Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 07:34, 18 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)


Sporobolusa mam. Zauważyłaś Asiu. Możesz go jeszcze raz zobaczyć na str 346 zdj od 3-8, str 345 zdj 21-22. I jest też wcześniej str 335 zdj przedostatnie i ósme od końca. Lubię go. Na razie nie jest kłopotliwy, mam na myśli ekspansywność.

Podoba mi się podoba pokrój tej trawki, pamiętałam Basiu jak pisałaś o niej i innych trawach
Wracam do niej u Ciebie popatrzeć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 07:36, 18 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Asiu trzęślice są bardzo ładne. Zwłaszcza jesienią.
Jeszcze chciałam dodać, że nie przesłaniają widoków jak miskanty. Te ich kłosy się tak fajnie rozkładają.

Ciekawe trawki
Tylko mój mąż patrzy na mnie podejrzliwie, bo mówiłam, że poprzesadzam tylko a zaczęłam mu pokazywać inne rośliny haha
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anusia 15:46, 18 lis 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Roocika napisał(a)

Ciekawe trawki
Tylko mój mąż patrzy na mnie podejrzliwie, bo mówiłam, że poprzesadzam tylko a zaczęłam mu pokazywać inne rośliny haha



Ha ha skąd ja to znam
____________________
Skandynawia po krzyżacku
antracyt 16:49, 18 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11855
Ja z tego powodu czasami pokazuję mężowi dopiero efekt końcowy Przeważnie mu się podoba i nie zauważa, czy coś dokupiłam, czy przesadziłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Nowa12 19:08, 18 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Sporobolus jest fajną trawką i pięknie się na jesień przebarwia. Ma cieniutkie źdźbła i wygląda bardzo delikatnie.
Ja jedynie bym pieciornika nie sadziła ale to moje osobiste zdanie bo go po prostu nie lubię.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Roocika 19:53, 18 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anusia napisał(a)



Ha ha skąd ja to znam


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 19:55, 18 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Ja z tego powodu czasami pokazuję mężowi dopiero efekt końcowy Przeważnie mu się podoba i nie zauważa, czy coś dokupiłam, czy przesadziłam

U nas jeszcze się tak nie da za mało zagospodarowanego terenu
Jak mam coś robić, to ktoś musi się synkiem zająć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 19:59, 18 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nowa12 napisał(a)
Sporobolus jest fajną trawką i pięknie się na jesień przebarwia. Ma cieniutkie źdźbła i wygląda bardzo delikatnie.
Ja jedynie bym pieciornika nie sadziła ale to moje osobiste zdanie bo go po prostu nie lubię.

Pięciornik to taka zaszłość sprzed ogrodowiska, pewnie kiedyś na coś wymienię
Przyszła mi do głowy rabata z tymi trawami z linka i niska perovskia plus sesleria ale nie wiem czy to będzie pasować razem... Muszę to narysować i może coś będzie widać. Zostawiła bym bodziszki, krzewuszki i cisy...
Kształt tej rabaty mnie blokuje, nie wiem jak te rośliny poukładać... Żeby to dobrze wyglądało.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:03, 18 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziś zamiast pielić obornik złapałam za skrobaczkę samochodową do szyb i zaczęłam skrobać polbruk. Już dawno miałam to zrobić, bo wyglądał okropnie i pełno błota. Jak skończę to umyję karcherem, mam nadzieję, że mój łokieć i nadgarstki nie zastrajkują
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 14:43, 19 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33775
Roocika napisał(a)

Wiktoria właśnie mi uświadomiłaś jaki różny można mieć sposób postrzegania tego samego miejsca i różne pomysły Może jak bym zrobiła zdjęcia aparatem
Nigdy nie myślałam, żeby tu sadzić większe krzewy, może to jest pomysł na przyszłe lata, jak już nie będzie basenu dla dzieci?
Takie są wymiary tej rabaty (mniej więcej , bo polbruk trochę zakręca)





Asiu, jestem Muszę trochę poznać Twój wątek zanim coś więcej napiszę na temat tej rabaty, ale coś już mi się pląta w głowie

Te drzewa z podpisem TU to jest?

Masz tam wystawę południową?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies