Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Juzia 21:18, 15 gru 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pooglądałam, poczytałam, potwierdzam, że w skrzyniach szybciej schnie, ale jak ktoś ma teren zalewowy jak u nas to mogą być wybawieniem. Ja planuję deskami warzywa ochronić, czy się sprawdzi nie wiem, ale coś muszę zrobić bo już dwa sezony warzywne utopiło nam.


Zalewowy... albo słabą ziemię. U mnie piach. Nic nie rośnie oprócz mlecyków, ale te to nawet w kostce wyrosną A w skrzynkach mam kompościk
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
adewzuol 07:48, 16 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Ja również chwalę sobie skrzynie. Na początku próbowałam z warzywnikiem w gruncie, ale u mnie ziemia to sam piach, więc nawet po dodaniu "dobroci" słaby był efekt, co mnie zniechęciło. Po kilku latach wprowadziłam skrzynie, w które wsypałam przerobiony obornik, trochę ciemnej ziemi i kompost. Plony z warzywnika użytkujemy tylko latem i jeszcze jesienią. Nie robię zapasów, nie nastawiam się na zaprawy, chyba, że coś wyjątkowo obrodzi. To mi wystarcza i cieszy.
____________________
Ewelina W piaskownicy
tulucy 07:53, 16 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Moja mama ma piach. Też zaczęła uprawiać warzywa w skrzyniach, zdecydowanie niższych niż moje, Do nich nadal trzeba kucać ale ma lepsze efekty teraz. Ja z moją ziemią nie mam akurat problemów w tym względzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 15:39, 16 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908


____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 16:22, 16 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
widać, kto tu dzierży władzę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 16:25, 16 gru 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ha, ha, zawsze tak
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 18:03, 16 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
U mnie to samo Koty potrafią się ustawić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 23:05, 16 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A wiecie, co robi pies, jak kot na noc się nie zjawia? Szczeka pod drzwiami balkonowymi, za 5 minut kot jest pod drzwiami. I ja muszę wstać i go wpuścić... Bo pies wali łapą w drzwi...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 06:49, 17 gru 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
A wiecie, co robi pies, jak kot na noc się nie zjawia? Szczeka pod drzwiami balkonowymi, za 5 minut kot jest pod drzwiami. I ja muszę wstać i go wpuścić... Bo pies wali łapą w drzwi...



To jest przyjaźń ale sunia jest nadopiekuńcza
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
beta 10:58, 18 gru 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Anda napisał(a)
Ja mam zupełnie inne doświadczenia z warzywnikiem. Kiedyś miałam na poziomie ziemi i nie cierpiałam tego schylania się, pielenia na kolanach. Teraz mam dwie skrzynie, 1m x 2 m i wysokość na trzy deski i dobrze mi z tym. Mam o wiele mniej chwastów, bo chyba tak wysoko nie latają Przekopywać nie trzeba w ogóle (Warto posłuchać Kasi Bellingham. Ona propaguje No dig i u niej się sprawdza, a warzywnik ma duży) Co roku dosypuję do moich skrzyń tylko kompostu na wierzch, bo z roku na rok ziemi jakby ubywa, czyli mikroorganizmy pracują. Podlewam troszkę więcej niż w gruncie. To mi jednak nie przeszkadza


właśnie miałam to samo pisać...o kompostowaniu...ja swoich skrzyń tez już nie przekopuje...ściółkuję kompostem tak jak zaleca Kasia...mniej chwastów mam, a jak się już pojawiają to się je leciutko wyrywa...
a odnośnie częstszego podlewania, to Katarzyna mówi, ze z biegiem czasu ta ściółka super zatrzymuje wilgoć i nie potem problemu z suszą...zobaczymy...na razie ten sezon tak zaczęłam robić..i będę działać tak dalej...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies