Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Ewa777 14:24, 19 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18421
Z jednej strony to fajny taki nalot ptaków, bo wyjedzą pędraki, które szkodzą trawnikowi, z drugiej to trochę dodatkowej pracy dla Ciebie, bo teraz trzeba wyrównać powierzchnię trawnika.
Dużo ciekawych informacji u Ciebie wyczytałam - nie wiedziałam, że chrząszcze nie znoszą jaj w mokrym trawniku i ciekawy pomysł z folią, aby wymusić wyjście pędraków. Próbowałaś tego?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 14:55, 19 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Nie próbowałam sposobu z folią na pędraki, widziałam tylko filmik. A teraz jak mam już wyjedzone pędraki, to nie wiem czy sens próbować. Nie wiedziałam wcześniej,że mogę ich mieć takie ilośći
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 20:43, 19 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Aniu, chyba już wiem co to za lilia ta u mnie. Dorotka miała nosa. Trudno zimuje. Zajrzyj do mnie jeśli będziesz mogła.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 12:28, 20 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Aniu masz ogród w dwóch różnych stylach. Z przodu chłodna elegancja, a za domem ogród tysiąca roślin. Goście na pewno zauważają różnice, mnie się to bardzo podoba. Widać, że świetnie bawisz się roślinami.
U mnie przed domem jest podobnie, ale tylko zimą, bo ja mam szerokie rabaty i oprócz zimozielonych nawtykałam jeszcze mnóstwo bylin.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 08:31, 21 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
anpi napisał(a)

Sprawcy nie złapani na gorącym uczynku, ale u sąsiadki na koszonym ugorze takie same wertepy zryte!
Te chryzantemy są na początku bardziej żółte, a potem bardziej białe

Wstawiam też suszki dzwoneczków, u mnie nie są takie ażurowe

Ach to rozbójniki na pięknej trawce ci buszują.
U mnie na tym nowym terenie też sa
Chryzantemka pięknie już ci kwitnie.
Moja od ciebie też kwitnie.
Musze jej zrobić zdjęcie.
Lilie cudnie kwitną.
U mnie jeszcze białe kwitną.
Fajną nam niespodziankę zrobiły.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kokesz 20:08, 21 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Aniu pięknie u Ciebie pozachwycałam się jesiennymi fotkami
Dziękuję za rady odnośnie figi pokażesz zdjęcia swoich?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwia_slomc... 20:26, 21 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
anpi napisał(a)

Ptaszki na pewno się najadły, nie widziałam jakie tak przeorały trawnik, bo pewnie jeszcze smacznie spałam
Ale szpaki robiły mi w trawniku kiedyś tylko dziurki, a tu płaty darni pozrywane i niektóre odrzucone dalej. Nie mogłam tych puzzli poskładać
Wiedziałam, że mam pędraki w niepodlewanej części trawnika, podsychał trochę latem i sprawdzając, znalazłam w kilku miejscach gady!!! Ptaki o tym widocznie też wiedziały Ale gdy zaczęło padać trawnik wrócił do formy i nie spodziewałam się, że tych białych tłuścioszków aż tyle u mnie. Mam tylko nadzieję, że nie ma ich w nowym trawniku, który ma zraszanie automatyczne. Podobno chrabąszcze nie składają jaj w ciągle wilgotnym podłożu. Mam nadzieję... bo chyba bym się popłakała gdyby ptaki zorały mi też ten mój idealny kawałek!
Podobno wystarczy na noc rozłożyć na trawniku czarną folię i rano pędraki wyjdą na wierzch trawnika, wystarczy je tylko wyzbierać. Trzeba by wypróbować ten sposób.

Widziałam na filmach z pól golfowych w Anglii tą metodę, zszokowana byłam ile tego wyszło na powierzchnię!
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 01:24, 24 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Dorota123 napisał(a)
Aniu masz ogród w dwóch różnych stylach. Z przodu chłodna elegancja, a za domem ogród tysiąca roślin. Goście na pewno zauważają różnice, mnie się to bardzo podoba. Widać, że świetnie bawisz się roślinami.
U mnie przed domem jest podobnie, ale tylko zimą, bo ja mam szerokie rabaty i oprócz zimozielonych nawtykałam jeszcze mnóstwo bylin.

Dorotko, kiedyś miałam przed domem skalniak, który z czasem przekształcił się w rabatę kwiatową i zapanował tam totalny chaos nie do uporządkowania na bieżąco. Tym bardziej, że miałam małą wiedzę ogrodniczą, małe dzieci, ful pracy i różnych zajęć oraz fioła na punkcie porządków i zmian w "wystroju" domu. Ale jak w międzyczasie łyknęłam trochę wiedzy i zobaczyłam trochę inspiracji...to już wiesz co było dalej
Obecne rabaty przed domem nasłuchały się dość komplementów od ludzi bywających u nas( tych bardziej obcych i tych swoich!). Tym bardziej zainteresowanym pokazuję dalszą część ogrodu. Nie da się nie zauważyć różnicy między tymi rabatami... Ale nikt raczej ich nie porównuje tylko chwali osobno, bądź jednocześnie!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AgataM 15:40, 24 paź 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
U Ciebie w ogrodzie tylko usiąść i wzdychać..... Przepięknie......
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Agania 15:57, 24 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anpi napisał(a)

Boję się żeby nie przesadzić z tymi dekoracjami, mam mały ogród. Poza tym nie mam aż takiego wyczucia smaku w komponowaniu jak Danusia, u niej każda ilość wygląda świetnie!

Moje serce dostała sóweczka
Aniu wszystko łapie za serce jest pięknie, idealnie komponujesz dekoracje
z ogrodem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies