Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Migawki z ogródka 15:39, 16 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry


Ogród do odnowy 15:18, 16 gru 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5549
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
... palczatka miotlasta Blue Heaven


Gosia, a ty jesteś pewna, że to jest Schizachyrium scoparium 'Blue Haven"? Masz może inne zdjęcia? Bo tu wygląda jak Andropogon ternarius – zdjęcia dla porównania:


(zdjęcia z encyklopedii traw Mariusza Surowińskiego)
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 14:32, 16 gru 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
to ja sie wypowiem obrazkowo w temacie piernikow

moje dzisiejsze, wlasni wyciagnelam z pieca

Sezon 2017 u Hanusi 12:53, 16 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Dzięki , dobra wiadomość. Tymczasem się pogrzeję przy "Hasiorze"


Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 12:37, 16 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Ciemierniki tuż tuż

Sezon 2017 u Hanusi 11:37, 16 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Dziękuję, przydadzą się wszystkie życzenia, co do słońca, to nie ma u mnie na nie szansy dzisiaj. I kontynuujemy przegląd archiwum....

Działka prawie w Borach Tucholskich 11:10, 16 gru 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Basiek wspomnienia fajne a ile przy tym radochy zwłaszcza gdy wracają zatarte momenty tak jak np gdy obgadywaliśmy naszą szaloną praktykę w Świnicy (obniżone oceny ze sprawowania), zapytałem który to z Zbyszków(4) zgasił światło za pomocą 2metrowego korzenia wiszącego na ścianie i tu wszyscy wybuchnęli śmiechem bo okazało się że to ja chciałem już spać a oni grzecznie grali w karty . Afera niesamowita bo razem z żyrandolem poleciało pół sufitu z sztukaterią. Wypady do klasztoru za murem obok to już inna sprawa

Szanujmy wspomnienia ....

Ogrogroch na szczęście nie miałem z nim "przyjemności" bo to było kilkadziesiąt lat wcześniej ale kolega z podstawówki mieszkał na tej samej uliczce na obrzeżach Ziębic (Münsterberg) i buszowaliśmy w pobliżu jego domku. Dorośli nie chcieli na ten temat mówić bo nie był to temat politycznie słuszny, sami znali tylko plotki z czasów tuż po wojnie gdy jeszcze w okolicy byli przedwojenni mieszkańcy tych okolic






Sezon 2017 u Hanusi 11:09, 16 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Być w ogródku aż do skutku! Oj, chyba mi się przyśniło! Zajrzę do archiwum i może znajdę słoneczko?

Na mglisty deszczowy poranek mam! Dla Was też.

Miłego!
Doświadczalnia bylinowo-różana 10:04, 16 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Mysza napisał(a)
Ha ha...mam maszynkę do popkornu
Dziewczyny może za jakiś czas będzie wątek, ale na razie nic się nie dzieje.
Pusta działka.

Ewuś ten Acer griseum mnie intryguje, może się skuszęCiekawe na co się zdecydujesz.

Kiedyś wstawiłaś zdjęcie ze swojej szkółki u kogoś. Czy pamiętasz może co to za
kontur drzewa/ drzewo za workami ??






Akurat wiem co to za drzewo, bo przepięknie się przebarwiło, ale cena tego drzewa mnie zabiła To Euonymus alatus na pniu

Doświadczalnia bylinowo-różana 09:50, 16 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Do góry
Ha ha...mam maszynkę do popkornu
Dziewczyny może za jakiś czas będzie wątek, ale na razie nic się nie dzieje.
Pusta działka.

Ewuś ten Acer griseum mnie intryguje, może się skuszęCiekawe na co się zdecydujesz.

Kiedyś wstawiłaś zdjęcie ze swojej szkółki u kogoś. Czy pamiętasz może co to za
kontur drzewa/ drzewo za workami ??




Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 08:53, 16 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)



Asia jak od linijki. No...no...
Bardzo ładne te zdjęcia, a trawka aż bije po oczach
Ogród do odnowy 07:28, 16 gru 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
śniegu nie ma ale jeszcze co nieco może cieszyć

Osiedlowy ogródek 00:19, 16 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Iwonko bardzo ładnie drugie i trzecie zdjęcie mi się podoba...ale...muszę Cię zmartwić...bo z tyłu jest jedna mała żółta tuja...kiedyś Anitka mi ją tam podpowiedziała, bo chciałam ją posadzić obok tej dużej żółtej tuji.
Tak to jest, jak się najpierw kupuje a później upycha w ogrodzie.

Przerwa na kawę... 23:45, 15 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Wieczorne klimaty przy wejściu. W końcu lampki mają ten sam ciepły odcień światła
Osiedlowy ogródek 23:03, 15 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Ogrodu Agaty nie widziałam na żywo ale bardzo mi się podoba. Z każdego ogrodu, który odwiedzam coś wyciągam. Uwierz, tylu rzeczy nie widać na zdjęciach. Też mam kilku faworytów pod Krakowem, miałam wielkie plany wybrać się na wycieczkę objazdową w tym roku.

Coś dla ciebie specjalnie - jedna rabata w 3 kolorach
Edit, co mi tam, jeszcze jeden kolorek dla porównania. Na rabacie są zmienione kolorystycznie tylko 2-3 elementy w jednym obszarze.
Za drzwiami do ogrodu... 21:58, 15 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
anpi napisał(a)

Planuję jeszcze trochę dekoracji Na razie to śnieg udekorował ogród. Moje niepowiązane trawy poprzyginał do ziemi i przyszło mi je wiązać w takich niesprzyjających warunkach. Musiałam otrzepywać je z mokrego śniegu, stawiać do pionu i wiązać. Bałam się, że jak będzie przymrozek, to już ich nie wydostanę z tego śniegu i całkiem się połamią i potem zaśmiecą mi cały ogród.
Tu widać jak miskant po lewej położył się na ścieżkę.







Wlaśnie tego się boję, że trawy i nie tylko zostaną zawalone śniegiem mokrym a nie daj Bóg przyjdzie mróz i potrafi połamać drzewa. Raz tak kiedyś miałam nie powiązałam traw i cały teren w słomie był nawet na drzewach słoma wisiała.
Mokry śnieg jest bardzo niebezpieczny dla iglaków. Ja grabiami go zrzucam bo może połamać odnogi.
Bardzo dużo napadało u ciebie. U nas leżał parę godzin.
Ta pogoda marna bardzo mnie denerwuje. Nie chce mi się nic działać ani w domu ani na zewnątrz. Wczoraj było spokojnie to dzisiaj znowu wiatr wiał. Oj trzeba już chyba zapomniec o zimach prawdziwych. Snieg będzie dużym zjawiskiem pogodowym.

Jałowce bardzo ładnie wyglądają z tym śniegiem, ja podcinam.

Pozdrawiam Aniu zdrowia życzę
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 21:52, 15 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10941
Do góry
Anitka napisał(a)






Anitko, czy to ten klon, który wiosną, chyba w maju, tak oberwał od mrozu?
Ogród u Ciebie zawsze piękny. O każdej porze roku, po prostu przepiękny. Pozdrawiam serdecznie. Zdrówka życzę.
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 21:30, 15 gru 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
A to jest zima - jednodniówka. Zdjęcie sprzed szpitala w Puszczykowie
Nawet Yeti był
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 21:28, 15 gru 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 21:26, 15 gru 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Po 2.5 miesiecznej przerwie taki widok zastałam szału ni ma



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies