Bardzo ładny plan narysowała Inka - ma dziewczyna talent

Styl ewaluował od nowoczesno-formalnego do barokowego, formalnego z wyraźną osią widokową, a nawet dwoma, długą i krótką. Wydaje mi się jednak, że krótka oś powinna iść od okna, a nie od ściany pomiędzy oknami. Takie osie pięknie wyglądają również z okna i szkoda byłoby je oglądać tylko z boku.
Pozwoliłam sobie ten kawałeczek przekopiować kawałek dalej. Iwonko, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Ogród jest krótki i szeroki. Czy ta poprzeczna ścieżka nie poszerza tego ogrodu dodatkowo? W Twoim planie Kasiu podobało mi się to, że dzięki ścieżkom od tarasu do płotu zastosowałaś trick ukrywający szerokość ogrodu. Rabaty były bardziej kwadratowe i ogród zmienił proporcje. Tutaj wg mnie poprzeczna szeroka ścieżka podkreśla jeszcze jego szerokość.