Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 21:07, 17 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Piotrze, Edytko, Aniu, Basiu dziękuję za odwiedziny. Za bardzo nie ma już czym cieszyć oko ale od czego archiwum?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 22:03, 17 lis 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11166
Archiwum u każdego z nas drzemie i w razie czego służy pomocą. Dzięki że napisałaś o chryzantemach - że nie lubią żwiru i kamienie. Moje posadziłem właśnie w żwirku obok sosenki. Może to przyczyna problemów. Na wiosnę przesadzę jeden krzaczek który się ostał do normalnej ziemi. Po 22 już i idę lulu. Pa.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Rumianka 22:22, 17 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Haneczko, ale mądrze piszesz...i to calutka prawda...Oszczędzaj się kochana i wypoczywaj dużo, bo od wiosny znów startujemy w ogrodach...Pozdróweczki.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
eda 22:32, 17 lis 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
hankaandrus_44 napisał(a)
Tego plumkania w ogrodzie, to się wystrzegam już. W moim przypadku nawet zamoczenie rąk we wodzie, grozi stanem zapalnym. Ale porządkuję - co mogę rzucam na kompostownik, donice upchnięte tu i tam, znoszę do szklarni, Przy następnej wizycie będzie segregacja. No i w samej szklarni, suszą się dalie, trzeba przyciąć winorośl, poucinać sznurki, zgrabić, posypać wapnem. Niby nie ciężka praca, ale marudna. jest jeszcze trochę liści na krzewach- ogarnę te, co spadną na ścieżki.

Mam nadzieję na jutrzejszy wypad.
Rozplenica do związania.




to się nabiegałaś ! jeju ja też teraz w podwójnych rękawiczkach muszę z materiału i na to ogrodowe bez tego to masakra ...
cudna rozplenica ja moją potargałam znów iii mam nadzieję że teraz już będzie miała swoje miejsce i że lubi sucho...
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hankaandrus_44 22:38, 17 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Też już spadam, kolorowych snów, może jutro będzie bez wilgoci? Oby!



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 22:56, 18 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Rozplenica związana, miskanty też. W szklarni jaki taki porządek. Kompostownik pełny. Piwonie drzewiaste dostały ochronę na łodygi, ale jeszcze bez przykrycia,

Tulipany przywaliłam pędami róży, może kolce wiosną ochronią przed inwazją saren,
Po alejkach działkowych grasują dziki, to nasz odwieczny problem, wkoło nieużytki i las bukowy. Do domu przyniosłam przedostatni bukiet. Trochę smutno, ale nadzieja na wiosenny jest. Liliowiec jeszcze kwitnie.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 23:28, 18 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
A ja widzę nowe zdjęcie bardzo ładnie aż się miło zrobiło ja u siebie będę kończyć sezon w sobotę, został warzywnik do skopania i dalie do wykopania, wszystko do ogarnięcia w jeden dzień
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 09:35, 19 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Musiałam, idzie szaruga, trzeba rozjaśnić fizis. Z najnowszych wiadomości jest jedna, która mnie zmusiła do działania.

Przez 3 kolejne noce, temperatura na moim Pomorzu spadnie znacznie. Będzie padał nawet deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg. TRzeba się ogarnąć zimowo.

O tej porze, to nie nowina, ale różnie już bywało. Pewnego roku, śnieg z połowy października leżał do wiosny. Co prawda ostatnio u mnie zimy prawie nie ma, ale akurat ta, może być chłodniejsza od poprzednich.

W ogrodzie, na rabatach bylinowych zostawiłam liście, i może nie wygląda to schludnie, ale kto ogląda ogródki działkowe zim,ą? Sporadycznie ktoś wpada na kontrolę własnej działki, a jak ly śnieg, to bałaganu nie widać. Fakt , wiosną trzeba szybko robić porządek, ale taka mobilizacja po zimie, jak najbardziej wskazana. Ja zacznę sezon koło 1 marca, jak zwykle.

Życzę Wam pogodnego weekendu, mimo, że dziś dopiero czwartek.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
beta 11:10, 19 lis 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Haniu, nowy avatarek .Super Cię widzieć taką radosną
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
ElzbietaFranka 11:39, 19 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
U nas dzisiaj słoneczny dzień ale wietrzny. Nie byłam jeszcze na dworze to nie wiem co lepsze pochmurne ciepło czy słonecznie z wiatrem. Wiatr to zmiany.
Jak piszesz o szarugach Haniu to ciarki przechodzą. Niech sypie śniegiem ale nie deszcz ze śniegiem.

Ogrodowe trzeba już zakończyć nie ma co się wysilać

Też pozdrawiam oby było lepiej niż jest w kraju.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies