Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Piotrek_F 13:04, 25 cze 2021

Dołączył: 25 sie 2020
Posty: 10
Witam

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów pomoże w identyfikacji. Młoda winorośl, kilka liści z takim problemem i nie bardzo wiem co to mimo lektury forum. Najprawdopodobniej grzyb ale nie chciałbym opryskiwać nie mając pewności.
Z góry dziękuje
Mago22 10:31, 26 cze 2021


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Biały nalot na młodych przyrostach kuflika. Norma czy choroba? Własnie zakupiłam taki egzemplarz .
____________________
Magda Wietrzny ogród
rywalka 20:41, 02 lip 2021

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 4
Mam problem z lawendą. Zakupione ponad 30 krzaków w donicach z plantacji. Trzymałam je jakoś czas koło domu. Ostatnio kilka dni temu wysadziłam do gruntu ale minęło ok 3-4 dni i część lawenda sprawia wrażenie jakby usychały od dołu, listki się kruszą, w niektórych pędy się położyły.
Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to czym to opryskać lub zasilić? A może to reakcja po posadzeniu? A może zbyt dużo wilgoci? Posadzone w pełnym słońcu, agrowłóknina położona 2 dni temu ale są wycięte dość duże dziury pod każdą.

kjuta 19:51, 11 lip 2021

Dołączył: 11 lip 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

Co to za białe kropki na katalpie? Zakupiłam roślinę jako katalpę, metkę też taką posiada, a wszyscy się dziwią że nie ma sercowych liści, więc sama już nie wiem co to, ale na pewno coś jej dolega

Zasadzona Ok 2 tyg temu, podlewana, niektóre listki są od spodu przebarwione w kilka skupisk punkcików, kropek - bardziej wybarwienia niż insekty, niektóre listki skręcone przykurczone,
Internet odsyła mnie do plamistości, mączniaka czy grzyba, ale objawy niedokładnie pokrywają się z moimi, bardzo proszę o pomoc



kozand 23:17, 14 lip 2021

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 3
Pomocy!

Od dwóch miesięcy brązowieją mi jodły balsamiczne - jadena po drugiej (mam ich około 200) - nie mam pojęcia co to może być!

Proszę o pomoc.

mmeg 09:11, 17 lip 2021

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Dzień dobry, mam pytanie jak się pozbyć wieczernicy klonówki? Gąsienic jest dość dużo, zanim się zorientowałam, bardzo powyjadaly liście mojego klonu. Proszę o pomoc.
Gardenarium 21:26, 19 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
minyg1e napisał(a)
Witam, ostatni taki post widziałam kilka lat temu więc chciałam zapytać czy ktoś może orientuje się kto zostawia takie ślady po sobie codziennie rano na kostce przed domem? Ptak, ssak i co to w ogóle jest ma ktoś pomysł? Z góry dziękuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:27, 19 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ptak, ssak?Czyje to odchody? przeniesiony

U nas takie w sezonie spadania wiśni z drzew zostawiały jeże.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 21:27, 19 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ptak, ssak?Czyje to odchody? przeniesiony

u mnie ptaki, kosy, szpaki, i kuna.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
darek 17:22, 25 lip 2021

Dołączył: 27 lip 2018
Posty: 3
Witam. Moje bukszpany coś zaatakowało. Znalazłem larwy oraz duże… jakby żuki. Co do larw to są one małe i nie do końca podobne do ćmy bukszpanowej (No chyba, ze małe osobniki właśnie tak wyglądają). Dodaje zdjęcia z prośba o naprowadzenie.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies