Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 06:08, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:07, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:06, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:05, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:04, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:03, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:02, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:01, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry


Miłkowo - sezon 2016-2022 05:57, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
to zima, tak jak należy w styczniu, choć fanką zim nie jestem
chyba, że w górach na nartach



apart w jakimś programie różne odcienie bieli pokazuje

Ania -Spełnione marzenie 05:06, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Ania111 napisał(a)


Milka ,

Już Ula zawróciła mi w głowie tymi różami ,
wcześniej myślałam tylko o trawach

Na różach okrywowych w ogóle się nie znam
Widzę ,że Twoje są oblepione kwiatami ,
Pięknie to wygląda
A co do trawy Hakonki - to mam chyba pomysł
Czy one są wysokie ?
I czy tak oblepione kwiatami , kwitną całe lato ?
I kiedy one ruszają ?

Wniosek nasuwa się taki , że teraz muszę DUŻO poczytać o różach okrywowych

We Wrocławiu wszędzie są te róże, w donicach też, niższych niż twoje i praktycznie bez opieki. Z nimi nie ma pracy, cały rok kwitna i same się czyszczą.
Wiosną szybko ruszają.
Hakonki, jak im podpasuje, rosną ogromne, moje niektóre mają 1-3m średnicy.
tu foto w sezonie, potem usunę
Ogródek Izy-mój Rodos 01:17, 15 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Nie umiem zaplanować, gdzie ma się kończyć rabata po lewej stronie planu i jak ma wyglądać ta rabata na środku, czy ma dochodzić do tujek? Dotychczas był tam "trawnik" ale byłby bez sensu, bo przy tujach i tak sam mech i ciężko tam było wjechać kosiarką.
Miejsca na ognisko nie ma i się nie przewiduje.
Po śliwką musi być trawnik bo tam się siedzi w cieniu albo wisi na hamaku

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 01:16, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Hortensje ogrodowe te które zimowały w budynku gospodarczym wypuściły już spore liście i zaczęły ocno wyciągać się do światła. W dzień robiłam im wycieczkę na zewnątrz a na noc ze względu na przymrozki wędrowały z powrotem do garażu.
Oj, nie było to komfortowe ze względu na ich gabaryty i ciężar



Trochę uporządkowałam kamienną ścieżkę wycinając trawę która narosła już na kamień (nabawiając sie pięknych odcisków na palcach ) Przycięłam trawy. Wykopałam część korzeni juki - rosną u mnie jak chwast

I jak co roku ścięte patyki hortensji powędrowały do donic
Przeniosłam do doniczki siewki ciemierników z nadzieją na powiększenie nasadzeń ciemiernikwych. Szkoda, że oientalne nie chcą się siać
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 01:04, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Pierwsze tulipany pojawiły się już po świętach i to głównie te zasadzone w donicach





Kwiecień był piękny, słoneczny, ale niestety noce były bardzo zimne. Poranne przymrozki spędzały sen z powiek a do tego susza tak ogromna jakiej nie pamiętam
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 01:00, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
I przyszły Święta Wielkanocne... Dziwne i takie smutne...
Wszyscy zamknięci w swoich domach

Zrobiłam naprędce jakieś tam dekoracje, ale czułam jakbym robiła coś niestosownego


tuż przed samymi Świętami rozkwitły jak na zamówienie śnieżniki


to jeszcze ku pamięci niektóre świąteczne dekoracje domowe
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:54, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
I takie cudeńko zakwitło. Przylaszczka - wsadzona jako maleńka sadzonka chyba 2-3 lata temu - nie kwitła, więc prawie spisana na straty... a tu proszę


Oby się chciała wysiać

I druga niespodzianka - zawilec grecki.


Też wsadzony 2-3 lata temu - nie kwitł. I taka niespodzianka

I fiołków multum to tu, to tam się pojawiło i dobrze po zapach chyba najpiekniejszy na świecie

I dla kontrastu kolorystycznego ale i zapachu... Szachownica cesarska


Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:47, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
No i sasanki wcześniej się pojawiły niż zwykle bo już koło 10 kwietnia zaczęły pokazywać swe cudne omszone pąki



Aż chciało się je pomiziać
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:43, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Zaczęły również kwitnąć hiacynty rozsiewając wokoło mocny słodki zapach



Te rosnące od kilku lat nie są już tak dorodne. Zdrobniały im kwiaty ale... chyba nawet bardziej mi sie takie podobają, bo takie bardziej naturalne
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:39, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Zakwitł ciemiernik orientalny NN


Nadal kwitły ciemierniki Nigra, choć już takie trochę umęczone marcowymi przymrozkami


Niektóre zaczęły już lekko przybierać seledynowy odcień

Czy wręcz z lekka czekoladowy
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:32, 15 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
KWIECIEŃ

Po bardzo zimnej koncówce marca przyszedł suchy i prawie upalny kwiecień
Zwertykulowany trawnik przysychał

Rośliny trochę jakby ogłupiałe tymi nagłymi wysokimi temperaturami zaczęły w pospiechu się rozwijać
Pojawiły się moje ulubione narcyzy teta-te. Kwitła forsycja i pierwiosnki


Mahonia czarowała swym słodkim zapachem
Kwitły szafirki, zawilce. Kiełkowały już hakonki
Ogród z zegarem 00:24, 15 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Mary napisał(a)

Ja myślę, że to trochę odwrotnie.
Te pytania powtarzają się dlatego, że plan jest wyrwany z kontekstu. Gdyby powstała jedna kartka z planem całości nie byłoby tak wielu pytań. Ale Agnieszka dorysowuje kolejne fragmenty na innych kartach, wyjaśnia, my uruchamiamy wyobraźnię...


Napisałaś, to co ja napisałam i skasowałam, ale w takim razie też napiszę.
Specjalnie przeczytałam dziś po raz trzeci cały wątek od początku.
Żeby wyobrazić sobie, jak wygląda ta jedna rabata z oczkiem, jej wielkość, nasadzenia obecne i przyszłe, kierunki świata, musiałam wrzucić sobie 5 zdjęć na pulpit.
Na każdym jest co innego. Rysunki są odręczne, nie w skali, na jednym są tuje, na innym nie, na ostatnim zdjęciu są dodatkowo sosny, których wcześniej nie było. Do teraz z tych rysunków nie wiem, które rośliny tam już są a które dopiero planujesz. Muszę zastanawiać się, z której strony masz słońce, czy np sosny zrobią cień na rabacie. Na jednym zdjęciu jest kojec na innym nie, nagle wyskakuje ścieżka do kojca, chyba wzdłuż tarasu. Przy tarasie napisane rośliny, nie wiadomo czy już są czy są w planach, jaka jest szeroka ta rabata. To wszystko jest istotne.
Gdybyś naniosła to na jednym planie, o który dziewczyny proszą Cię od początku, bo się gubią, to byłyby już na etapie planowania. A tak kręcimy się w kółko.
Jeśli nie chcesz robić planu całego ogrodu z wjazdem i dwoma oczkami, to zrób chociaż cały teren za domem ale w skali, umieść tam dom, i inne stałe elementy, popatrz może, jak dziewczyny rysują takie plany. Bo tak, to możemy robić sobie kolejne rysunki i nic z tego nie wyniknie a dziewczyny zupełnie stracą cierpliwość.
Tu na prawdę jest wiele chętnych osób do pomocy, z doświadczeniem, tylko postaraj się proszę, ułatwić im trochę zadanie
Przepraszam, ale nie wytrzymałam...



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies