Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:44, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ewka ślicznie masz w ogrodzie, jest co podziwiać, na każdej rabacie jest ciekawie, ubogacone rabaty są świetne, ciągle coś zachwyca i nie mam nudy
Rabata przy oczku gwiazdorzy, że wody prawie nie widać może jeszcze gdzieś byś zrobiła takie mini oczko? Kosaćce przy wodzie to must have


Daria, dzięki kochana za tyle pochwał Bardzo bardzo mi miło staram się, żeby ciagle było kolorowo ale mam kilka miejsc, gdzie wieje nudą (np. na części rabaty ze śliwami) wiosną, tam monotonia zielona, koniecznie musze jakieś kwitnące o tej porze roku wysokie byliny wsadzić, muszę pomyśleć, o tu gdzie różowe kreski.
Co teraz ładnie kwitnie kolorowe (nie chce bieli)? Może łubiny?
Szałwie odpadają bo tam za ciasno i słońce tylko pół dnia.



Koniecznie muszę powtórzyć oczko i nawet wiem gdzie, pod nowymi klonami kawałek dalej, o tu:



Obsadzę je podobnie jak to pierwsze oczko kosaćcami, bo są boskie i jakieś trawki podzielę i wsadzę przy oczku. Kastra budowlana kupiona tylko musze wykopać dziurę a czasu na to totalnie brak. Chyba dopiero po wakacjach mi się uda.
W moim małym ogródeczku - Dorota 12:36, 14 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję To jest złocień różowy - bylina.
Irenko może kup materiał i obłóż nim tą leżankę dookoła i ręcznie zszyj na boku. Później przesuń szew pod spód. W ten sposób wzmocnisz to co zostało i będzie można poleżeć jeszcze.





No brawo, prześliczne piwonie.
Ja mam kilka jeszcze młodych i małych. Nawet nie wszystkie jeszcze mi zakwitną w tym roku
Róże też już ci ładnie kwitną
Ja jeszcze czekam
Paeonia - Piwonia 12:34, 14 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Coral sunset





Paeonia - Piwonia 12:32, 14 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Nn


Pachnący różami, malowany bylinami 12:30, 14 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
ewsyg napisał(a)


Mirusiu, bardzo dziękuję. Ja lubię pastelowe kolory i zapewne one dodają delikatności.

Wysiewają się u mnie rumianki, a ja je zostawiam









Fajnie,że rumianki ci się wysiewają.
I ja je lubię. A siałaś je czy sadziłaś ?
Może i ja je zaproszę do swojego ogrodu
Irysy też masz piękne
Funkie - Hosta 12:18, 14 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry

Poker.

Brim Cup.

June.

Lakeside Little Tuft.
Paeonia - Piwonia 12:11, 14 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Do góry

Festiva Maxima
W ogródku Martki 12:04, 14 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Wezmę Wasze sugestie pod uwagę już za chwilkę zbliżam się do raju!…
Kłopoty - problemy z trawnikiem 11:53, 14 cze 2021

Dołączył: 25 sie 2020
Posty: 10
Do góry
Witam szanownych Forumowiczów

Mam do Was prośbę, a w zasadzie pytanie co jest nie tak z moim trawnikiem, gdzie tkwi błąd, ze mimo postępowania wydawałoby się zgodnymi z poradami z forum odbiega on póki co od mojej wizji trawnika. Idąc po kolei:

Trawnik założony w maju zeszłego roku
Trawa Barenbrug
Regularnie nawozony, na jesień dedykowany nawóz.
W tym roku nawoz w marcu, powtórzony w zeszłym tygodniu.
Dosiewki od kwietnia, ze 20 kg poszło.
Koszony codziennie na 4 cm, podlewamy codziennie o 5 rano.
W teorii wydaje się, ze wszystko prawidłowo.
Natomiast efekt jak poniżej. Trawa na większości powierzchni, dość rachityczna, pożółkła, z widocznymi kępami lepszej. Na pozostałej części gęsta i zielona.
Teren był podwyższany i przygotowany taka sama, niestety nienajlepsza bo mocno gliniasta gleba co nie zmienia faktu, ze trawa na istotnej części radzi sobie bardzo dobrze. Jakis pomysł? Nawozić, czekać aż się wyrówna? Zryc i wymienić podłoże?
Nie mam koncepcji...
Będę wdzięczny za Wasze opinie.


Przerwa na kawę... 11:52, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Różanka przy tarasie - nie wiem co zrobić z jej tyłami. Przy samych tujach tu akurat niewiele chce rosnąć. Tam gdzie słońce jest to bujnie a dosłownie za judaszkiem - 10 cm dalej - pustki. Miałam piękne białe ostróżki - jakieś resztki z nich zostały. Krwawnica dopiero z ziemi wychodzi, krwiściągi marnie. Trawy też dramat a wybierałam niby takie odmiany, które cień lepiej znoszą. Jedynie hortka na pniu sobie radzi. dorzuciłam teraz do tego rutewkę.
Przerwa na kawę... 11:45, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
I spojrzenie na front od strony wejścia
Przerwa na kawę... 11:42, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Kwitnie kielichowiec Venus. Niestety mały jest jeszcze i rozlazły na boki więc kwiaty są praktycznie przy ziemi. Ale jest cały po zimie, nie zmarzł i rośnie. Ślimaki widze też go lubią...


Pierwszy kwiat różany po tej stronie ogrodu - Louise Odier. Jak patrzę na wielkość jej u Kasi CS to moja kurdupel a 2 lata sadzonka ma, ledwo się na obelisk wspina. Na usprawiedliwienie ma tylko miejscówkę - mniej słońca i trochę więcej piachu niż w innych miejscach.


Klonik Esk Sunset - lubię ten jego wiosenny jeszcze kolor liści od spodu. Nie mogę się doczekać, kiedy będzie większy i będzie bardziej różowo ale to długa droga, on podobno bardzo wolno rośnie a ja kupiłam małą sadzonkę. Trudno poczekamy.


I słoneczniczek. Lubię te jego jasne listki. Kwitnienie na żółto już mniej o odmianę nie pytajcie, nie wiem niestety
Ogród Małej Mi 2017 11:40, 14 cze 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Kondziowa


Pszczółkowa.. nie umiem złapać obłędnego koloru


Cudowne, podziwiam, bo u mnie nie chcą rosnąć jakiś jeden pąk zuważyłam, pewnie go przegapię, taki niedoczas.
Masz rację teraz mamy czas na inne chwile
Wszystkiego po trochu 11:38, 14 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
mirkaka napisał(a)


wstawiam ostatnie zdjęcia rodków, robione wczoraj rano




Nieprawdopodobnie pięknie
Funkie - Hosta 11:38, 14 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Nn.
Misz-masz, czyli ogrodowe rewolucje 11:37, 14 cze 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Do góry
Misz-masz, czyli ogrodowe rewolucje 11:35, 14 cze 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Do góry
Słoneczny Ogród 11:33, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)

Sesleria jesienna i szałwia Compacta Deep Blue




Bardzo udane zestawienie
Funkie - Hosta 11:33, 14 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Minuteman.
Przerwa na kawę... 11:32, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Na podkuchennej powojnik szaleje. Zagłuszył odbijającą róże Giardina. A tu zawsze było odwrotnie.


Cała rabata czeka na rozwój różanych pąków. Angielki się ładnie odbudowały, ścięte były praktycznie do 5-10 cm więc mega krótko jak na nie. Kwiatów zapowiada się dużo. Tylko później będą, podejrzewam, że jeszcze z tydzień - dwa im potrzeba do pełni rozkwitu.


Wszędzie mam pełno żółtego pyłu z sosen, mam dosyć. A jeszcze ja głupia u siebie w donicach je mam teraz, mało mi było pyłku z okolicy...
Doniczkowo przed wejściem. I jeszcze raz doniczkowo pod płotem. Podoba mi się w tym roku.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies