Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Martka 11:43, 11 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marto, jestem bardzo ciekawa, jak to wszystko przeniesie się z kartki do realu. Nieustannie podziwiam Twoją pojemność emocjonalną, budowa sama w sobie pochłania, a jeszcze ogród? Od razu zapytam, czy planujesz róże?
Anda 11:48, 11 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Yenna napisał(a)
To jeszcze raz.
Czerwony to drzwi i bramy, niebieski to okna, granat to okna balkonowe.

Plus wstępnie planowane chodniki i podjazd oraz tarasy.



A dookoła masz żywopłot?

Wyznacz sobie najpierw strefy, w których będzie to co lubisz, np. strefa dzieci, warzywnik, taras zacieniony lub altana, oczko wodne itp. Potem zastanów się nad kształtem i dojściem do tych stref. Potem zastanów się nad miejscem dla dużych drzew i krzewów, a potem sobie wyrysujesz rabaty
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 11:51, 11 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Chciałam napisać mniej więcej to, co Ewa, ale już nie będę jej dublować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Yenna 12:06, 12 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 573
Ania, ja bym wcale nie pogardziła ciut większą działką

Marta, bo ja zawsze chciałam ogród i róż... na razie nie planuję

Ewa, działka jest goła i wesoła nic na niej jeszcze nie ma. Dlatego chcę ogarnąć plan ( z grubsza), żeby posadzić drzewa na jesieni.

Ewa, Zuza. Plan stref jest.

Szary kwadrat to altanka, czerwone kółko to "ognisko", różowe to strefa córki i niebieski warzywniak-sad.
Zmieniliśmy początkowy plan ustawienia altanki, żeby nie patrzeć na dom, ale na ogród. Dlatego też znalazło się od razu miejsce na oczko (fontanna przy altance i rzeczka do oczka).
Męczy mnie najbardziej prawa strona. Tam jest ten brzydki płot, który chcę zasłonić żywopłotem. Przynamniej z przodu i tyłu domu. Bo na środku (czyli na szerokości domu) teoretycznie może być coś innego. Generalnie tam mają być wyjścia od reku, GWC itd. Może to też jest dobre miejsce na ukrycie kompostownika (bo nie mam zielonego pomysłu gdzie ma być)? I w około posadzić barwinek, żeby zadarnił, a nie trzeba by się męczyć z koszeniem tam?

Z tym miejscem mam największy problem, a od niego najprosciej mi będzie zacząć, w sensie fizycznego przemieszczania się po działce.
____________________
Marta z Vengerbergu
antracyt 12:51, 12 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Skoro nie masz tam okien, to jest to fajne miejsce na kompostownik.
Miejsce na ognisko moim zdaniem jest trochę za małe i za blisko altanki.
Jak będziesz na działce, to postaraj się nanieść te elementy, np za pomocą kamieni, węży ogrodowych, desek. Zobaczysz, czy te odległości z kartki w rzeczywistości będą się sprawdzać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Yenna 13:47, 12 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 573
Jeśli chodzi o ognisko i altanę to mąż by chciał coś takiego. Znaczy zupełnie nie ten styl, ale podobna koncepcja przestrzeni, dlatego tak blisko umieściłam je na rysunku.

Jak nam wyrównają grunt to pewnie zacznę mierzyć w terenie. Na razie nie ma opcji, bo mamy z cztery pagórki usypane w ogrodzie.
____________________
Marta z Vengerbergu
antracyt 18:14, 12 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Przy takiej formie altany i ogniska, to rzeczywiście te odległości mogą być ok
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Yenna 22:32, 13 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 573
Byłam dziś sprawdzić, czy klon przetrwał ulewy wczorajsze. Przeżył, ale... znalazłam na nim ślimaki!!!
Ściągnęłam czym prędzej te cholery. Czy coś więcej mogę zrobić?
____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 18:12, 14 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 573
Gdzieś z dwa tygodnie temu zachorowałam na kolejne drzewko. Miauczałam za nim (tym konkretnym), a eM mnie stopował, że nie ma opcji przewieźć.
Dziś eM zaczął urlop, mówi do mnie: wsiadaj jedziemy. Zatrzymuje się pod Ikeą i... zmieniamy samochód. Jak dobrze, że można łatwo wypożyczyć duży samochód.
Czubek zagięty o drzwi, ale dowieźliśmy

Zakopany w przechowalniku zostanie jutro Klon Drummondi przed Wami, 4 metrowy okaz




Zanim go zakopiemy to chcemy wyciąć gałązki z całymi zielonymi liśćmi.
____________________
Marta z Vengerbergu
antracyt 18:17, 14 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Już chciałam pisać, że za blisko posadziliście
Bardzo elegancki z niego jegomość
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies