Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pamiętajcie o ogrodach 19:34, 21 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
greg66 napisał(a)




O Twoich niebiesko-fioletowo-białych cudnościach już pisałam, nadal się zachwycam,
ale te trawki - mgiełki też mi się podobają.
W ogródku emerytki 19:29, 21 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Ładne te jasne szałwie omączone

Takiej gajlardii nie miałam, jest śliczna

Powojnik My Darling.

Ogród z plażą 19:25, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Zaczęłam przymiarki na rabacie przy tarasie, ale nie umiem sobie zupełnie poradzić z tą lewą stroną. Co do prawej jestem pewna: kosodrzewina i trzcinnik.

Pomóżcie proszę. Powiedzmy, że te czarne doniczki to kulki cisowe. Pomiędzy kulkami sesleria jesienna. Chyba jednak nie jestem przekonana do tego ułożenia. Może ktoś będzie miał pomysł jak je inaczej rozmieścić. Nie wiem ile tych kulek kupić.
Do wykorzystania może być jeszcze stipa, hakonechloa, rozplenica little bunny, bo już kupiłam, bądź planuję kupić. Spróbuję jeszcze jakiś rysunek poglądowy zrobić z wymiarami.







Moje wymysły

Zacisze Alicji 19:14, 21 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
April podbija las... 19:09, 21 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
I rankiem, kiedy dom zasłania słońce
Mąż mówi że jak na lotnisku, bzyków tysiące...








Przepraszam ale na wpisy odpowiem później
Ogród w dolinie 19:07, 21 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry

I dla tych co mają brzozy Doorenbos ogłoszenie, pojawiły się zielone gąsienice.
W ogródku emerytki 19:06, 21 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Tymotka Boehmera.
Szałwia Caradonna.
Szałwia Purple Rain.
Dzwonek Poszarskiego.


Złocień Maruna.

Taki mały skrawek.
Ogród w dolinie 19:04, 21 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Rabata nieskończona, muszę dosadzić kwiatki.

Zacisze Alicji 19:02, 21 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Jeszcze parę fotek stawu...

Ogród w dolinie 19:01, 21 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
I takie tam ogólne



April podbija las... 19:00, 21 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Ponieważ obejrzałam u Zuzanny/Antracyt pięknego Lykkefunda kwitnącego na całego, przypomniałam sobie że ja też taką różyczkę mam. Poszłam więc cyknąć parę fotek, póki kwitnie Mam ją od frontu, przy jednym z wejść do ogrodu.
Nie jest łatwo uchwycić tę panienkę w bieli, zwłaszcza że mam ją od zachodu i ostre wieczorne słońce mocno się odbija. Natomiast do 15 jest w cieniu i też średnie fotki wychodzą.
W słońcu zachodzącym








W ogródku emerytki 18:58, 21 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Pokoślin baldaszkowy.

Lilak Aucubaefolia cały czas zdobi, choć nie kwitł

Seslerie lśniące.

Tu chyba zamieszka suchodrzew Golden Glow.
Ogród w dolinie 18:57, 21 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
W sobotę była koparka, zrobiła wykopy pod dreny i suche oczko. Dreny będą też przy brzozach i jeden długi wzdłuż podjazdu.

Wykop pod suche oczko
Na końcu studnia, widać poziom rzczki
W ogródku emerytki 18:49, 21 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Miskant Apache.
I piękne dmuchawce u powojnika

Trzcinnik Overdam i perłówka orzęsiona.

Mikołajek iberyjski.

A na drżączce zamieszkał pająk, tylko odwłok zdołałam sfotografować /to ta mała brązowa plamka na środku zdjęcia/.
W ogródku emerytki 18:38, 21 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry

To moje pierwsze posadzone lilie, w tym roku jakieś jaśniejsze?, jakby ktoś je przemalował.

One powinny być takie ciemne, jak tutaj.


W ogródku emerytki 18:29, 21 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Łącznik.
Trawy od Danki

I ubiegłoroczny zakup, przepiękna wietlica samicza Frizelliae, polecam

Teraz ogród.
Kwitnie ostróżka z mojego wysiewu
A czerwony "buczek?" stracił kolor i wygląda jak czerwony, ale grab
Zieleń, drewno i antracyt 18:28, 21 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
maksimini napisał(a)
hej Zuza, dawno mnie nie było....a u Ciebie tak pięknie, zielono-różano cudownie

A witam Panią po długiej przerwie Jak żywopłot cisowy się miewa?
Cieszę się, że mój miszmasz wczesno letni się podoba. A żeby nie było nudno, to taki widoczek z perspektywy żaby proponuję

Miłkowo - sezon 2016-2022 18:22, 21 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Milka napisał(a)


hakone i czosnki te same


Irenko, piękna kompozycja. Uwielbiam te bodziszki,bo to chyba magnificum. Szkoda że tak krótko kwitną i nie powtarzają. Ala jak już kwitną to nic im się nie może równać.
W ogródku emerytki 18:16, 21 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Obecny stan oczek

Choinka przestka na baczność, a tatarak Ogon dochodzi do siebie po przesadzeniu.

A te dwa brązowawe liście to większa lilia od Sylwii

A brązowawy listek w prawym dolnym rogu /pod napisem/to miniaturowa lilia też od Sylwii
Zieleń, drewno i antracyt 18:13, 21 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Aprilku, spora część róż to jeszcze młodziaki, albo wręcz tegoroczne nabytki, dlatego tak się nimi ekscytuję Chociaż te najstarsze też bardzo cieszą, szczególnie kiedy wyglądają jak przytarasowa królowa
Pomysł na Lykkefund zgapiłam od Ewy Pszczółki. Zdaję sobie sprawę, co z niej wyrośnie, a właściwie na to liczę. Pergolę mam mocnej konstrukcji, przystosowaną do dwóch huśtawek (które akurat są w naprawie). Mam nadzieję, że róża będzie się po niej pięła, a potem zaanektuje dach drewutni W nogi dla towarzystwa dostała moją ulubioną odmianę kocimiętki Amelię i tworzą przepiękny duet.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies