Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:18, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
Oczkowa zrobiła się bardzo obfita
Wszystko takie bujne...


Nie myślałaś, żeby do tych babcinych róż domieszać kilka „nowoczesnych” i rozpastelowić kolor? Byłoby fajnie.

Dzięki, oczkowa jest świetna, malutka ale lubię tą kompozycję. Muszę ją gdzieś jeszcze powtórzyć.

Jeśli chodzi o babcine róże, yam oprócz nich rosną już same "nowoczesne" czyli czerwone Piano, białe Schneewitchen i Artemis Woesz, ja lubię kolory, pozorny bałagan, gęstwinę. Jednak takie klimaty są mi bliższe, choć zaczynałam od mega symetrii i uporządkowania kolorystycznego.
____________________
eVka 10:20, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
KasiaBawaria napisał(a)
Bombowe krzeselka i ten rzadek lawendy przed rozami.Super, ze masz z nimi takie wspomnieniea.Mi sie ich kolory podobaja

Kasiu , bardzo Ci dziękuję, ta lawenda w tym roku dostała popalić, jest dużo mniej bujna ale jest i to najważniejsze jeden krzak wyleci bo zmarzł na amen.
Ja coraz bardziej odkrywam w sobie duszę oldschoolową, wlasnie takie klimaty babciowe, boho etc. Może się starzeję?

Aha, krzesełka z tarasu, ale powiem Ci , że ba tym trawniku też mi się podobają
____________________
SlonecznyOgrod 10:51, 14 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ewka ślicznie masz w ogrodzie, jest co podziwiać, na każdej rabacie jest ciekawie, ubogacone rabaty są świetne, ciągle coś zachwyca i nie mam nudy
Rabata przy oczku gwiazdorzy, że wody prawie nie widać może jeszcze gdzieś byś zrobiła takie mini oczko? Kosaćce przy wodzie to must have

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 12:21, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Ewa, jakbym miała tak pięknie to też od razu biegłabym do ogrodu obfocić wszystko
Śliczny Twój ogród I do tego stworzony w tak krótkim czasie

Aniu, tak mnie cieszy ten ogród, że słów brak... To taka moja odskocznia, motywacja, nadzieja w trudniejszych chwilach życia.
To prawda, szybko się z nim uwinęłam, w sumie 2,5-3 lata grubszych robót i potem tylko udoskonalanie rabatek i dorabianie nowych
Dziękuje Ci bardzo za słowa docenienia
____________________
eVka 12:27, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Efffcia, moje budleje też żyją i ładnie odbijają choć te miniaturki przycięłam do samiuśkiej ziemi, na 2 cm wystawały tylko .

Kasia, myślę, że takie niskie cięcie dobrze im jednak robi, wzmacniają się. Ja ciekawa jestem na jaka wysokość i szerokość w tym roku ta budleja urośnie. Zazwyczaj jest olbrzymim potworem a chciałabym, żeby w tym roku była mniejsza bo mi wchodzi na taras i ścieżkę. Zobaczymy
____________________
eVka 12:44, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ewka ślicznie masz w ogrodzie, jest co podziwiać, na każdej rabacie jest ciekawie, ubogacone rabaty są świetne, ciągle coś zachwyca i nie mam nudy
Rabata przy oczku gwiazdorzy, że wody prawie nie widać może jeszcze gdzieś byś zrobiła takie mini oczko? Kosaćce przy wodzie to must have


Daria, dzięki kochana za tyle pochwał Bardzo bardzo mi miło staram się, żeby ciagle było kolorowo ale mam kilka miejsc, gdzie wieje nudą (np. na części rabaty ze śliwami) wiosną, tam monotonia zielona, koniecznie musze jakieś kwitnące o tej porze roku wysokie byliny wsadzić, muszę pomyśleć, o tu gdzie różowe kreski.
Co teraz ładnie kwitnie kolorowe (nie chce bieli)? Może łubiny?
Szałwie odpadają bo tam za ciasno i słońce tylko pół dnia.



Koniecznie muszę powtórzyć oczko i nawet wiem gdzie, pod nowymi klonami kawałek dalej, o tu:



Obsadzę je podobnie jak to pierwsze oczko kosaćcami, bo są boskie i jakieś trawki podzielę i wsadzę przy oczku. Kastra budowlana kupiona tylko musze wykopać dziurę a czasu na to totalnie brak. Chyba dopiero po wakacjach mi się uda.
____________________
eVka 18:07, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Relaks po pracy, trawa skoszona, zaeaz lecę na mecz



____________________
Wiolka5_7 18:49, 14 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Też skosiłam trawniki.i teraz mecz oglądam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 19:54, 14 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewaaaaa, ale cudnie.. pięknie iryski korespondują z tricolorem

Bardzo mi się Twój ogród podoba, fajnie podkreślają go wszystkie dodatki, po prostu pasują tam i już

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Magleska 22:11, 14 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ewa

zachwycam się i wzdycham Twój ogród jest idealny

nie wiem ,czy już Cię pytałam o leżaki ? zadowolona z nich jesteś ? ....możesz mi podpowiedzieć ,gdzie kupowałaś i czy polecasz ?......
chcę na dolny placyk dać leżaki ,a stół przenieść na placyk ogniskowy

Buziaki

ps. fajnie będzie z nowym oczkiem
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies