Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:05, 27 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Helen napisał(a)
Do stylu minimalnego/nowoczesnego pasują idealnie

Helen w tym całym minimaliźmie zaczyna brakować mi koloru
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:15, 27 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961

Potrzebuję koloru, teraz to widzę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Helen 09:44, 28 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Mojej córce bardzo się podoba taki minimalizm, ona lubi zielony i biały i kamyczki
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiaan 15:42, 28 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Staram się przemycać trawy, mój mąż nie przepada za nimi, ale po trochu, po trochu nie będzie takiego szoku
Kupiłam wiosną molinie, nie znałam ich wcześniej i bardzo mi się podobają
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:51, 28 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Jak ich nie lubieć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:18, 30 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Planowane miejsce z limkami ma takie naslonecznienie w południe, czy niezbyt mało aby obficie kwitły? Byłyby podsadzone w obecnej linii rabaty,bo będzie poszerzona.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Helen 20:41, 30 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Moje Limelight rosną w zasadzie w pełnym słońcu i dają radę, czasami, w największe upały, trzeba podlać, ale poza tym są wypasione
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiaan 12:37, 31 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Helen napisał(a)
Moje Limelight rosną w zasadzie w pełnym słońcu i dają radę, czasami, w największe upały, trzeba podlać, ale poza tym są wypasione

Helen ja się obawiam czy właśnie nie za mało słońca
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:51, 31 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
AngelikaX napisał(a)
Hej zdecydowanie poszerzyłabym tą rabatę, na bank się nie zmieszczą, a jak posadzisz w miejsce lawendy to wlezą Ci na siatkę ogrodzeniową i będa się tam dusić, raczej obstawiałabym posadzenie przed katalpami. Poszerzona rabata da tez możliwosć posadzenia czegoś w nogi hortkom - najlepiej zimozielonego, aby na zimę bya plama zielonego - czy carexy, czy żywopłocik czy pociągnięcie dalej kulek

Posadzę hortki przed katalpami i dam coś w nogi tylko co?
Nie wiem jak to skomponować, chciałabym aby zarówno widok z okna na tę rabatę był ładny, jak i od zewnątrz. Nie wiem jak rozmieścić to coś, aby zasłonić dolną partię hortensji. Lawenda wypada to wiadomo, kulki bukszpanowe mogłabym dosadzić tylko jak je ułożyć...może jakieś niskie rozplenice tam wkleić jeszcze
Jeszcze myślałam o kulkach danica i rozplenicy hameln gold lub innej trawie niskiej. Mam tak z tyłu ale już sama nie wiem. Jestem tak niezdecydowana, ze aż się wkurzam na siebie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:23, 02 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Powiecie teraz, że jestem bardzo zmienna i marudzę, ale mój mąż namieszał mi wczoraj w głowie z tą frontową rabatą miała być w niedługim czasie zmiana siatki na coś ładniejszego, ale na tą chwilę nie tak szybko to się stanie. Wiosną katalpy ruszają bardzo późno, hortensje zanim będą miały kwiaty to też nie najwcześniej. Padł pomysł aby posadzić żywopłot z cisa, który byłby formowany w takie kostki i zasłoni siatkę. Jest przy okazji elegancki. Mam już u siebie taki, byłoby konsekwentnie do ogrodu. Bardzo lubimy cis i może to jest dobry pomysł? Co myślicie. Limki już mam z tyłu, widoczne z innych okien. Przygotowałabym odpowiednio glebę i byłoby im dobrze Musiałabym prowadzić go tak, aby nie stykał się z liśćmi drzew.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies