Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Izy-mój Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Izy-mój Rodos

Kokesz 21:00, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:05, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690








____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 21:08, 14 sty 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Oj Renia, no to teraz masz co robić ... Na pewno dasz rade, pomysł z pofalowaniem ok, drzewka też w tej fali powinny być tak jak Twój klonik.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 21:22, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Najgorzej ta ogromna rabata na środku, bo ciągle poszerzana na boki, teraz po trochu zmniejszana







Wiosną oprócz dwóch rodków jest tam pusto



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:31, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Myślałam tam o takim zestawieniu: od lewej biały rodek(już jest) hortensje Limelight 3 szt w kupie. drugi rodek i hortensja anabelle.
Za nimi miskanty Morning light będą odbijać od tujek.
I trochę zimozielonych kulek, mamy dwa bukszpany i kilka mini. Może tuje danica, rozplenice Hameln, seslerie jesienne lub liliowce Stella d oro.
Chciałabym powtórzyć na każdej rabacie szałwię caradonna.
Podoba mi się takie połączenie z hortensjami jak u Asi, liatry też mamy z tego co pamiętam
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7075-ogrod-w-remoncie?page=1306
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:37, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nie wiem, gdzie wkomponować te dalie, one są w czerwieniach, bordo, pomarańczu i pomarańczowe aksamitki bo muszą być

Myślałam o nich na różance ale tam róże blady róż (pnąca) i dwie różowe rabatowe. Podobał mi się też pomaranczowy słoneczniczek albo cosmos ale z daliami chyba za dużo. Z tyłu trzcinniki, coś bordowego, berberysy...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:50, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Rabata przy tarasie.
Proponowałam coś zimozielonego na pniu, kamloty miały zniknąć rabata miała być poszerzona i pociągnięta po łuku do tarasu











____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:08, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Z prawej strony dużej rabaty, za dużym rodkiem jest dziura między tujami, szukałam tam śliwy wiśniowej kolumnowej Cripoizam, fajnie słońce by ją podświetlało od tyłu ale nie znalazłam. Doszedł klon atropurpureum z lewej strony tej rabaty i nie wiem czy dwa drzewka bordo to już nie za dużo?



To jest to miejsce na Cripoizam lub inne kolumnowe drzewko





Widoczna dalej drewutnia sąsiada ma zostać widoczna - podoba się...
Tam jest cień bo od tyłu wielka daglezja sąsiada i śliwka węgierka u Izy, a może hosty niskie tam dać?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:20, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Prawy górny róg na planie to wielka daglezja sąsiada i śliwka węgierka a pod nią w narożniku aronia



Dalej tuje, pergola z winoroślą i pod nią mini warzywnik: maliny, porzeczki, agrest, truskawki



Tu gdzie bratki był kiedyś lilak, Iza chciałaby obok jabłonkę



Tu między tujami po prawej stronie bramy wjazdowej posadziłam świdośliwę jajowata. Patrząc na te wysokie tuje może lepsza byłaby odmiana kolumnowa?

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:21, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
To na razie tyle
Bardzo proszę o pomysły
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies