Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Blaski i cienie nowego życia 12:39, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Magleska napisał(a)
Ula ....zadzoń ,jeśli tylko potrzebujesz pomocy ....


Madziu....wiesz że ja latami robię wszystko na raty. Teraz tylko drobne rzeczy bo nie dam rady się długo schylać ani nic podnosić.

Mój wkurzający tricolor a rdesty takie- nie ruszam ich, czekam na deszcz żeby dosypać mokrego kompostu.

Kłopoty - problemy z trawnikiem 12:34, 12 cze 2021

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 14
Do góry
Cześć,
mam kilka pytań
Borykam się z problemami w moim trawniku od początku jego założenia (wiosna 2020).
Wciąż nie mogę wyjść na prostą.
Teraz mam teorię, że coś robię nie tak z automatycznym systemem koszenia - w trawie jest ogrom filcu (na zdjęciu żółtawe plamy to zalegający filc):
.

W tym roku już dwukrotnie trawa była wyczesywana. Słabo rośnie, jest żółtawa, masa chwastów.

Byłabym bardzo wdzięczna za opis twojego działania/ schematu z systemem koszenia i mulczowania.

Trawa Baren Brug Mow Saver, system i robot Gardena. Robot wyjeżdża praktycznie codziennie. Raz wyczesana na wiosnę, po jakimś czasie bardzo delikatnie wertaykulowana bo wciąż ogrom filcu. Zrobiona dosiewka. Nawóz Bio Gardena do trawników i optyk Bio Humusem do trawy (chciałabym uniknąć nawozów mineralnych i oprysków chemicznych). Trawa podlewana +/- co trzy dni dużą ilością wody.

Będę wdzięczą za wszelkie wktakówki i rady!



mark_ napisał(a)

Gdyby to był mój trawnik to powtórzyłbym nawożenie i sprawdził ilość wody. W moim przypadku na mało urodzajnej glebie nawożę trawę co 3-4 tygodnie Yara Vila Procomplex (16-16-16) w dawce 2-3 kg na 100m2. Przy takim dawkowaniu trawnik kosiłem co 3-4 dni (aktualnie robi to za mnie robot)
Przy ostatniej pogodzie podlewam codziennie +- 1000 l na 100 m2.

Zaznaczę, że nie jestem żadnym specem, jedynie udało mi się dzięki poradom znalezionym na forum doprowadzić trawnik do naprawdę zadowalającego stanu.
Blaski i cienie nowego życia 12:32, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Ewa777 napisał(a)


Bardzo ładnie Ci się rozkrzewiły. Mam jedną i raczej marnieje, chyba za blisko tuj ją posadziłam.


Może, ale Ty masz chyba lekką ziemię
Zobacz, u mnie wszędzie róże szaleją.


Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 12:26, 12 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3589
Do góry
Czereśnie zebrane, częściowo. Przed ptakami hehe




Młoda zebrała poziomki



Pozdrawiam serdecznie
Blaski i cienie nowego życia 12:13, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
popcorn napisał(a)
Zdrowiej Ula!

Mi wypadły po zimie 2 z 5 edenek, świeżo sadzonych, i nie wiem czemu. Reszta ledwo żyje i ma 0-2 pączki. Musze je zasilić czymś...
piękne u Ciebie

pozdrawiam!!!


U mnie nie dają rady kwiaty lata. Nie każdy może mieć wszystko. Ustal co u Ciebie najlepiej rośnie, bo może niekoniecznie róże.

Ja miałam kłopot z jarzmianka, ledwo ,ledwo się uchowała. A u sąsiadki potrójnie taka jak u mnie i w tym samym czasie sadzona.

Znowu na wsi 12:07, 12 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14174
Do góry
Ostatnie chwile bratków




Jeszcze jeden powojnik, tym razem w donicy. Nazywa się Sophie





I na koniec widoczek ogólny z pięknym wczorajszym niebem

Blaski i cienie nowego życia 12:06, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wracaj do zdrowia, rośliny nie raz Ci udowodniły, że sobie poradzą.


I to jest pocieszające. Czekam na anabelki, które powoli pączkują. Chciałam Ci pokazać jak się też ładnie wzmocnił Twój prezent. Bodziszek też przyjął się na liliowcowej, a jego resztka została na piwoniowo-bylinowej. A budleja po przesadzeniu ledwo w powijakach.


Własny Vengerberg 12:06, 12 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
Ania, ja bym wcale nie pogardziła ciut większą działką

Marta, bo ja zawsze chciałam ogród i róż... na razie nie planuję

Ewa, działka jest goła i wesoła nic na niej jeszcze nie ma. Dlatego chcę ogarnąć plan ( z grubsza), żeby posadzić drzewa na jesieni.

Ewa, Zuza. Plan stref jest.

Szary kwadrat to altanka, czerwone kółko to "ognisko", różowe to strefa córki i niebieski warzywniak-sad.
Zmieniliśmy początkowy plan ustawienia altanki, żeby nie patrzeć na dom, ale na ogród. Dlatego też znalazło się od razu miejsce na oczko (fontanna przy altance i rzeczka do oczka).
Męczy mnie najbardziej prawa strona. Tam jest ten brzydki płot, który chcę zasłonić żywopłotem. Przynamniej z przodu i tyłu domu. Bo na środku (czyli na szerokości domu) teoretycznie może być coś innego. Generalnie tam mają być wyjścia od reku, GWC itd. Może to też jest dobre miejsce na ukrycie kompostownika (bo nie mam zielonego pomysłu gdzie ma być)? I w około posadzić barwinek, żeby zadarnił, a nie trzeba by się męczyć z koszeniem tam?

Z tym miejscem mam największy problem, a od niego najprosciej mi będzie zacząć, w sensie fizycznego przemieszczania się po działce.
Znowu na wsi 12:02, 12 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14174
Do góry
Spożywka rośnie







Zagubiona paproć narecznica czerwonozawijkowa (chyba), nawet nie pamiętam że sadziłam



Znowu na wsi 11:56, 12 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14174
Do góry
Szałwia Caradonna szykuje się



W cieniu





W Kruklandii 11:55, 12 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Martka napisał(a)
Firletki piękne!


To z dzisiaj.




Znowu na wsi 11:52, 12 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14174
Do góry
Tu jest bardziej kolorowo za sprawą ostrogowca, bratków samosiejek i kolorowych liści







Znowu na wsi 11:47, 12 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14174
Do góry
Dominuje kolor niebieski, fiolet i trochę białego. M się skarży że nie ma czerwieni. Będzie trochę ale nieco później . Przy okazji widać ile mam chwastów w trawniku .







A kuku , też na fioletowo

Zielone drzwi w Kruklandii 11:42, 12 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Kasya napisał(a)
A masz juz ten carex gold fontain ? Jak on wyglada z bliska ?
Bo wiem ze to jakiś carex tylko nie wiem jaki


Mam.
Z bliska fotkę to tylko taką starą mam.




Ten na twoim zdjęciu to raczej nie Gold Fountain. Pasków nie widać.


Znowu na wsi 11:41, 12 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14174
Do góry
Na tej rabacie na razie niewiele widać, trzeba się przyjrzeć z bliska ale mam nadzieję że się wszystko rozrośnie.
Dzisiaj pogoda się popsuła, popaduje bardzo potrzebny deszcz. A tak było wczoraj, zaczynają kwitnąć powojniki, niektóre jeszcze w pączkach. Tu chyba Warszawska Nike



Nabytek z zeszłego roku Stasik, w rzeczywistości kolor bardziej żywy. Do towarzystwa ma później kwitnącą Tajgę.



Palibin nadal kwitnie i pachnie. Musiał osiągnąć spore rozmiary żeby zapach był wyczuwalny



Ta część czeka na reorganizację, zrobił się bałagan, głównym winowajcą czosnek główkowaty. Ukrócić trzeba też samowolę wieczornika .

Hortensjowo 11:39, 12 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Dosadziłam lwie paszcze i teraz mnie zachwyca ta rabatka
Blaski i cienie nowego życia 11:37, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Roocika napisał(a)
Zdrówka Ula


Dziękuję

Te czosnkiem dostałam od sąsiadów, nie wiedziałam że dosięgną miłorzębu szczepionego a dołem posadziłam przy lawendach sesslerię i to był dobry wybór.


Blaski i cienie nowego życia 11:34, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie edenka zmarniala i nie wiem czy probowac z nia raz jeszcze? Jako jedyna z wielu roz.Ona taka wrazliwa?


Trudno powiedzieć. U mnie ma ciepło od muru. Każda róża do kwitnienia lubi mokry teren. Na zimę nie okrywam bo nie mam już zwykle jesienią sił, nawet nie kopczykowałam. W tym roku też mało była cięta bo się spieszyłam ze wszystkim w ogrodzie.

Artemis niedługo też będą. Uwielbiam czerwiec różany

Blaski i cienie nowego życia 11:29, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Milka napisał(a)
W tym roku też edenka lepiej u mnie, usunęłam jej przeszkody
U ciebie super sobie radzą


U mnie beznadziejna glina, ale róże ją lubią

2 dni temu i dziś

Blaski i cienie nowego życia 11:26, 12 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Ładnie zapączkowane edenki.
Kuruj się w takim razie.



Wyjątkowe w tym roku i już zaczynają kwitnąć, jak wszystkie pąki rozkwitną to będzie cudnie rozpoczęła najmarniejsza.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies