Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 10:40, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)


O tej z nasion.
Ta co kupiłam z wyprzedaży w Obi też ma podobne liscie ale nie zdążyła zakwitnąć.
Moje parapety zimą będą się uginać od roślin niezimujących w gruncie
Na pewno szałwie, rozplenicę rubrum, werbene cytrynową, bugenwille, kordylinę, bordowe iresine i koleus. Może jedną bazylię i papryczkę...
O masakra...

U mnie będzie podobnie, dlatego część będzie musiała zostać w gruncie. Jaki kolor masz coleusa?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
deszczowymaj 10:43, 21 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
violaskom napisał(a)





Piękne kolory masz jeszcze w ogrodzie , aż nie do wiary że to jesień ta szałwia urocza

Wiolu a czy to Alstroemeria? jeżeli tak, to jak ją zimujesz ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
violaskom 10:47, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
deszczowymaj napisał(a)


Piękne kolory masz jeszcze w ogrodzie , aż nie do wiary że to jesień ta szałwia urocza

Wiolu a czy to Alstroemeria? jeżeli tak, to jak ją zimujesz ?

Tak to alstromeria. Mam ja pierwszy sezon i jeszcze nie zimowała. Mam zamiar zostawić ją w gruncie. Sprzedawcy zarzekali się, że to odmian zimująca. Zobaczymy! Mam Jeszce taką i ta też zostaje na zimę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
deszczowymaj 10:52, 21 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
violaskom napisał(a)

Tak to alstromeria. Mam ja pierwszy sezon i jeszcze nie zimowała. Mam zamiar zostawić ją w gruncie. Sprzedawcy zarzekali się, że to odmian zimująca. Zobaczymy!


Hmm a to ciekawe

ja dostałam (jako gratis) Alstroemeria Flirt i czytam ,że wrażliwa jest na przymrozek ..i szczerze mówiąc to jeszcze nie wiem jak ją przezimować , mam tylko nieogrzewane pomieszczenie gospodarcze , ale zimą tam na minusie jest na pewno . Może dodatkowo opatule ją w kartony i styropian
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 10:53, 21 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
violaskom napisał(a)




Zatkało mnie Piękności
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
violaskom 11:01, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
deszczowymaj napisał(a)


Zatkało mnie Piękności

Te są z odmiany INDIAN SUMMER. Mam jeszcze 5 sztuk białych, które cały czas są w kupnych donicach i zastanawiam się czy je wsadzać jeszcze do gruntu czy przezimować w garażu.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 11:03, 21 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Viola, ale kolory
Ciekawa jestem co przerabiasz w ogrodzie, że tyle roślin wylatuje
Koleus to ciemny bordo z cieniutką jasną obwódką na listkach.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:07, 21 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Teraz dojrzałam na zdjęciach pelargonię o ciemnych listkach, śliczna jest.
Może nie wnoś jeszcze pelargonii do domu, tylko zostaw na tarasie.
Moje mam drugi sezon na balkonie, stoją do -3 i tylko nakrywam włókniną lub kocem. W domu się wyciągną. Ja wnosiłam do domu na noc tylko przy silniejszych mrozach.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 11:10, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Viola, ale kolory
Ciekawa jestem co przerabiasz w ogrodzie, że tyle roślin wylatuje
Koleus to ciemny bordo z cieniutką jasną obwódką na listkach.

No właśnie, choćby te alstromerie, które czekają na wolne miejsce. Na przyszły sezon nastawiam się na dużo jednorocznych kwitnących i nie mam dla nich miejsca. Chcę kupić nasiona coleusa i zastanawiam się nad kolorem. Są w ofercie na pełne słońce i zadarniające do cienia. Nie wiem na co się zdecydować i na jaki kolor. Masz swojego zdjęcie? Na jakim stanowisku rośnie?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:13, 21 paź 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Teraz dojrzałam na zdjęciach pelargonię o ciemnych listkach, śliczna jest.
Może nie wnoś jeszcze pelargonii do domu, tylko zostaw na tarasie.
Moje mam drugi sezon na balkonie, stoją do -3 i tylko nakrywam włókniną lub kocem. W domu się wyciągną. Ja wnosiłam do domu na noc tylko przy silniejszych mrozach.

Akurat ta była siana z nasion i ona wylatuje. Jej nie będę zabierać. Te ładniejsze już wykopane i część przeniesiona do domu. Nie zależy mi czy się wyciągną. Jak tylko wypuści nowy przyrost to go oderwę i ukorzenię.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies