Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Sezon 2017 u Hanusi 22:56, 18 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Rozplenica związana, miskanty też. W szklarni jaki taki porządek. Kompostownik pełny. Piwonie drzewiaste dostały ochronę na łodygi, ale jeszcze bez przykrycia,

Tulipany przywaliłam pędami róży, może kolce wiosną ochronią przed inwazją saren,
Po alejkach działkowych grasują dziki, to nasz odwieczny problem, wkoło nieużytki i las bukowy. Do domu przyniosłam przedostatni bukiet. Trochę smutno, ale nadzieja na wiosenny jest. Liliowiec jeszcze kwitnie.

W Dolinie Muminków 22:38, 18 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
BASIA8 napisał(a)
No niestety Aganiu jesienią wszyscy rolnicy palą łęty po wykopkach ziemniaków. Okolice u Nas fajne i sąsiedzi mieszkają daleko




Piekne fotki Basienko
Ogród bez reguł 22:36, 18 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
[


Normalnie petarda
Żywopłotki cisowe. 22:19, 18 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry


O te kolory trzeba zadbać, zostaną w szklarni zakopane, teraz cieszą oko za oknem.

Gmina wystawiła chryzantemy w doniczkach do rozebrania dla mieszkańców, wnuczka przywiozła mi jeszcze kilka drobnokwiatowych białe, żółte i czerwona.
zdjęć nie mam.

Tylko jaki to sens, hodowcy zgłaszali do urzędu nie sprzedane doniczki, a
Agencja restrukturyzacji rolnictwa wypłacała poszkodowanym po 20 zł za doniczkę i 3 zł za gałązki cięte.
dlatego że zamknęli cmentarze.
Przecież agencja dostaje kasę z budżetu. koło zamknięte i nas ogłupiają.
Żywopłotki cisowe. 22:15, 18 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry


z marketu, w środku jasno/różowa najładniejsza.
Drobna jasno/fioletowa pójdzie do gruntu, zobaczę czy przetrwa, zostawię bez okrywania.
Żywopłotki cisowe. 22:10, 18 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry


Ta chryzantema przezimowała u koleżanki w doniczce jedną zimę i teraz mi oddała.

Ma kolor złota.
Bawarka 22:04, 18 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Edysiu Pamietasz?


Kasiek, chodz pokazemy ze Jola nawet niebo miala piekne....


Żywopłotki cisowe. 21:59, 18 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry

Po raz pierwszy wysłałam zdjęcia prosto z tel na Ogrodowisko.
Jeszcze muszę poćwiczyć wprowadzić więcej zdjęć na jedną wysyłkę.

Na zewnętrznym kuchennym parapecie ustawiłam zakupione chryzantemy,
w żółtym kolorze zebrałam 5 odcieni.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:59, 18 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Wygospodarowałam dzisiaj godzinkę na skoszenie trawnika i zebranie liści kosiarką.
Wciąż jest około 10 stopni na plusie. Wczoraj przycięłam 3 róże Bonica na froncie. Kolejny krok do przodu.
Gaura zdecydowała się zakończyć sezon. Białych "motylków" coraz mniej. Terminatorka!



Przebarwiają się azalie japońskie.



zimozieloności



Wciąż ładne.

Dębowe zakątki 21:58, 18 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
I berberysy

Dębowe zakątki 21:55, 18 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Śliczne dalie. O tej porze roku niespotykane. Kiedyś szliśmy na wesele 5 października i mama panny młodej strasznie żałowała, że kilka dni wcześniej przymrozek jej wszystkie kwiaty zmroził. U ciebie pięknie jeszcze kwitną.

O tak dalie są piękne
W listopadzie to wyjątkowe w kwieniach.
W ubiegłym roku przymrozek miałam ok12- czy 15 października .I już potem było po daliach. A tym roku miesiąc później jest i dalie kwitną w najlepsze.
ale ogród nie tylko daliowy ...

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:54, 18 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
I na koniec mój dziubdziasek
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:50, 18 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry



Dębowe zakątki 21:50, 18 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Ania111 napisał(a)


Aniu
Te dalie są boskie
cały czas chodzą mi po głowie ,
oj są , są .Dalie s a cudne od lata do przymrozków kwitną pięknie.
i jak coś chodzi po głowie,,,to zaraz kupuje i mam

To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:49, 18 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
tulucy napisał(a)
Jestem teraz w kwietniu 2016
Szukam pomysłów


To niebezpieczna opcja, bo po drodze wiele roślin wyleciało. Z powodu zagęszczenia i zmiany warunków świetlnych.

Podsuwam pomysł na wykorzystanie żylistka Nikko. U Gosiek już się przebarwia, u mnie dopiero zaczyna. Miniaturowa krzewinka.



Tawuły japońskie też się jeszcze trzymają. Trawy, rozchodniki i one. Bezobsługowo. Bez wykrzykników, ale miłe dla oka zestawienie. Te tawuły fajnie się komponują z wilczomleczem mirtowatym i czyśćcem wełnistym.





Gdybym miała w ogrodzie kwaśną glebę, to wplotłabym w nasadzenia borówki amerykańskie. Jesienią urocze.



Miałam kiedyś na granicy z sąsiadem formowany żywopłot z buka. W pewnym momencie coraz trudniej było mi go ciąć w gęstwinie i go wykarczowałam. Zostawiłam dwa buczki. Tnę i żałuję, że nie wykorzystałam ich bliżej środka ogrodu. e ścieżek ich nie widzę, a boję się je puścić samopas wyżej.



Stylowe Nordowisko 21:48, 18 lis 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 491
Do góry
Stylowe Nordowisko 21:47, 18 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry


Cudne...
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:44, 18 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Lasy w okolicach Wieliczki, nie ma tu iglastych drzew


Nic tylko buki i brzozy

Dębowe zakątki 21:43, 18 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Bardzo dużo masz jeszcze kwitnących roślin, dalii też jeszcze nie wykopałam bo szkoda mi kwitków. Nie pamiętam, żeby tak długo utrzymywały się kwiaty dalii. W tym roku tylko raz miałam delikatny szron na trawie.

Dorotko i ja nie pamiętam takiego roku, aby tak długo dalie kwitły.
Piękna jesień
Ja jeszcze szronu nawet .ale chyba ciepły dobry jesienny czas juz nam się kończy

Nerina wciąż kwitnie

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:38, 18 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Niedzielę wypełnił mi leśny spacer z rodziną

Tym razem zapraszam do naszego lasu




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies