Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:17, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry




Problemy z tujami 23:15, 27 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
LukasTyst napisał(a)
Witam
Posiadam 170 sztuk 2,5 letnich drzewka Szmaragdy. Zauważyłem ze większość drzewek rozdwaja się i nie które gałązki opadają drzewko zachowuje się jak odmiana Brabant.
Do tego niektóre drzewka ale to tylko w jednym miejscu na ogrodzie drzewka są strasznie chudziutkie.

Proszę powiedzcie mi co jest nie tak z tymi drzewkami? Jak je mogę ratować?
I jaka to może być odmiana Szmaragd albo Brabant a może jakaś inna??

Mozę sprzedający mnie oszukał i sprzedał mi jakąś inna odmianę.

*System nawadniający kropelkowe
*Nawóz w płynie do spryskiwania na listki(Florovit) i drogi do gleby(Target)

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam Lukasz



[/quote

Przenawożone i dlatego tak bujają. Nie nawoź tyle. Za dużo azotu.
Ogród w Klein Kottorz 23:13, 27 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry
Grażyno dla Ciebie buczki z bałaganem budowlanym



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:13, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ogród w Klein Kottorz 23:08, 27 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry
Tutaj kwiatuszki azalii i rododendronów z bliska.







Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 23:08, 27 maj 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1270
Do góry
effka napisał(a)
Za to u Irenki szał rodkowy



A podobno Irenka ma zamiar pozbyć się swoich rodków
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:07, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:02, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

brandywine mężnieje

metasekwoja już pokazuje swoją urodę prawdziwą

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 23:02, 27 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Za to u Irenki szał rodkowy



Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 23:00, 27 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry


Irenka, u której dzisij byłyśmy z Kasią podpowiedziała, że to może być za mało wody w zeszłym roku jak wytwarzały się pąki kwiatowe.
Ogród w Klein Kottorz 23:00, 27 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry
Grażyno, Elu różaneczniki posadziłam na rabacie na wprost tarasu przed trawami. One mają dorosnąć do 1m.
Już je troszkę widać:







Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 22:58, 27 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
W tym roku rodki jakieś mniej urodziwe niż zawsze, nie wiem co jest powodem slabego kwitnienia. Wytwarzają liście zamiast paków kwiatowych. Sami zobaczcie.

Piekne kwiaty ale czemu tak mało

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:58, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



kwitnie pigwa
Glina i zielsko 22:57, 27 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry


Ela z tym randapem moze to i dobra myśl.
Musze spraktykować. No wylazi to cholerstwo fest .



Dzis posadzilam 5 tuj i 1 jednego świerka mini z którego urosnie taka
Poducha.
Kolejny dzien deszczu. Ziemia mokra fest. Nic wiecej nie dalo sie robic.

Jutro pryskam tuje na qrzyba bo te moje najmlodsse cos liche znaczy maja niektóre czarne plamy i sa takie zółtawe.

Brakuje mi żywoplotu cos ok 28 m i byłaby dzialka z wszystkich stron obsadzona. Mysle ale chyba beda szmaragdy. Szkoda ze cisy takie drogie.


Zacisze Alicji 22:55, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Basieksp napisał(a)


Ooo i ten liść co to za roślina ?


Basiu! Szczerze mówiąc, to rośnie, jak przysłowiowa "kromka chleba u gęby". Mam ją już od kilku lat i zawsze wypuści dwa, trzy liście i kwitnie niewielkim ciemnoczerwonym kwiatuszkiem. Nazywa się stopowiec, zazwyczaj stopowce mają białe kwiaty, a ten ma czerwony i umieszczony pod liściem. Taka ciekawostka.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:51, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
tu z plewieniem nie dotarłam jeszcze



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:46, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Roślinnie, pierwsza krzewuszka kwitnie

i kolejne lilaki


i kalina
Dębowe zakątki 22:37, 27 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Mam nadzięję ,ze nie osierocił.
I u mnie będzie gdzieś żył. Teren duży



Jestem bardzo ciekawa kwiatów tego modraka .Kupiłam małą sadzoneczkę w ubiegłym roku.
Zaciekawiła mnie w necie. Na żywo jeszcze jej nie widziałam.
W tym i podrosła. I mam nadzieje, że liście też jeszcze się rozrosną. I ten kwiatostan pójdzie do góry. Mam ja posadzoną niedaleko stawu.
Tylko ciut wyżej, bo bałam się, czy będzie znosić zimowo-wiosenne zalewanie.
Wcześnie wypucza listki. I były przymrozki i bałam się, ze zmarzną. Ale nie. Przeżył dobrze.
Mam nadzieję, ze pójdzie wysoko. I będzie przypominał te kwitnące z fotografii w necie.


O jaka ciekawa strukturalna roślinaTrzymam kciuki za jeża
Dębowe zakątki 22:37, 27 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gogo napisał(a)


Aniu, do lasu nie poszedł, to nie jest środowisko jeża,
Lubią pola, łąki i ogródki, czyli miejsca z przewagą roślin liściastych.

U mnie jest teraz 5 jeży, ale nie bywają codziennie, to okres zalotów, to czasem wędrują daleko.

Pierwsze dwa jeże /4 lata temu/ pojechały z domkami do ogrodu znajomych, trochę w nich były /zaglądali/, a potem sobie poszły.
A rok później w jednym z domków była mama z przychówkiem

No widzisz jaka jestem zielona w tych jeżowych sprawach.
To może na działce gdzieś jest. Może gdzieś w drewutni, pod drzewem ?
Ach jak ja bym chciała, żeby i u mnie w domku zadomowiła się mama z jeżątkami

Taki oto prezent dostałam wczoraj na dzień mamy od dzieci


A ja kupiłam sobie dzisiaj takiego buka Tricolor.
Piękny. Jeszcze w doniczce. Nie wiem gdzie posadzić. Duży on rośnie ??
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 22:34, 27 maj 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
effka napisał(a)

Właśnie! Zdecydowałam, że nie chcę go u siebie i też nikomu go nie polecam, za delikatny a że chyba najbardziej popularny wśród klonów palmowych robi im zły pijar
Blood Good rządzi, u mnie to najpiękniejszy klon! Wszyscy się nim zachwycają.


Zobacz co dziś szybko poczyniłam swojemu Atropurpureum! Daje jeszcze malutką szansę. Nigdy, żaden klon mi nie padł tak od przymrozku jak ten! Zatem zostaję przy Bloodgood! Mam 2 i też są i piękne i ładnie rosną.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies