spęczniały, powstały nowe. Jak sobie pomyślę ile pracy Jola musiała włożyć by osiągnąć takie efekty to wszystko mnie boli. Jest pięknie! Nie wierzcie gadaniu Aprila! Jest pięknie, przestronnie a równocześnie bujnie, zarazem parkowo i leśnie. Szkoda, że nie mogłam zostać dłużej. Uwielbiam jej ogród.
Kilka fotek z komórki ofkors, ale co nieco widać .

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:56, 26 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry
Kasya napisał(a)
Sylwia, ale pokazuj chociaż trochę resztę ogrodu….
Jak ptaszki w wolierze ?

Nie bardzo jest co pokazywać wszystko poszarpane gradem, poprzewracane, połamane lub zalane...


wybieg dla kurcząt zrobiliśmy w tym miesiącu, przenośny zamykany od góry żeby sroki nie wyłapały




Kurczęta na wybiegu


Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 14:49, 26 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14132
Do góry
Taka robótka od dwóch dni

Before


After
Ogrodowe marzenie Mrokasi 14:35, 26 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
mrokasia napisał(a)
Wczoraj wieczorem i w nocy nie było mnie w domu
Dziś wróciłam, obeszłam ogród i znalazłam to:


Wyrwało palik z ziemi a dereń ugiął się pod naporem ciężkiej korony.
Podparłam tym razem szpadlem i obcięłam połowę korony.

Poza tym strat nie odnotowałam.


U mnie tak lezala brzoza... na szczęście cała
Klon palmowy - Acer palmatum 12:46, 26 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Mam pytanie. Co złego dzieje się z moim klonem palmowym Bloodgood? Ma w tym roku poskręcanie liście. Nie widzę na nim żadnych szkodników, raczej też nie był przesuszony. Pomocy, nie chciałabym go stracić!




Pokażę nasz ogród 11:36, 26 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
asica napisał(a)


Posadzenie hosty w donice, to był strzał w dziesiątkę! Podbieram pomysł.
Sezon 2017 u Hanusi 11:23, 26 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Marlenaa napisał(a)

A co do borówki Nelson, mam jeden krzaczek. U mnie zawsze zdąży dojrzeć, jest nie wiele późniejsza od reszty, przynajmniej w moim ogródku Owoce bardzo słodkie ale mniejsze od bluecrop i ciemniejsze. Ogólnie bardzo ją lubię i mogę polecić.


Słodką i o niedużych owocach już mam jedną, sprzed 40 lat, kupioną z pobliskiej stacji doświadczalnej w Strzekęcinie. Stacji już dawno nie ma, a borówka u mnie owocuje co roku. UWielbiam ją do pierogów. Borowki nabierają masy.

Pokażę nasz ogród 11:18, 26 cze 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4206
Do góry
Pokażę nasz ogród 11:15, 26 cze 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4206
Do góry
Sezon 2017 u Hanusi 11:13, 26 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Milka napisał(a)
Ojej, ale długo szalałaś, czasami trzeba.
To chyba dzwonek skupiony na foto??

Tak, Irenko, kiedyś miałam go dużo, teraz został sie w jednym miejscu.

Co do pracy w ogrodzie, nie raz oderwać się nie spoisob. Ha, ha, ha.

Pokażę nasz ogród 11:13, 26 cze 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4206
Do góry
Pokażę nasz ogród 11:10, 26 cze 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4206
Do góry
Pokażę nasz ogród 11:09, 26 cze 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4206
Do góry
Ale w oczekiwaniu na kwitnące letnie byliny w ogrodzie jest bardzo zielono.
Pokażę nasz ogród 11:06, 26 cze 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4206
Do góry
Lato w ogrodzie zapowiada pierwsza jeżówka, będą kwitły do jesieni, za to je uwielbiam. Przestałam już inwestować w jej nowe odmiany, bo niestety nie utrzymują się u mnie. Ale te najpopularniejsze mnie nie zawodzą.


Nawadnianie linią kroplującą 10:45, 26 cze 2021

Dołączył: 19 cze 2020
Posty: 1
Do góry
Cześć, podepnę się pod temat. Zaczynają mi usychać pojedyncze tuje wokół działki. Mają one już 10 lat, 100m długości, źródło wody jest na na jednym z ich końców.

Myślałem o linii kroplującej. Dodatkowo chciałem w miarę na początku linii, zrobić odgałęzienie trójnikiem na skarpę z roślinami, by one również zaznały takiego podlewania. Skarpa ta jest 1,5m wyżej niż tuje. Wiem, że poprowadzenie linii pod górę powinno iść 'etapami'.
Zasilanie z sieci wodociągowej, czasami z deszczówki pompą.

Czytałem, że na takim dystansie i na różnicy poziomów to tylko i wyłącznie linia kroplująca z kompensacją ciśnienia. Rozstaw co 33cm. Czy to dobry pomysł? Ewentualnie jakieś porady? Dzięki wielkie!

Projekt, jak to u mnie wygląda:
Moje miejsce na ziemi -początek 10:35, 26 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2927
Do góry
Pnąca Jasminun..cudnie pachnie
Rozpoznawanie chorób i szkodników 10:31, 26 cze 2021


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 164
Do góry
Biały nalot na młodych przyrostach kuflika. Norma czy choroba? Własnie zakupiłam taki egzemplarz .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies