Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Kokesz 15:37, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
A wiesz, że ja też wczoraj obracałam Twój plan w tę strone, bo wtedy łatwiej mi było wyobrazić sobie wszystkie rabaty
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
magnolia 17:22, 14 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Margerytka40 napisał(a)



Pewnie masz na myśli to drzewo poprawione na zielono?



Chodziło mi po głowie takie rozwiązanie.
Chyba obstawiałabym magnolię jak już. Trzeba by było poszperać w odmianach. Na rogu cypelka mam nn, kwitnie na różowo. Na rabacie z annabelkami są 2 Lennei Alba. Jeśli zdecydowałabym się to chyba różowa by była lepsza..
A co myślisz o reszcie planowanych roślin?


objaśnij co zostaje, a co zmieniło się w planach? układ brył fajny
____________________
Margerytka40 20:49, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)

Asiu, przepraszam, że cytuję to zdjęcie. Jak pierwszy raz zobaczyłam Twój plan to pomyślałam, że to myszka Miki a ty z misiem koalą sobie skojarzylaś. Moja córka też Zośka
Fajnie się przegląda Twój wątek.
Pozdrawiam


O! Też masz Zochę
Kiedyś muszę sobie poprzypominać co tam było na początku, same dylematy. Nie wiem, z czasem chyba bardziej tu marudzę i wymyślam. Szukam pewnie dziury w całym. Dziewczyny raz dwa i jest rabata, obsadzona a ja po kilka razy wałkuję to samo.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:52, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kokesz napisał(a)
A wiesz, że ja też wczoraj obracałam Twój plan w tę strone, bo wtedy łatwiej mi było wyobrazić sobie wszystkie rabaty


Bo tak istotnie lepiej się można połapać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 20:53, 14 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Obserwuje
____________________
Ania Spelnione marzenie
inka74 21:08, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Margerytka40 napisał(a)
Chcę Wam pokazać nad czym dumam
jak pada słońce na tej rabacie? Róże+mniej słońca to słabsze kwitnienie, wyciągnięte pędy. Tu z każdej strony dałaś dosyć wysokie drzewa. Mogą zabierać słońce w ciągu dnia nawet jeśli rabata jest duża - u mnie katalpa zabiera słońce na rabacie nawet 3 metry od siebie. Odsunęłabym róże od drzew po prostu i dała bardziej w środkowym pasie lub tam gdzie jest min. 6 godzin słońca
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:14, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na drugiej części tej samej rabaty chcesz hortki Anabelle - ich rozumiem tam jeszcze nie ma? Bo tu z kolei odwrotnie ze słońcem - Anabelki w pełnym słońcu przypala, kwiaty wtedy brzydko wyglądają w lato. I jak mogę polecić to bardziej bym brała Strong Anabelle niż Anabelle - mocniejsze łodygi mają. Też się kładą po deszczach ale normalna i bez deszczu u mnie w połowie lata leży jak ma w pełni rozkwitłe kwiaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 21:44, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Ta rabata jest słoneczna. Tu gdzie strzałka jest południe. Zdaję sobie sprawę, że drzewa dadzą kiedyś więcej cienia ale też róże, które zaplanowałam dobrze sobie radzą w mniej nasłonecznionych miejscach, sprawdzałam opinie. Ale oczywiście starała bym się tak je posadzić by tego słońca trochę miały.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:49, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Na drugiej części tej samej rabaty chcesz hortki Anabelle - ich rozumiem tam jeszcze nie ma? Bo tu z kolei odwrotnie ze słońcem - Anabelki w pełnym słońcu przypala, kwiaty wtedy brzydko wyglądają w lato. I jak mogę polecić to bardziej bym brała Strong Anabelle niż Anabelle - mocniejsze łodygi mają. Też się kładą po deszczach ale normalna i bez deszczu u mnie w połowie lata leży jak ma w pełni rozkwitłe kwiaty.


Strong . Tam magnolie trochę będą cieniować. Z tym kładzeniem się to delikatne obawy mam ale zaryzykuję
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 21:59, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Podwiązuj Anabelki do palika wbitego w krzaku a właściwie za nim szeroką, czarną gumą - patent Angeliki z Na zielonej trawce. Sprawdziłam i u siebie - działa W 3 roku są już zresztą dużo sztywniejsze ale i kwiatów mają więcej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies