Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowy spektakl trwa ... 22:54, 14 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
dokończę ten 1 listopada innym razem
na razie zostawiam bukiecik właśnie z 1 listopada

a następnym razem muszę zrobić podsumowanie
po co robiłam przegląd fotek roku
co to dało Wam i co dało mi
jakie pomysły powstały w mojej głowie na kolejny sezon i czy mam jakieś plany

tymczasem





Ogrodowy spektakl trwa ... 22:51, 14 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
niezmordowane nagietki ale one się zimna nie boją


a szałwie jakby były w apogeum kwitnienia






Sezon 2017 u Hanusi 22:51, 14 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Jolu, Z uwagi na widok z okna wiem kiedy spodziewać sie deszczu. Jak się pojawią takie chmury i wiatr odmorski, to pół godziny i już pada. Tym razem też się zmieniło w ciągu dwóch kwadransów. A niby sielsko? Tak miałam 1 września na dobranoc.

Spokojnych snów. Pożaru nie było. Tylko wiatr.

Ogrodowy spektakl trwa ... 22:46, 14 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
niebo tego dnia było niesamowite







Ogrodowy spektakl trwa ... 22:43, 14 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Joku u mnie kalina sztywnolistna rośnie ok 15 lat i jest też cięta ma ok 2,5m , ja mam o takich szerokich liściach ale są też o cienkich.

To jeszcze troszkę zdjęć z 1 listopada

chryzantemy wiadomo - chciałam je kupić początkiem października i wybór był słaby, w połowie ciut lepiej ale wszyscy czekali - no nie tylko kupujemy na cmentarz ale w donicach w ogrodach mogą być piękne i cieszyć - ja je uwielbiam






jeszcze nigdy tak długo nie kwitły u mnie dalie







Dębowe zakątki 22:34, 14 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dębowe zakątki 22:22, 14 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gogo napisał(a)
Aniu, fajnie, że też masz śnieg, pobielony ogród jest piękny, ale obrazy najpiękniejsze

Mam zimę, śnieg i roślinki trochę mają.
Z czego się cieszę.
U mnie na te ścianie wschodniej mróz jest i ma być większy .
Dziękuję za pochwałę moich obrazów .

Ogródek Izy-mój Rodos 22:20, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Prawy górny róg na planie to wielka daglezja sąsiada i śliwka węgierka a pod nią w narożniku aronia



Dalej tuje, pergola z winoroślą i pod nią mini warzywnik: maliny, porzeczki, agrest, truskawki



Tu gdzie bratki był kiedyś lilak, Iza chciałaby obok jabłonkę



Tu między tujami po prawej stronie bramy wjazdowej posadziłam świdośliwę jajowata. Patrząc na te wysokie tuje może lepsza byłaby odmiana kolumnowa?

Dębowe zakątki 22:10, 14 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
GorAna napisał(a)
Aniu, zima w ogrodzie piękna, ale Twoje obrazy zachwycają
Najbardziej podoba mi się tajemnicza skrzypaczka
Pozdrawiam zimowo

Dziękuję za miłe słowa.
Tajemniczka skrzypaczka znalazła już nowy dom.
zima trwa. Dobrze tak być powinno. Jest śnieg, jest mróz.
Może te paskudztwa ślimory i komary wymrozi ?
Dziękuje i ja pozdrawia zimowo


Ogródek Izy-mój Rodos 22:08, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Z prawej strony dużej rabaty, za dużym rodkiem jest dziura między tujami, szukałam tam śliwy wiśniowej kolumnowej Cripoizam, fajnie słońce by ją podświetlało od tyłu ale nie znalazłam. Doszedł klon atropurpureum z lewej strony tej rabaty i nie wiem czy dwa drzewka bordo to już nie za dużo?



To jest to miejsce na Cripoizam lub inne kolumnowe drzewko





Widoczna dalej drewutnia sąsiada ma zostać widoczna - podoba się...
Tam jest cień bo od tyłu wielka daglezja sąsiada i śliwka węgierka u Izy, a może hosty niskie tam dać?



Dębowe zakątki 22:06, 14 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
ryska napisał(a)
Piękne obrazy Aniu.

Dorota123 napisał(a)
Piękny obraz, nie marnujesz czasu.

Dziękuję dziewczyny
Oj mi czasu wręcz za mało na wszystko co chciałabym zrobić.
zimowe długie wieczory są bardzo pożyteczne i przyjemne

Zima rozgościła się. I to z mrozikiem.
Ale fajnie, dobrze, ze śniegu jest też sporo

Ogródek Izy-mój Rodos 21:50, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Rabata przy tarasie.
Proponowałam coś zimozielonego na pniu, kamloty miały zniknąć rabata miała być poszerzona i pociągnięta po łuku do tarasu











Znowu na wsi 21:46, 14 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Zbyszku teraz śniegu trochę więcej, ale do twoich 15cm nadal sporo brakuje.

Basiu, kot w wersji zimowej . Mam jeszcze jednego, bardziej puchatego i zaokrąglonego w talii. Też wersja zimowa .

Haniu to prawda że moje mają wygodniej. Gorzej z nami bo co rusz trzeba jedne albo drugie drzwi otwierać. Już te balkonowe były naprawiane bo jakiś wózek się wypaczył.

Irenko pokazuję widok szopki w wersji późno - letniej .

Ogród w remoncie 21:44, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry


Ta rabata jest słoneczna. Tu gdzie strzałka jest południe. Zdaję sobie sprawę, że drzewa dadzą kiedyś więcej cienia ale też róże, które zaplanowałam dobrze sobie radzą w mniej nasłonecznionych miejscach, sprawdzałam opinie. Ale oczywiście starała bym się tak je posadzić by tego słońca trochę miały.
Ogródek Izy-mój Rodos 21:22, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Najgorzej ta ogromna rabata na środku, bo ciągle poszerzana na boki, teraz po trochu zmniejszana







Wiosną oprócz dwóch rodków jest tam pusto



Ogród w remoncie 21:08, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Chcę Wam pokazać nad czym dumam
jak pada słońce na tej rabacie? Róże+mniej słońca to słabsze kwitnienie, wyciągnięte pędy. Tu z każdej strony dałaś dosyć wysokie drzewa. Mogą zabierać słońce w ciągu dnia nawet jeśli rabata jest duża - u mnie katalpa zabiera słońce na rabacie nawet 3 metry od siebie. Odsunęłabym róże od drzew po prostu i dała bardziej w środkowym pasie lub tam gdzie jest min. 6 godzin słońca
Ogródek Izy-mój Rodos 21:05, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry








Ogródek Izy-mój Rodos 21:00, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry




Ania -Spełnione marzenie 20:59, 14 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
A teraz dla kontrastu

Nasionka wysiane kilka dni temu .
Pelargonie




Ogródek Izy-mój Rodos 20:57, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Takie moje rysuneczki












Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies