Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:03, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I jabłonka, na którą od ubiegłego roku polowałam. Jabłoń ozdobna Kelsey. Ogromne kwiaty, kwitnie obficie. Miała być u mnie na razie w donicy przed domem ale... okazała się zbyt jasna. Finalnie znikła na tle ściany. Szukam jej miejsca w ogrodzie.


Kanzan raczył zakwitnąć. To jeszcze nie jest takie kwitnienie mocno spektakularne. Więcej liści niż kwiatów ale już coś jest.


Amanogawa, bardzo podobny kwiat do Kanzana. Trochę mniej warstw ma.


Jabłonka w narożniku już powoli przekwita
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:04, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosia - jeden od Przemka wyrwałam a potem u mnie w AF kupiłam te sztuki ze zdjęcia. Jak chcesz to ci kupię.



Dziękuję ale jestem mocno pod kreską i nic nie kupuję. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni


inka74 napisał(a)


Za to obiela budzi we mnie mieszane uczucia. Tu dostałam sadzonkę - odmiana LOTUS MOON 'Bailmoon'. Poprzednia kolumnowa MAGICAL SPRINGTIME mocno przymarzła przez zimę i teraz kompletnie się nie prezentuje. Czy je lubię? Na razie nie... mimo kwiatów.



Co nie pasuje Ci w tej odmianie? Pokrój? Chyba trochę trzeba poczekać by krzaczek nabrał jakiegoś wyglądu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 10:06, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I ostatnia rabata, różanka tarasowa. Tu jeszcze przed usunięciem wściekle różowo-czerwonych pomyłek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 10:10, 19 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
inka74 napisał(a)
Na rabacie pojałowcowej (a teraz dereniowej ) króluje biel i fiolet z kapką różu. Sapporo, Double Negrita i Angelique.

gdzieniegdzie widać na rabacie resztki ubiegłorocznych Dollsów


Tak kolorystyka chyba najbardziej mi odpowiada
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 10:15, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tulipany Yellow Crown - malutkie kwiaty w tym roku, bardzo małe

Tu obok White Liberstar


I z żółtymi pomyłkami. Widać, że jeszcze pąków nie otworzyły wersje różowe koronowych tulipanów jak ja nazywam te z serii Picture - Witty Picture i Liberstar i Picture


na tej rabacie mam jeszcze czarne frillsy, tylko nie pamietam czy to Labrador czy Gorilla
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:18, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na koniec pierwsze czosnki Gladiator oblegane przez bzyki


I skromny kwiatek judaszowca. Mimo okrywania podmarzły u mnie.


finito na najbliższy czas
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 10:20, 19 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7629
inka74 napisał(a)
I jedne z ulubionych tulipanów, niezawodnych, ogromnych w kwiecie i wysokości - Blushing Lady



taki budyń z sosem malinowym przecudowne

Kelsey u mnie juz powoli konczy ale to bardzo fajna jablon, bezproblemowa i mocno kwitnaca. Obok niej mam posadzona jablon Rudolph, podobna w pokroju i kolorze lisci a nawet kwiatow ale zaczyna pozniej, wiec dalej beda mnie cieszyc kwiaty jabloni.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 10:27, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Co nie pasuje Ci w tej odmianie? Pokrój? Chyba trochę trzeba poczekać by krzaczek nabrał jakiegoś wyglądu?
Chyba ogólnie obiela jako obiela mnie nie zachwyca. Jest owszem ładna jak kwitnie ale... to jest bardzo krótki czas. Potem jest zielonym, bardzo niepozornym krzakiem. Ten pokrój jest taki rozlazły, każda gałąź w inną stronę.. No nic, poczekam na razie. Ta sadzonka na szczęście to burza gałązek na końcu patyka. Zawsze mogę spróbować zrobić wersję na pniu. ta podobno przebarwia się na taki pomarańczowy kolor jesienią. Jeżeli tak - to się polubimy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MiluniaB 10:28, 19 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Piękna wiosna Podziwiam tulipany i inne roślinki. Pomarańczowe kukliki miałam w większej ilości - to bardzo ładne, wdzięczne kwiatki - poszły w dobre ręce

Piękny masz ogród
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
inka74 10:28, 19 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)


Tak kolorystyka chyba najbardziej mi odpowiada
Też mi się podoba. Tam powinien być jeszcze taki bardzo delikatny róż od Angelique ale w tym roku są one bardziej białe niż różowe. No nic. Może powinnam pomyśleć o różowych niezapominajkach do tego...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies