Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Dorota123 21:31, 17 lis 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Trochę poczytałam o porządkach jesiennych, o tworzeniu nowej rabaty i o tym, że hosty źle posadzone i potrzebna nowa miejscówka.
Nie wiem jak spożywasz ( teraz nie pamiętam imbir, czy kurkumę) Ja posypuję sobie na kromkę chleba posmarowaną masłem i przykryte plasterkiem wędliny.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
pestka56 11:58, 18 lis 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
O Ziemi liściowej Jankosia u siebie na blogu pisała dużo i szczegółowo. Znakomity blog "Ogrodowa Pasja" Warto czytać
____________________
Kasia
KasiaBawaria 18:27, 18 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Liscie sa cudowne.ja zakrrywam jesienia rabaty liscmi, jak spadnie pierwszy snieg lub sie zmocza, to wiatr juz ich nie rozwiewa.Byliny przykryte taka kolderka dobrze zimuja a wiosna niewiele z tych lisci zostaje.Za to ziemia coraz lepsza
____________________
Zapraszam na kawe
SlonecznyOgrod 19:33, 18 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej Ela, fajnie, że doceniasz ruch jeszcze poza ogrodem, no bo w ogrodzie to wiadomo
Ja też jestem zwolenniczką ruchu dla zdrowia
U mnie to jest bieganie, ale i rower, teraz jeszcze piechotką na grzyby

W ogrodzie dużo pracy, a widzę ,że jeszcze wymyślasz nowe nasadzenia
Aż się chce sadzić, ile to radości

Ambrowiec ładnie się przebarwia, ile lat ma Twój?

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 00:14, 19 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
KasiaBawaria napisał(a)
Liscie sa cudowne.ja zakrrywam jesienia rabaty liscmi, jak spadnie pierwszy snieg lub sie zmocza, to wiatr juz ich nie rozwiewa.Byliny przykryte taka kolderka dobrze zimuja a wiosna niewiele z tych lisci zostaje.Za to ziemia coraz lepsza



U mnie duźo lisci na rabatach tylko z trawnika są ściągane. U mnie to wiatry hulają i muszę jednak zbierać. Dużo liści też wgarniam pod świerki i inne rośliny. Wywożę na zewnątrz wzdłuż drogi robię taki wał z liści i później rozwoże. U mnie nic się nie marnuje.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:28, 19 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hej Ela, fajnie, że doceniasz ruch jeszcze poza ogrodem, no bo w ogrodzie to wiadomo
Ja też jestem zwolenniczką ruchu dla zdrowia
U mnie to jest bieganie, ale i rower, teraz jeszcze piechotką na grzyby

W ogrodzie dużo pracy, a widzę ,że jeszcze wymyślasz nowe nasadzenia
Aż się chce sadzić, ile to radości

Ambrowiec ładnie się przebarwia, ile lat ma Twój?




Biegaczy u nas to w brud, kijkarzy, rowerzystów od groma. Na szczęście my nie chodzimy alejkami tylko po lesie. Szeleszczą liście pod stopami. Chociaż dzisiaj nad ranem marzyło i nie było już takiego szelestu, ale było pięknie.

Oj będę sądziła. Mam głowę czym innym zaprzątniętą rozmnażaniem roź, szczepieniem drzew. Ślęczę przy internecie później myślę. To takie proste sprawy, w ciągu 2 lat można mieć piękne swoje krzaki.

Ambrowiec u mnie 2 sezon w zeszłym roku nie za bardzo się przebarwiał kupiony wiosna, pewnie wiązał się z ziemią. W tym roku idealna pogoda dla niego miał mokro i 3 razy zalany. Jeszcze ma liście i pięknie sie przebarwia.

Jeszcze fotki dzisiejsze







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 05:20, 19 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Piękne zdjęcia z lasu! Ciekawa jaka u mnie dziś aura? Póki co, gwiazdy widzę. Miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 11:40, 19 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
hankaandrus_44 napisał(a)
Piękne zdjęcia z lasu! Ciekawa jaka u mnie dziś aura? Póki co, gwiazdy widzę. Miłego dnia.



Haniu nowy awatar. Wyglądasz ładnie zrelaksowana jakbyś z wypoczynku wróciła.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 12:00, 19 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O to fajnie samemu sobie zaszczepić drzewa, róże.

Las uwielbiam, uwielbiam rzeki, jeziora uwielbiam naturę.
Właśnie wróciłam z grzybobrania
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agania 14:12, 19 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ElzbietaFranka napisał(a)


U nas też dużo ludzi chodzi po lasach mozna bez maski. W mieście jednak dużo mniej chodzących.

U mnie do tej pory tak bylo, że eM chodził z córką na spacery w sobotę i niedzielę a ja grzebałem w ziemi coś robiłam na działce. Bo ciągle mi było szkoda czasu. Teraz dopiero chodzę bo eM siedzi w domu i mnie wyciąga abym z nim chodziła. EM jak siedzi do godz 13 przy komputerze to kolka ma przed oczami.

W tygodniu jak było normalnie to chodziłam na krótsze dystanse ale chodziłam. Dzisiaj zrobiłam ponad 9 km wg telefonu to sporo.

Mam blisko wspaniałe tereny spacerowe. Rezerwat przyrody Kabaty. Jest sucho dywan z lisci i jest ciepło bezwietrznie cud miód.
Jak tu się nie zachwycać. Foty z dziś


Ja też wstawiłam zdjęcia z lasu...mnie nie ma kto wyciagać, raczej ja eMa, ale on ma problemy kolanowe, nie chce, bo go boli, dzisiaj po pracy
córcia mnie zaprosila na spacer z dziubdziaskiem


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies