Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 11:26, 21 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
my tez powinnismy zaolejowac taras, ale nie ma jak go pod cisnieniem umyc. chce pozyczyc sprężarke i powietrzem pod cisnieniem piach wymiesc. u nas taras sie nie wyszarzyl z jasnego modrzewia doszedł do ciemnomiodowego. zreszta widzialas
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 11:41, 21 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Czytałam że nie powinno się myć drewna myjką ciśnieniową. Podobno skraca żywotność.

A wy olejowaliście bezbarwnym czy jakimś kolorem?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 11:48, 21 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
w srodku bezbarwnym, na zewnatrz schodki dorabiane byly kilka miesiecy pozniej tam olejowalismy zewnętrznym twardym w kolorze modrzewia. chce kupic inny, ciemniejszy kolor i raz jeszcze pomalowac. ten modrzewiowy jest za czerwony
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Roocika 17:00, 21 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
My przed olejowaniem zawsze czyścimy myjką z końcówką taką zabezpieczającą przez rozbryzgiem, wcześniej dokładnie odkurzamy. Potem zbieram wodę odkurzaczem i jak wyschnie traktuję olejem.
deski na bezpośrednim słońcu powinniśmy co roku, ale nie wychodzi.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 19:17, 21 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
w srodku bezbarwnym, na zewnatrz schodki dorabiane byly kilka miesiecy pozniej tam olejowalismy zewnętrznym twardym w kolorze modrzewia. chce kupic inny, ciemniejszy kolor i raz jeszcze pomalowac. ten modrzewiowy jest za czerwony


Hmm, zobaczymy jak będzie wyglądał za rok, wolałabym żeby wyblakł niż zrobił się bardziej miodowy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:09, 01 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Małe zakupy, szałwia caradonna, perowskie, drakiew kaukaska perfecta alba i bodziszek czerwony max frei.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 09:29, 02 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nie takie Małe Fajne, pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 10:20, 02 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak poustawiałam w kółku pod klonem to okazuje się zdecydowanie za mało. Muszę szybko sadzonki zrobić, do wiosny powinny się ukorzenić.
Teraz zachodzę w głowę jak to posadzić w tym kółku. Kółka są beznadziejne do obsadzania chyba że się lubi paseczki. Kiedyś powstanie jedna wielką rabata a na razie muszę jakoś ogarnąć to kółko.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:55, 02 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wymyśliłam coś takiego, kółko ma dwa metry średnicy. Kratka 10cm.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 11:27, 02 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
a nie chcesz plamami sadzic? dobrze by bylo wpleść jakies kulki iglakowe, zimą nie byloby pusto. ale fakt kólka, równe owale i półkola ciezko obsadzic, mialam ten problem u siebie i w pracy. W pracy posadzilam plamami i dałam jedno drzewo ale nie na środku a bardziej z boku i do niego 3 świerki na nóżkach róznej wysokości.
z rad Elfir zapamietałam zeby nie sadzic drzewa głównego centralnie w środku rabaty a bardziej z boku, łatwiej wtedy cos zaaranzowac i ładniej to wyglada po nasadzeniach. z kazdej strony inny punkt widzenia.

moze cos w ten desen

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies