Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Liryka 19:37, 16 paź 2020


Dołączył: 28 kwi 2017
Posty: 19
Witaj
Piękny masz ogród! Wszystko takie uporządkowane, dobrane pięknie.
Ja się uczę na błędach. Lubię chyba wszystkie rośliny i mam niestety tendencje do kupowania zanim pomyślę.
Tym razem miałam zamiar inaczej zrobić z ta rabata z pissardi. Masz rację masz dla mnie gotowa ściągnę. Podpatrzylam miskanty. Chyba te Twoje lepiej się nadają niż ta moja propozycja. Kupiłam już hortensje Silver dolara więc trochę moja rabata będzie inna bo Ty masz limki ale mam nadzieję że też będzie ładnie z silverkami. Tylko mam problem z pissardi. Wszystkie tak nisko szczepionek a chciałam na 2,50. Pozdrawiam Cię i dziękuję jeszcze raz za odpowiedź i podpowiedz
Wiaan 12:23, 17 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5160
Liryka dziękuję za odwiedziny i miłe słowa Hortensja Silver dollar jest piękna i będzie ładnie wyglądać. Z pissardi masz rację, obdzwoniłam szkółki i w wielu teraz nie mają już na stanie ale mówią, że nawet na wiosnę to max 1.80. To mnie martwi bo chciałam wyższe. Jak obserwuję w ogrodach to wysokość sczepienia jest właśnie tak 1,30 - 1,80. Nie było by to problemem ale mam 2,20 szeroką rabatę i tuje z tyłu. Będę obsadzać dopiero na wiosnę to może coś znajdę Chodzą mi po głowie jeszcze jakieś kolumnowe, ale pissardi ma piękne liście cały czas i nie rośnie wielka. Widziałam ostatnio pięknie w kulę przycięte, zrobię fotkę, tylko muszę tam podjechać Załóż sobie swój wątek, łatwiej się wtedy doradza tutaj na forum jest wspaniała atmosfera i mega pomoc. Pozdrawiam i życzę udanych nasadzeń
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 18:46, 17 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Pomysł z lustrem bardzo mi się podoba Czy to już postanowione?

Danusi propozycja jest fajna, będzie pięknie

Mam posadzone obok siebie 3 klony m.in.wiśniowy i limonkowy. Polecam shirasawy.

Na drzewach za bardzo się nie znam, ale podobają mi się świdośliwy wieloosiowe, albo grujeczniki. A może posadzić derenie - zimą fajnie czerwone pędy.

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 09:59, 20 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5160
MiluniaB napisał(a)
Pomysł z lustrem bardzo mi się podoba Czy to już postanowione?

Danusi propozycja jest fajna, będzie pięknie

Mam posadzone obok siebie 3 klony m.in.wiśniowy i limonkowy. Polecam shirasawy.

Na drzewach za bardzo się nie znam, ale podobają mi się świdośliwy wieloosiowe, albo grujeczniki. A może posadzić derenie - zimą fajnie czerwone pędy.


Hej , pomysł z lustrem chcemy zrealizować w przyszłym roku, cały czas nie wiemy jak to ogarnąć technicznie. Nawiązując do całości domu, tarasu i ogrodu zależy mi na nowoczesnym wyglądzie. Myślałam o ściance, a w niej lustro lub po prostu w metalowej ramie. wtedy dopiero ustawię rośliny aby ładnie się odbijały Te donice z bukszpanami też tam lubię i zamierzam je pozostawić Dodam rozplenice, klony i dorzucę do istniejących kule danica bo są piękne i bezobsługowe, rośnie a raczej rozrasta się tam jeszcze red baron, może jeszcze hakonki dodam.

Wrzucisz mi zdjęcia swoich klonów

Poczytałam o drzewach, o których napisałaś. Dereń kwiecisty chodził mi już po głowie, mam nawet szkółkę w której są piękne okazy. Na tej konkretnej rabacie będzie rósł za szeroko, ale jeszcze mam inne miejsce dla niego
Podpytam Wiolę o świdośliwę ile miejsca potrzebuję, a grujecznik piękny.
Tak sobie myślę, ze wiosną pojadę z notesem na łowy i wybiorę coś ładnego z podpowiedzi

Z tyłu tak jak planowałam zostanę przy pissardi, a tutaj gdzie propozycja Danusi może właśnie grujecznik albo świdośliwa, podoba mi się ta wielopniowość.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 10:42, 21 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Fajne konkretne plany. Cieszę się, że podsunęłam Ci pomysł z śliwą wielopniową i grujecznikiem W poprzednim ogrodzie miałam śliwę wiśniową i tak ją poobcinałam zostawiając tylko najgrubsze pędy, że pięknie wyglądała jak świdośliwa tylko z czerwonymi liśćmi

Poszperałam w starych zdjęciach i znalazłam - fotki z poprzedniego ogrodu.

Klony.
Ten przebarwiony jesiennie


Shirasawy - pieknie wygląda z czosnakami
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 10:47, 21 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Znalazłam też moje mini wrzosowisko - zobacz jak było, a jak potem zmieniłam



Zmiana


Ostatecznie wyglądało tak - w tle widać obciętą śliwę wiśniową na wielopniową
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 10:50, 21 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
A tu moje trzy klony razem w obecnym ogrodzie - zdjęcie z początku nasadzeń
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 10:58, 21 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ale wróciły mi wspomnienia - chyba muszę zrobić wizytówkę
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 19:06, 21 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5160
MiluniaB napisał(a)
Ale wróciły mi wspomnienia - chyba muszę zrobić wizytówkę

Dziękuję za fotki, piękne. Super uformowalas śliwowisnię, szałwia na zdjęciu jak namalowana, wogole ten kadr z szałwią katalogowy i śliczny. Musisz zrobić wizytówkę koniecznie. Takie właśnie klony chcę mieć od razu zapytam czy takie niecki zostawiasz czy trochę jeszcze dosypujesz ziemi? Rany ile ja się tutaj uczę Lista zakupów na wiosnę zrobiona, dzięki uprzejmości koleżanki z forum mam namiary ma wspaniałą szkółkę.
Dzwoniłam dzisiaj i wszystkie moje chciejstwa będą wiosną w przystępnej cenie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 09:49, 22 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jak będziesz miała chwilę czasu to zajrzyj do moich poprzednich wątków "Ogród Mirelli" i "Ogródek Mirelli". Pierwszy wątek rozległy, ale przejrzyj tylko fotki z ostatnich dwóch, trzech lat - myślę, że może coś Cię zainspirować

Jeżeli chodzi o klony i nie tylko o klony to pod wszystkimi roślinami zostawiam niewielkie dołki. Taki mój nawyk, żeby woda nie uciekała przy podlewaniu konewką czy z węża. Teraz mam nawadnianie, ale dołki nadal robię Potem przysypane korą ich nie widać.

Napisz mi na priv z jakiego jesteś rejonu? Może gdzieś w pobliżu mnie. Znam sporo fajnych hurtowni, szkółek i ogrodniczych - osobiście sprawdzone przez lata

Jakie chciejstwa masz na wiosennej liście zakupów?

Edit. Czy mam usunąć zdjęcia czy je zostawić? Nie chcę zaśmiecać i robić bałaganu na Twoim wątku.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies