Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 20:23, 14 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Witam Ciebie, Asiu w Nowym Roku. Jak Tobie mija oczekiwanie na sezon, jak zdrowie , no i co z mrozami u Was? Moje prognozy nie sa tragiczne 2 dni około dziesiątki w minusie, a tak w pobliżu zera. I dobrze!
Dzisiaj odwiedziłam bibliotekę, mam co czytać w ten mroźny czas, a potem trzeba będzie odwiedzić okolice i mój ogródek, jak się uda, oczywiście.


Tobie życzę piomyślności w Nowym Roku i oby obyło się bez strat w ogrodzie i w ogólnym zdrowiu.
Między ciąłym zachmurzeniem, czasami z rana pojawi się taki obrazek - widok z okna w kierunku morza i jeziora Jamno.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:57, 14 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Widok masz niesamowity i rozległy, tylko pozazdrościć. U moich Teściów był widok na port w Gdyni, Zatokę Pucką i Hel. Mieszkali na 3. piętrze.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 22:51, 14 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Jolu, Z uwagi na widok z okna wiem kiedy spodziewać sie deszczu. Jak się pojawią takie chmury i wiatr odmorski, to pół godziny i już pada. Tym razem też się zmieniło w ciągu dwóch kwadransów. A niby sielsko? Tak miałam 1 września na dobranoc.

Spokojnych snów. Pożaru nie było. Tylko wiatr.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 06:25, 15 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Na przywitanie Nowego Roku, wstawiłam forsycję w wazon,
Już po tygodniu, były efekty życia, a dziś bukiet już świeci, nie ma nic do ukrycia!
I chociaż mróz nam głoszą media, i dostawę śniegu, ja forsycją się cieszę! Inaczej krąży już krew w mym krwiobiegu!


Witam z rana.
no coś niesamowitego, wiosna u ciebie najszybsza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 12:14, 15 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Jak trochę zima odpuści to zetnę kilka gałązek kaliny do wazonu. Ładnie pachnie ale strasznie śmieci.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 12:29, 15 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
No to wiosnę masz Haniu pełną parą. Śliczna forsycja. Przez perturbacje zdrowotne nie przyciąłem swojej forsycji po kwitnieniu. Ciekawe czy zakwitnie i jak zakwitnie.


Nie ma to jak mieszkać wysoko,
patrzeć na wsiech dookoła z góry,
mieć szeroki horyzont przed sobą
obserwować, co porabiają chmury.

No i co się dzieje na morzu,
czy kutry wyszły na połowy.
A i krzyknąć głośno rybakom
"idzie burza!" nieszczęście gotowe.








____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basilikum 13:41, 15 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Haniu no patrz jk to sobie do domu wiosne przywleklas
widoki okienne super masz
U nas mroz trzyma
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 14:06, 15 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Zbyszku, aż tak dobrze to nie mam. Przed moim wzrokiem, przed morzem jeszcze masa bloków, obwodnica miejska,jezioro Jamno, i pas nadbrzeżnych zalesień utrzymujących wydmy w ryzach. W linii prostej mówią; że jest 8 km. Morze czasami widuję w prześwicie, ale lepiej przez lornetkę, a najlepiej jak mnie wywioza na plażę okrężną drogą, przez Łazy. Można i przez Mścice do Mielna, ale tu jest droga na Kołobrzeg, więc ruch samochodowy jest większy.

Przebudowa obwodnicy w połączeniu z nową trasą Szczecin Gdańsk wiele usprawniła, ale właśnie zakorkowało się pod Koszalinem na bagiennym miejscu przed Sianowem. Musiała być zmieniona technologia, zamiast naziemnej linii na formę mostową. Planowanie w toku i już chyba są przetargi na te wiadukty. Jest nadzieja na zamknięcie kręgu.

Widok był śliczny jak 40 lat temu tu zamieszkaliśmy/Boże,jak ten czas leci/. Bloki dopiero powstawały, a teraz też co i rusz widzę dźwigi na horyzoncie, znaczy, że coś betonują. Wkrótce nie będzie widać zieleni z mojego okna.
Ale to pewnie już i tak mnie czeka, i kwiatki będę wąchac tylko od spodu.

Żal, ale takie życie. Nie sądzę, że uda mi się doczekać prezydencjkiej emerytury dla stulatków, chociaż stale w toastach te 100 lat się głosi.

Dziękuję za odzew, znaczy się my jeszcze żyjemy! Pozdrawiam Krysię, i zdrowia Wam obojgu życzę i Waszej rodznie.
to są widoki znad przystani w Jamnie


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 14:08, 15 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
Hanusiu! Masz przepiękne widoki, a to niebo cudne. Forsycja przywołuje wiosnę, a tu taka zima! Pozdrawiam cieplutko!

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 14:10, 15 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies