Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

violaskom 08:52, 10 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Nie wiem od czego to zależy, ale po lewej są moje siewki rudbekii cherry brandy a po prawej darowane przez Zuzę

Czy to tez może być rudbekia?

Ta pierwsza siewka to na pewno nic ode mnie. Te następne to rudbekie, ale dopóki nie zakwitną, nie ustalisz gatunku. Nawet te odmianowe wyradzają się i robią się często zupełnie inne. Natomiast z siewek nigdy nie wiadomo co wyjdzie, tym bardziej jak w ogrodzie masz dużo różnych odmian. U mnie Cherry Brandy w tamtym roku wysiała się jako Cherry, ale tylko dlatego, że była samotna, oddzielona od innych odmian. W tym roku wysiałam resztę starych nasion i liście ma ciemne. W latach ubiegłych z tych samych nasion liście były jasne. To pierwsze to może być jakiś odmianowy agastache, ale na pewno nie ten ode mnie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 11:56, 10 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Viola, ja z rudbekii miałam tylko cherry i zwykłą żółtą, więc jestem ciekawa co wyjdzie. A ten dziwoląg pierwszy to muszę poczekać jak zakwitnie, bo faktycznie jest trudny do identyfikacji.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:39, 12 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Dosadziłam lwie paszcze i teraz mnie zachwyca ta rabatka
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 12:53, 12 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
już ją widzę w przyszłym roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 13:14, 12 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
antracyt napisał(a)
już ją widzę w przyszłym roku

Bedzie busz
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 13:16, 12 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
A może to jest miesiącznica?
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 13:48, 12 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
A może to jest miesiącznica?

Wklejam Ci zdjęcie mojego agastache hybrida Astello Indigo. Wydaje mi się, że wyglądają podobnie, chociaż jak teraz porównuję dwa zdjęcia, to wierzchołki pędu są inne. Daj znać, to zaraz usunę zdjęcie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 13:50, 12 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Widzę, że dokupiłaś lwie paszcze. Ja w tym roku też postawiłam na lwie paszcze. Wysiewałam wszystkie gatunki i kolory jakie znalazłam i bardzo jestem ciekawa ich kwitnienia. Moim jeszcze do pokazania kwiatów trochę brakuje.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 14:34, 12 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)
Dosadziłam lwie paszcze i teraz mnie zachwyca ta rabatka


Czy to te mini sadzonki przywrotnika ode mnie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 20:03, 12 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
violaskom napisał(a)

Wklejam Ci zdjęcie mojego agastache hybrida Astello Indigo. Wydaje mi się, że wyglądają podobnie, chociaż jak teraz porównuję dwa zdjęcia, to wierzchołki pędu są inne. Daj znać, to zaraz usunę zdjęcie.

Viola, dzięki za fotkę (nie usuwaj), trochę inne liście ma ta moja roślinka, sama jestem ciekawa co to będzie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies