Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Basi 22:15, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Sałatka pokrzywowa 22:15, 22 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Mgduska napisał(a)
Jacques Cartier, w tym roku niesamowicie obsypany pąkami


No i prawdziwa gwiazda czerwca, róża o nieprawdopodobnie mocnym, szalonym zapachu, który roztacza nawet po zerwaniu do wazonu. Poza tym jest wielka, rośnie jak wariat i muszę zadzierać głowę, żeby objąć ją wzrokiem. Niedługo zasłoni veluxy sąsiadów



A jak nazywa się ta gwiazda pięknie pachnąca? Chciałabym posadzić taką pachnącą przy tarasie.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:14, 22 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
galgAsia napisał(a)
No, moja miła, jak na osobę nie przepadającą za różami, masz ich całkiem sporo . Tak, wiem, jak nie trzeba ciąć i się kłuć, to jest OK

Jeszcze 4 Dacie radę KOLEŻANKO

Na radarach widzę idący w Twoją stronę spory front burzowy. Uważaj. Ja w niedzielę w ramach nawałnicy zarobiłam drewnianym kwietnikiem w głowę

Zakupiłam sobie odmianowe rugosy i Mary Rose. I Tyś jest temu winna

Buziaki


Kwietnikiem? Niemożliwe. Mam nadzieję, że nie doznałaś uszczerbku na urodzie.
Wczoraj trochę pokropiło. Nad Wrocławiem chmura się urwała, w jeleniej padał grad, a koło Strzelina zrywało dachy. Byłam chyba w oku cyklonu, bo nawet nie wiało.

Rugosy odmianowe dają lekkie rozłogi. Ta w typie Hansy mniejsze, a ta różowa większe. trzeba być czujnym.


Dzwonki Poszarskiego masz?







Gdybyśmy mieli spustynniec, to jestem przygotowana.








Do raju daleko - u Ewy 22:14, 22 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry






Sezon 2017 u Hanusi 22:13, 22 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Przy bramce.

Ogród Basi 22:12, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry
Takie malunki z szablonu zrobiłam w sobotę. Kompostownik nabrał szlachetności. Zimą i wiosną gdy nie ma liści kompostownik jest bardzo widoczny.







Kłopoty - problemy z trawnikiem 22:12, 22 cze 2021

Dołączył: 22 cze 2021
Posty: 2
Do góry
Przepraszam, obawiam się, że to jednak kwestia nieodpowiedniego oświetlenia przy robieniu zdjęcia. Poniżej zdjęcie tej samej ziemi w innym oświetleniu, tuż po siewie.
Gleba na naszej działce jest ciężka, gliniasta. Przykryliśmy ją warstwą ok 15 cm czarnoziemu i 2 tygodnie przed siewem nawieźliśmy.

Czy jeśli trawa po 2 tygodniach wschodzi słabo i nierówno, poleca Pani cierpliwie czekać czy działać i np dosiewać w pustych miejscach?

Ogród Basi 22:10, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Podwórkowa rehabilitacja 22:10, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
I na koniec ostrogowce, kocimiętka i szałwie.
Bodziszek wielkokwiatowy już przekwitł. Szkoda, że tak szybko.

Do raju daleko - u Ewy 22:09, 22 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
Donice tarasowe



irysy



jarzmianki



Heidi Klum

Miłkowo - sezon 2016-2022 22:09, 22 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Milka napisał(a)
taki trawnik

Symphatia


przed burzą i poszła obok

Irenko lepszy taki trawnik bo po deszczu sam odrośnie niż taki co go trzeba spod mułu wydobywać i siać co roku od nowa
Sezon 2017 u Hanusi 22:09, 22 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Dwa dni różnicy, a ogród jak nie ten sam. Spadła temperatura z 33 na 22 . Rośliny odżyły.Najpierw warzywnik



Ogród Basi 22:08, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry
Nasze pomidorki koktajlowe.







Podwórkowa rehabilitacja 22:07, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Pierwszy kwiatek Królowej Elżbiety.

Martagony - ulubione lilie

Lawenda lada chwila.
Ogród Basi 22:06, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Ogród Basi 22:04, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:04, 22 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
jolanka napisał(a)
Oj ja lubię te różane widoki
Kupiłam wiosną 2 pienne Alby M. i jestem nimi zachwycona. Widzę, że masz je „normalne” . Jak się sprawują, czy długo kwitną?


Rok temu Mrokasia szukała róż okrywowych dla siebie. Poleciłam Meidiland i już u niej rośnie. U mnie spełnia wymagania obfitego kwitnienia do późnej jesieni z niewielką przerwą w lipcu, zdrowotności i utrzymywania pokroju. Nie wypuszcza batów, nie śmieci. Mam dwa krzaczki.
połowa października


początek września



czerwiec

Podwórkowa rehabilitacja 22:03, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
W 2017 jesienią kupiłam 3 sadzonki Mary Rose zauroczona Hani-Gruszki okazem.
Cóż jedna się nie zameldowała już wiosną 2018, druga wypadła kolejnej zimy zaś ostatni egzemplarz wygląda potwornie.
Wydaje mi się, że były słabe od początku.
W tym roku nie mam mszyc na różach, ani żadnych chorób.
Na wszystkich, oprócz tej bidy.



Ogród w Klein Kottorz 22:03, 22 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
daszum napisał(a)
Nr 1 róża Piruette







Danusiu witam

Piękna róża, ale ona to pnąca a u ciebie jest niższa jak to robisz. Chętnie bym takiej wysokości kupiła. Na pnące patrzeć nie mogę po tej wiośnie. Tyle cięć i tak byłam pokiereszowaną od stóp do głów.

U nas trochę popadało i słyszę grzmot. Deszcz potrzebny najbardziej boje się huraganów i gradobicia.
Podlewałam ale na pomoc przyszedł deszcz.

Pozdrawiam
Do raju daleko - u Ewy 22:03, 22 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
zbigniew_gazda napisał(a)
Też cmokam Ewuś podobnie jak Gosia - a co tam. Powojniki piękne i dorodne.


Dzisiaj dzień cmokania Fajnie To ja Was tez cmokam
I przesyłam powojniki




Genie nadal u mnie kwitnie - nie do wiary



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies