Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

LLEA 18:28, 02 maj 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Chcialam wrzucić kadry mojego klona skapanego w deszczu
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
bql3 18:51, 18 maj 2021


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
ja dalej pociągnę temat fotek: "klony w deszczu" - bo słońce tej wiosny to nas nie rozpieszcza.








pozdrawiam

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
emeraldgreen 10:39, 21 maj 2021

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 32
Witam. Mam do zagospodarowania murowana donice 1,5x1,5 m. Wystawa północna, cały dzień jest tam cień, jedynie od ok godziny 17 dociera słońce. Czy jakas odmiana klonu palmowego nada sie na takie warunki? Jakas odmiana godna polecenia? Z góry dziękuję.
ajka 22:00, 11 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3963
Mam takie pytanie: na początku swojej przygody z ogrodem kupiłam klona czerwonego. Niestety długo stał w doniczce, zaczął chorować, było coraz gorzej, liście zaschły, przez dwa lata obcinaliśmy kolejne uschnięte gałązki, nie dawał nowych znaków życia. Nie chciałam się go pozbywać i wylądował za płotem, przestałam w końcu o niego dbać, a on na przekór, w tym roku wypuścił nowe przyrosty i wygląda dużo dużo lepiej. Zastanawiam się nad wciągnięciem go z powrotem do ogrodu, ale nie chcę przytargać jakiejś choroby.

Czy ktoś mógłby mi pomóc zidentyikować tego klona?
Czy te znaki na pniu to jakaś choroba czy on ma tak normalnie?









____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
violaskom 12:46, 26 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Mam pytanie. Co złego dzieje się z moim klonem palmowym Bloodgood? Ma w tym roku poskręcanie liście. Nie widzę na nim żadnych szkodników, raczej też nie był przesuszony. Pomocy, nie chciałabym go stracić!




____________________
Viola Ogród kwiatowy
LLEA 14:17, 14 lip 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Ja również mam problem z moim klonem. Nowe listki zaczynają jakby podsycać. Wody mu na pewno nie brakuje bo ma nawodnienia. Zauważyłam też na na kilku liściach jakby coś go wyżerało

____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
whitematt 20:05, 05 wrz 2021

Dołączył: 05 wrz 2021
Posty: 1

Dzień dobry
Kupiłem klon palmowy aureum, dotarł w takim stanie. Co to może być?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wiaan 13:34, 10 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Zauważyłam na klonie palmowym Shirasawy odsłonięte szczepienie. Czy powinnam coś z tym zrobić? Proszę o poradę.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Caroline 20:43, 29 gru 2022


Dołączył: 31 gru 2019
Posty: 9
Witam,

Ja generalnie zostawiłam w spokoju swoje klony i pozwalam im rosnąć jak chcą. Bywały zimy gdzie część rośliny przemarzła, ale potem odbiły nowe przyrosty. Pewne jest, że klony nie tolerują zimowych wiatrów i przciągów. Jeśli zapewnimy im odpowienie stanowisko-odwdzięczą się bujną czupryną. Ja miałam 3 podejścia do klona czerwonego, ale po 3 nieudanych próbach posadziłam go po prostu w osłoniętym od wiatrów miejscu i rośnie pięknie. Na dowód kilka zdjęć:


nawet ku mojemu zaskoczeniu -rośnie w moim południowym ogródku bez okrywania w zimę-klon palmowy "Taylor"

i "Pink Dwarf", który na prawdę jest różowy potem burgundowy, a finalnie wybarwia się we wszystkich kolorach przed końcem jesieni - polecam tą odmianę:
Kokesz 19:23, 24 kwi 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Czy ktoś rozpoznaje co to za odmiana?
Jest limonkowo zielony bez przebarwień.
Myślałam, że to Going Dream ale listek tej odmiany mam położony na dłoni i jest inny. Z lekko brązową otoczką. Później robi się po prostu zielony.

NN



Going Dream i NN

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies