Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:19, 09 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dzisiaj wyraźnie pochłodniało. Było mgliście, z lekkim mrozem. Poszroniło.





Zrobiło się nieco tajemniczo. O tej porze roku dobrze widać szkielet ogrodu i rozkład rabat.











To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:07, 09 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
darkowa napisał(a)
Haniu , a co tu taka cisza?

Czy robisz jakieś ozdoby świąteczne?


Niedoczas mam okrutny. Ozdoby nie są moją mocną stroną.
Święta utożsamiam raczej ze świętym spokojem, a ten uzyskuję z nosem w książce lub przy dobrym filmie.
Gdzieś mi się zagubiła magia świąt. Wartości się rozbryzgły.
I w co tu teraz wierzyć?

kosodrzewina Wintergold zmienia kolor zgodnie z kalendarzem



Futerko na pączkach magnolii coraz grubsze.







Zerkam przez okno na ptaszki. Jabłuszka Oli są wielkim przysmakiem. Coraz trudniej je zjeść, bo zostały tylko te na końcach wiotkich gałązek.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:04, 09 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 422
Do góry


Jeszcze parę lat temu wrzosów było sporo. Z powodu zacienienia ostały się nieliczne.

[img size=640x402
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/214/2149142/original.JPG[/img]

Jakaś nowa waza? Nie widziałam jej
Za drzwiami do ogrodu... 21:01, 09 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10941
Do góry
anpi napisał(a)
Zaczęłam też dekoracje na dworze, jeszcze nie wszystkie elementy, ale zrobiłam kilka zdjęć by podbudować się, że i u mnie coś się zaczyna dziać


Nie mogłam się powstrzymać i zmałpowałam od Dorotki kulę z pestek


Aniu, cudeńka. Piękne, klimatyczne.
Sezon 2017 u Hanusi 20:57, 09 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:48, 09 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Śnieg poleżał dwa dni. Potem tradycyjnie były roztopy. Miskantom udało się powstać. Pojawiły się nawet kolory.Zdjęcia z ubiegłego tygodnia. Nie miałam czasu uzupełniać wątku w aktualności ogrodowe.
Chryzantemom liście już zwiędły, ale kwiatki wciąż są.



Terminatorki- Lovelly Fairy.





Jeszcze parę lat temu wrzosów było sporo. Z powodu zacienienia ostały się nieliczne.



Pięknie przebarwiła się azalia japońska.


Na berberysach pozostała końcówka liści. Ale barwna plamka wciąż jest.



Choć to już grudzień, nie ma wrażenia ogrodowej pustki. Wciąż można na czymś zawiesić wzrok.



Sałatka pokrzywowa 20:17, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
ta bylica mnie zachwyca




Kwiatków, kolorów ni ma, więc tymczasem - work in progress



Sałatka pokrzywowa 20:13, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
PP - przedzimowy porządeczek



Niektórym przymrozki nic nie robią:
ośmiał większy


poniżej laki jednoroczne, które nareszcie mają pączki

Sałatka pokrzywowa 20:10, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Parę zmrożonych piękności - bez efektów specjalnych, czyli filtra, kolorystyka zdjęć pstrykanych bez słońca jest tak brutalnie nijaka, że nie ma na co patrzeć, trzeba troszku podkręcić



Sałatka pokrzywowa 20:07, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Dyżurny widok naprzeciwko tarasu - o tej porze roku wyłażą na wierzch zimozielone, na które latem w ogóle się nie zwraca uwagi


nowe nabytki


... i stare, posadzone w pobliże dla towarzystwa - tu, pod wisienkami, jest większa szansa stworzenia odpowiedniego środowiska, niż pod modrzewiem, gdzie przedtem rosły - i chyba im tu dobrze?


efekty specjalne


Wianki, dekoracje wyłącznie na Boże Narodzenie 19:38, 09 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
SielskieKlimatyKasi napisał(a)
Zaszaleję i pochwalę się moimi naturalnym dekoracjami z minionych lat:

size=480x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/214/2148825/original.jpg[/img]
Bardzo lubię wianki w tym stylu.
Za drzwiami do ogrodu... 19:35, 09 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Zaczęłam też dekoracje na dworze, jeszcze nie wszystkie elementy, ale zrobiłam kilka zdjęć by podbudować się, że i u mnie coś się zaczyna dziać


Nie mogłam się powstrzymać i zmałpowałam od Dorotki kulę z pestek
W moim małym ogródeczku - Dorota 19:31, 09 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anpi napisał(a)
Właśnie się zastanawiałam jak minął Ci Dorotko ten dzisiejszy dzień Trzymałam kciuki!!! Napisz choć słówko, choć pewnie jesteś zmęczona. Nie zmarzłaś za mocno? Wiatr chyba był trochę mniejszy??? Przynajmniej u nas tak było. Nie utrudniał Wam nagrań?
Dzień bardzo ciekawy, to mój debiut przed kamerą Ekipa bardzo fajna, nagranie trwało od 11 godziny do 16. Ja często chowałam się do domu, ale ekipa ciągle pracowała. Wiatr był lodowaty, mroźny i to on najbardziej wychładzał organizmy. Gdy już wszystko było nagrane trzeba było poczekać na zmierzch, żeby światełka było dobrze widać. W tym czasie zabrałam ekipę do Agatki z przedziwnego ogrodu. Tam też zrobili krótkie nagranie. Mój i Agi ogród będzie pokazany w święta 26 XII Z ogrodu Agi wstawiam tylko zdjęcia ekipy, jak będzie chciała to wstawi u siebie zdjęcia na których rozmawia z ekipą.




Za drzwiami do ogrodu... 19:26, 09 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Resztę rolkowych stworzeń jeszcze w jesiennej aranżacji- też wykonanej z wnukami
Za drzwiami do ogrodu... 19:18, 09 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 19:15, 09 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Dla Ani Anabuko wstawiam sówki( z rolek po papierze toalet.) wykonane z wnukami. Wpasowałam je we wstępną świąteczną, a raczej na razie zimową dekorację na parapecie kuchennym

Ogród do odnowy 19:07, 09 gru 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)




Cudna ta trawa, jaka to to?



Kasiu to palczatka miotlasta Blue Heaven, źle posadzona i dopiero teraz mogę jej zrobić dobre zdjęcie


W moim małym ogródeczku - Dorota 19:01, 09 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
kasiek napisał(a)


Obłęnie!!!
Dziękuję Już po emocjach, strasznie zimny wiatr wiał cały dzień.


W moim małym ogródeczku - Dorota 18:59, 09 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Waclaw napisał(a)

Zapewniam Cię, że nie każda potrafi
Dla mnie rodzina jest bardzo ważna.

Ogród z koniczynką 18:37, 09 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)

Koniczynka dojrzała, ale najgorsze, że bukszpanowa obwódka choruje od ubiegłego roku...ratuję jak mogę, ale mozolnie to wszystko idzie,,,jak padnie, to trzeba będzie wymienić na coś innego...?


Witam

Nie wyraznie widać na tej focie czy na obwódce przed bukszpanem jest berberys czy tawuly? Jakbyś wyrzuciła bukszpan to możesz posadzić tawuły no gold flame albo inne. Tawuły nie chorują mają ładne ułatwienie i ci najważniejsze nie chorują. Jesienią się pięknie przebarwiają.

Przyglądam się też tym kopczykom z Tui one też chorowite że żółte.

Idę jeszcze zobaczyć

---------------------------------
Elu, Dzięki za podpowiedź w sprawie ewentualnej wymiany obwódki bukszpanowej na tawuły. Już wcześniej myślałam o takim właśnie rozwiązaniu, ale Twoja podpowiedź utwierdza mnie w tym. Brałam również pod uwagę trzmielinę, fajnie się ją przycina, zagęszcza się, no i nie gubi liści na zimę. Tawułę znam, gdyż mam ją w kilku miejscach swojego ogrodu i jestem z nią za pan brat. Pokaże na fotkach...


Jeżeli chodzi o te rude kopczyki, to była Danica...Zmarzły mi 2 szt i już zostały wymienione na nowe. Za obwódką rosną berberysy cytrynowe, a na samym brzegu n obwódki to wrzosy "Robert Chapman"...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies