Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:54, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
kwiecień
bardzo wyczekiwane zawszetakie moje przypieczętowanie wiosny


pierwsze porządki na rabatach, koszenie

Ogród w Brzoskwini pod Krakowem 21:53, 05 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16248
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

chyba mamutowiec, ale pewności nie mam



i wiązy comper downi tej wielkości!!!

Koniec


To zdjęcie na górze to mamutowiec, mam kilka (najwiekszy ma jakieś 1,5m póki co, ale między nimi akurat zachowałam odstęp, jakieś 10 metrów, więc powinno być Ok)

A wiązy... przepiękne. Tak jak i wąwóz rododendronowy i zakątek z klonami. Cudowne
Datura 21:45, 05 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:45, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
liliowce już szły w zielone

tyle ciemierników już kwitło

pierwsza magnolia się rozwijała

kolejne w blokach stały
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:39, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry

kwitną pierwsze drzewka


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:36, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
pogoda była bajeczna



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:31, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:28, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
zapachniało




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:25, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:21, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
marzec
to już cała masa kwiecia była i pierwsze zapachy



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:18, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
budziła się do życia gunnera...potem jeszcze dwukrotnie musiała się budzić bo przymrozki kasowały kolejne liście

z dnia na dzień kwiatów było więcej




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:10, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
krokusy

wawrzynek

kaliny

budziły się biedronki, które wiosenny mróz załatwił i potem bardzo długo nie było
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:10, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
luty
mrozem postraszył, nie zanotowaliśmy więcej niż -6 nocą ubiegłej zimy, w maju ścisnęło o wiele mocniej

pierwszy raz u nas czarowały oczary


przebiśniegi


Ogród pod pliszką 20:58, 05 sty 2021


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Pliszka5 napisał(a)

Pawciu, te różowe drobne kwiaty to jest...? Jarzmianka? niesamowicie wszystko się prezentuje
Pozdrawiam noworocznie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:58, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Podsumowanie prac z ubiegłego sezonu już było, czas zatem na podsumowanie ogrodu w sezonie, trudne to będzie dla mnie zadanie bo zdjęć zatrzęsienie, miesięcznie w tysiącachPostaram się wybrać te, które do mnie najbardziej gadają, ale i tak nie obiecuje, że będzie krótko

Styczeń
kwitły pierwsze prymule, nawet w chodniku


ciemierniki

pigwowiec, któremu potem mróz zmroził kwiaty

Doświadczalnia bylinowo-różana 20:46, 05 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Dziękuję Ewa, lecę czytać o niej.
Edit. Ona by się chyba nadawała do mojego dolnego ogrodu, pod brzozy gdzieś? Śliczna jest.
A ta trawka to jaka?
Anda napisał(a)
Doświadczalnia bylinowo-różana 20:33, 05 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Kosmos i Cerinthe nic sobie z jesieni nie robią



Koniec I ja i mój ogród śpimy w czasie zbyt krótkich dni.
Doświadczalnia bylinowo-różana 20:31, 05 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Jedną z cięższych decyzji tegorocznych było wysadzenie hibiskusów, które wymagają zbyt obfitego podlewania, aby dobrze kwitły i były silne. Zamiast nich posadziłam cisy, które będą niskim żywopłotem. Przed nimi ukradłam kawałek trawnika i wypróbowuję metodę no dig.

Doświadczalnia bylinowo-różana 20:29, 05 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
To były jedne z ostatnich pomidorów. Pietruszka nawet dzisiaj jeszcze dobrze wygląda.

Ogród pod pliszką 20:23, 05 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 501
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies