Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moje miejsce na ziemi -początek 22:12, 28 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2927
Do góry
kupiony trzy lata temu jako irys variegata. Nigdy nie zakwitły. W tym sezonie postanowiłam że się pożegnamy.. A tu niespodzianka
Ogród w Tarnowie 22:09, 28 maj 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
klon shirasawy



klon palmowy Dissectum garnet





Migawki z ogródka 22:08, 28 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
Przesadziłam te baptysje. Mam nadzieję, że nic im nie będzie. Zwłaszcza że jednej usunęłam mrowisko z korzeni. I muszę przesunąć w prawo minimalnie hortkę. Za nią jest łysy placek, który skrywa martagony świeżo posadzone. Mam nadzieję, że będą współpracować.

I zrobiłam przymiarkę tego placyku wzdłuż przyszłej szklarenki. Będzie sięgał aż do tego białego sznurka, co go prawie nie widać.


Hortensjowo 22:05, 28 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Takie tamy

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:04, 28 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Helen napisał(a)
Też lubię amsonię i właśnie do mnie jadą dodatkowe sztuki.


Dla kolejnych u mnie już brak miejsca. Zeszłoroczny "pustostan" zajęły rdesty.



A dzisiaj puste miejsca po tulipanach, które wyginęły na cypelku, zajęły orliki.







Stanu minimalizacji ilości gatunków, to raczej nie osiągnę.


Uparte tulipki.

Hortensjowo 22:02, 28 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Bardzo mi się podoba miodunka majeste, polecona przez Ewę (Andę)
Zdjęcia z placu boju
W ogródku Martki 22:01, 28 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Dziewczyny, obsadzam rabatę z hortensjami Annabelle. Które, jak wiadomo, dają sobie czas na kwitnienie. Poszukuję czegoś z bylin na czerwiec-lipiec. Może macie jakieś sprawdzone na glinę i słońce popołudniowe? Widzą mi się tu do bieli ciemne fiolety i czernie, chłodne tonacje.

Mam już takie rośliny, patrząc od tyłu:
cisy hicksii
hortensje Annabelle x 5
miskant średni Yaka Dance x 3
molinia Edith Dudszus x 6
Ambrowiec gummball x 2
bodziszek Saint Ola x 12 - z prawej strony rabaty na obwódce, przed miskantem Gracillimus.



Teraz zastanawiam się, czy molinia w roli obwódki to dobry pomysł, czy dać ją dalej, a z brzegu coś niskiego kwitnącego? Może na część obwódki konwalnik Black Beard? A z bylin podoba mi się jarzmianka Venice, pysznogłówka Balmy Purple, orlik Barlow Black, czy to dobre wybory?

Cebulowe będę planować we wrześniu, po głębszym oddechu, ale czosnki będą oczywiście

Migawki z ogródka 22:00, 28 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
Było wczoraj --------------------------- jest dzisiaj
Ogród z zegarem 21:56, 28 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Agatorek napisał(a)
I ja będę miała rodki (bardzo słabo mi kwitną, za dużo słońca mają)


Głóg zaczyna

Piękny kolorek rodka.
I głóg śliczny. I wielki.
Jak teraz widzę te kwitnące głogi to aż mi się go chce u siebie.
Ale jeszcze się waham
April podbija las... 21:49, 28 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Fotki ode mnie będą jutro, dziś już ledwo widzę. Ja jestem raczej rannym ptaszkiem niż sową. Łatwiej mi wrzucić fotki o piątej lub szóstej rano niż teraz. Może i sieć będzie mniej oblegana...

Tylko jedna fotka z cudnego ogrodu Kwartecika, który odwiedziłam w czwartek

Ogród w Klein Kottorz 21:49, 28 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4774
Do góry
Jeszcze widok z góry na rabatę na wprost tarasu.
Oczko było prawie puste, ale codziennie pada deszcz i jest za zimno, żeby wejść do tej wody i zrobić porządek.








Zielone drzwi w Kruklandii 21:45, 28 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Juzia napisał(a)
Dzieliłam na ile się dało.
Wyszło na styk.

Rabata na 53 dołki


I uwiązany klon




No no, bergeniowa rabata się szykuje. Fajny pomysł.
Pozdrawiam
Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 21:29, 28 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Calsap.
W ogródku Martki 21:24, 28 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Aga, inne drzewa nie mają kłopotów, czyli wiąz, ambrowce, klon jawor Brilliantissimum, grujecznik i graby. Graby spodobały się natomiast opuchlakom, widziałam dziś na jednym czubku, są też ślady powgryzanych liści.

Edit: Opuchlakom smakuje grab! Stołówka na czubku 3 metrowego drzewa.
Szukam wrotyczu.






Ogród w remoncie 21:14, 28 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
I takie tamy









Ogród w remoncie 21:07, 28 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Postępy





Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 21:02, 28 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Bolesław Chrobry (Royal Lilac).
Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus 21:01, 28 maj 2021

Dołączył: 28 maj 2021
Posty: 1
Do góry
Witam, proszę o pomoc. Nie wiem co się dzieje z moimi grabami, dziury i plamy na liściach - dodaje zdjecia.

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 20:52, 28 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Królowa Jadwiga (Royal Butterfly).
Zielone drzwi w Kruklandii 20:41, 28 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Pierwszy mini ogródek obsadzony!
No prawie. Muszę dosadzić jednego miskanta tu na rogu domu, ale go jeszcze nie mam



Płoty są.
Została altana do budowy i wysypanie rabat korą.



Tu hosty i dwie seslerie heuflera na próbę, bo w takim cieniu to jeszcze nie sadziłam Myślę czy bluszczu na ten płot nie dać...



Bergenie i tawułki klapły, ale przy takiej pogodzie mam nadzieję, że szybko odżyją.






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies